Skocz do zawartości

Modernizacja komputera (ok. 5000zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Siemanko, rozmyślam nad ulepszeniem mojego (można chyba już tak powiedzieć) staruszka. Komputer ma służyć do gier, no i hobbistycznie do obróbki graficznej/edycji wideo no i czasami streamingu. Ze starej jednostki zostawił bym obudowę, monitor, HDD, SSD no i zasilacz resztę zakupił nową, ale tu się rodzi moje pytanie. Czy obecny zasilacz (bq 600W) poradzi sobie z nowymi nabytkami? Czy może lepiej sprzedać całą starą jednostkę i zainwestować w nowe podzespoły/monitor/obudowę. Budżet chciałbym zachować, czyli powiedzmy zamknąć się w 5000zł. Z modernizacją/kupnem mi się nie spieszy, może na kolejny miesiąc, albo i dalej. Na pewno chce znaleźć w tym wszystkim najbardziej optymalne wyjście no i usłyszeć co w uważacie na ten temat. Pozdrawiam!

 

Planuje wymienić na:

  • Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5X
  • Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB
  • Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3
  • GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X Black CL16 (2x8GB)
  • SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

https://www.x-kom.pl/lista/1i9979jc5

 

Aktualnie posiadam:

  • Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 770 4GB
  • Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB
  • Pamięć Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
  • Zasilacz be quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze
  • Płyta główna ASRock Fatal1ty B85 Killer,
  • Dysk SSD HyperX Savage 120GB SATA3
  • Obudowa Zalman Z11 PLUS
  • Monitor LG 24MP55

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zasilacz sobie spokojnie poradzi. 

Nie wiem czy nie kupowałbym używanego i7 Haswell pod OC na tym B85 Killer. Będą 4 rdzenie i 8 wątków ale i też będzie znacznie taniej. Dobra opcja na przeczekanie. Sprzedaż swój CPU, ciutkę dołożysz do jakiejś używki z allegro i tyle. 

 

 

 

Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

 

Tutaj jak już, to MSI Z370 Tomahawk a jeszcze lepiej Extreme4 od Asrock.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie ma to sens. Za grosze przeskoczysz na i7 pod OC na tej B85. Przeczekasz na tym do nowych cepów od Intela a i później ze sprzedażą tego nie będzie większego problemu. GPU to już Twoja decyzja. Czy zmiana w chwili obecnej na top czy coś słabszego również na przeczekanie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...