Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Modernizacja komputera (ok. 5000zł)

modernizacja komputera 5000 ocena specyfikacji

Najlepsza odpowiedź kajtek., 17 czerwiec 2018 - 15:43

Zasilacz sobie spokojnie poradzi. 

Nie wiem czy nie kupowałbym używanego i7 Haswell pod OC na tym B85 Killer. Będą 4 rdzenie i 8 wątków ale i też będzie znacznie taniej. Dobra opcja na przeczekanie. Sprzedaż swój CPU, ciutkę dołożysz do jakiejś używki z allegro i tyle. 

Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

Tutaj jak już, to MSI Z370 Tomahawk a jeszcze lepiej Extreme4 od Asrock.  

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 NovTer.

NovTer.
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 16 czerwiec 2018 - 15:30

Siemanko, rozmyślam nad ulepszeniem mojego (można chyba już tak powiedzieć) staruszka. Komputer ma służyć do gier, no i hobbistycznie do obróbki graficznej/edycji wideo no i czasami streamingu. Ze starej jednostki zostawił bym obudowę, monitor, HDD, SSD no i zasilacz resztę zakupił nową, ale tu się rodzi moje pytanie. Czy obecny zasilacz (bq 600W) poradzi sobie z nowymi nabytkami? Czy może lepiej sprzedać całą starą jednostkę i zainwestować w nowe podzespoły/monitor/obudowę. Budżet chciałbym zachować, czyli powiedzmy zamknąć się w 5000zł. Z modernizacją/kupnem mi się nie spieszy, może na kolejny miesiąc, albo i dalej. Na pewno chce znaleźć w tym wszystkim najbardziej optymalne wyjście no i usłyszeć co w uważacie na ten temat. Pozdrawiam!

Planuje wymienić na:

• Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5X
  • Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB
  • Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3
  • GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X Black CL16 (2x8GB)
  • SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

https://www.x-kom.pl/lista/1i9979jc5

Aktualnie posiadam:

• Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 770 4GB
  • Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB
  • Pamięć Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
  • Zasilacz be quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze
  • Płyta główna ASRock Fatal1ty B85 Killer,
  • Dysk SSD HyperX Savage 120GB SATA3
  • Obudowa Zalman Z11 PLUS
  • Monitor LG 24MP55

• 0

#2 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31212 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 15:43   Najlepsza odpowiedź

Zasilacz sobie spokojnie poradzi. 

Nie wiem czy nie kupowałbym używanego i7 Haswell pod OC na tym B85 Killer. Będą 4 rdzenie i 8 wątków ale i też będzie znacznie taniej. Dobra opcja na przeczekanie. Sprzedaż swój CPU, ciutkę dołożysz do jakiejś używki z allegro i tyle. 

Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

Tutaj jak już, to MSI Z370 Tomahawk a jeszcze lepiej Extreme4 od Asrock.  

• 1

#3 NovTer.

NovTer.
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 19:08

Hmm, w sumie. A co byś powiedział, aby wpadła ta i7 co mówiłeś i dorzucić do tego kartę graficzną i za jakiś czas dopiero resztę wymienić. Czy raczej nie ma to większego sensu?

• 0

#4 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31212 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 07:42

No właśnie ma to sens. Za grosze przeskoczysz na i7 pod OC na tej B85. Przeczekasz na tym do nowych cepów od Intela a i później ze sprzedażą tego nie będzie większego problemu. GPU to już Twoja decyzja. Czy zmiana w chwili obecnej na top czy coś słabszego również na przeczekanie. 

• 1

#5 NovTer.

NovTer.
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 09:39

Dobra, wielkie dzięki za słowa!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: modernizacja, komputera, 5000, ocena, specyfikacji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych