Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lenovo y900 modernizacja do wideo/foto

dysk ssdwymiana rendering montaż wideo laptop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 francisbegbie

francisbegbie
  • Amator

• 27 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 20:22

Witam,

Szukam informacji - bo się nie znam, w jaki sposób najlepiej przygotować / przystosować mój laptop do montażu wideo oraz edycji zdjęć

Aktualnie posiadam ten zestaw

https://archiwum.all...6774289731.html

Jest tam m.in

1x ssd (tylko 120gb0

1x hdd (1tb)

1x m2 złącze jest wolne (ponoć)

O ile ten dysk 1tb hdd nie przeszkadza mi i myślę, by go zostawić o tyle dysk ssd jest strasznie mały. Dlatego zastanawiam się czy nie dorzucić w wolne złącze dysku m2 (ssd 500gb) oraz może wymienić dysk ssd na większy. Problem w tym, że ponoć (tak usłyszałem od dwóch osób co dyski sprzedają), że może być problem z ograniczeniem ich prędkości... - i tutaj nie wiem do jakiego stopnia, jakiej predkości dysk kupić - nie znam się na tym kompletnie.

Do tej pory laptop nie był używany prawie w ogóle - myślałem, żeby go sprzedać bądź wymienić, ale to też nie wychodzi wcale kolorowo. Nie wiem ile wziąć i ile mogę za niego wziąć, a wymiana dysków to chyba jedyna opcja modernizacji pod montaż filmów?

Pracować będzie na Premiere Pro CC oraz DaVinci Resolve a zdjęcia na Adobe (Lightroom i photoshop)

Ktoś coś pomoże?

Dzięki

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dysk ssdwymiana, rendering, montaż, wideo, laptop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych