Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: sketchup + vray
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500-3000 
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer: Jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: sama buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 27cali yiama, nie mam zamiaru zmieniać
  • Specjalne wymagania: dysk ssd, może być tylko 128gb, nie potrzebuje więcej. aktualnie mam taki i 30gb wolnego miejsca. Od biedy max 240gb.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?  nie
  • Własna propozycja zestawu: http://allegro.pl/lenovo-thinkstation-e32-quadro-i7-32gb-240ssd-win8-i7195400794.html ewentualnie coś takiego http://allegro.pl/intel-core-i7-8700-z-16gb-ddr4-i-ssd-240gb-wifi-i7324985721.html tylko czy te 450w to nie za lichy ten zasilacz?
  • Inne: nie potrzebuje żadnego systemu operacyjnego

     

     

    Dzień dobry wszystkim, zacznijmy od tego, że moja wiedza na temat wydajności komputerów skończyła się wtedy kiedy PII 266 był lepszy od PII 233 :)

     

    Potrzebuje komputer do projektowania w programie sketchup i renderów w vray'u. Póki co pracuje na laptopie z i5-3317U, 4gb ramu i zintegrowanej grafice więc jest bardzo źle.

     

    Na komputer chciałbym przeznaczyć 2500-3000 z tym, że może być tak, że jeśli nie zmieszczę się w tym budżecie z czymś sensownym to dorzucę np kartę graficzną czy ramy za 2-3miesiące.

     

    Nie przerażają mnie ( chyba, że powinny ) używane/poleasingowe komputery ( miałem do tej pory parę thinkpadów po leasingu ). Myślałem o czymś takim jak w linku i dorzuceniu do tego po pewnym czasie jakiejś karty graficznej i ewentualnie mocniejszego zasilacza. No ale wy tu Panowie jesteście 100x bardziej obeznani ode mnie i może zaproponujecie coś bardziej sensownego. 

     

    Pozdrawiam!

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...