Skocz do zawartości

Komputer do gier 6000-6500 około


Recommended Posts

Witam

 

 

  • Zastosowanie komputera : Do gier w 4k
     
  • Maksymalna kwota : 6000-6500 zł około, ewentualnie do max 7000
     
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : ten miesiąc lub następny
     
  • Których części potrzebuję : całą skrzynkę. A jeszcze o propozycję monitora do gier 4k bym po prosił (nie wliczając jego ceny do podanej kwoty przeze mnie)
     
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie znam się na tym
     
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Jeszcze nie posiadam
     
  • Specjalne wymagania : SSD, świecąca się obudowa
     
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
     
  • Własna propozycja zestawu :
  • Ceny wg. morele - możesz poszukać w różnych sklepach to może uda się zmieścić w 5500zł

    Procesor : i5 8400 749zł

    Płyta : Asrock z370 Pro4 439zł

    Ram : G.Skill Trident Z 16GB 2x8 3200 cl 15 - kod producenta F4-3200C15D-16GTZ  976zł

    Chłodzenie : Spc Fera 3 99zł

    Zasilacz : Seasonic Focus Gold 550W 374zł

    Obudowa : Fractal Design Meshify C 353zł

    Karta graf : Gigabyte GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 2399zł

    HDD : Toshiba P300 1TB 155zł  

    Razem : 5545zł

  • Obudowa: Obudowa Sharkoon TG5 tutaj mam taką swoją propozycję. Rajcują mnie takie świecidełka. Mam już myszkę i podkładkę świecącą (klawa od laptopa też się swieci). I do tego wnętrze obudowy wygląda fajnie i jeżeli dobrze rozumuje, chłodzenie też ładnie wygląda. Tylko pytanie, czy nie będzie cos takiego za drogie? 
     
  • Inne Tutaj temacie obok jeden użytkownik podał już ciekawy zestaw. A jakby podkręcić jeszcze ten sprzęt, żeby jechać na ultra w 4k, na minimum 60 fps? Chciałbym, żeby ten komputer był już przyszłościowy, a nie żeby po 2 latach już wymiękał. Na pewno chciałbym mieć SSD 512 GB (posiadam aktualnie 256 GB i jest to katorga. Za mało miejsca na gry + do tego system też mam na SSD) i HDD 2TB. I mam pytanie co do karty graficznej (to jest jedyna rzecz, którą się w miarę interesowałem w ostatnich miesiącach). Opłacałoby się w ogóle brać gtx1080 TI?
Edytowane przez Czaro17
Link to post
Share on other sites

Jesli mowisz o graniu w ultra w 4k to nawet 1080ti bedzie mialo spadki ponizej 60fps.

 

Martwie sie tylko o budzet jesli chcesz miec 512 gb ssd i 1080ti to bedzie ciezko.

 

i5 8400 + 16gb ram + 1080ti z dobrym ukladem chłodzenia lub 8700 + najtansza 1080ti mini = w obu przypadkach wyjdzie ~6800 bez ssd.

Link to post
Share on other sites

No to sam nie wiem.

Ogólnie chciałbym po prostu kupić komputer. No i chciałbym, żeby na fulla ciągnął wszystkie aktualne gry. Więc też sobie pomyślałem, że jak już się bawić to dołożyć do tego monitor 4k i mieć coś z tej jakości. 
Dlatego właśnie chciałem się zapytać jakby to wszystko wyglądało. Jaki musiałbym mieć właśnie sprzęt pod to. Z chęcią bym sobie sam poszukał, ale jest tyle modeli, że nie ogarniam tego. 

Link to post
Share on other sites

To ile musiałbym dać, żeby to osiągnąć?

 

posiadam Mon 4k i 1080ti ma poniżej 60 FPS w niektórych tytułach(fc5). to jeszcze nie pora na 4k Gaming. ewentualnie SLi ale nie masz szans na to w tej cenie

Mógłbyś podać co masz dokładnie w skrzynce ?I ile dałeś za to wszystko?

 

Monitor jeszcze nie wiem. Akurat brat ostatnio kupował monitor więc zna trochę temat to mi doradzi.

Link to post
Share on other sites

Twój plan jest niemożliwy do zrealizowania. Jeśli ktoś chce grać w wymagające gry w 4k i minimum 60fps na najwyższych lub prawie najwyższych detalach to musi zainwestować w 1080ti, to absolutne minimum jest. A i on będzie niedomagał w paru tytułach. Ty byś chciał jeszcze żeby nie wymiękał po marnych 2 latach ; - ) Wejdź sobie na strony techpowerup.com i guru3d.com, sprawdź testy 1080ti i zobacz jakie wyniki osiąga w 4k w poszczególnych grach. Będziesz miał dobre rozeznanie sytuacji po tym. Jak chcesz te wydane już tytuły, gdzie TI nie dostaje zadyszki, ograć to taki zakup ma sens. Jak chcesz się zbroić na gry, które są na horyzoncie to lepiej poczekać te 2-3 miesiące na nowe karty. Ewentualnie pójście w 2k, które zdecydowanie lepiej wygląda niż 1080p. Na taką rozdzielczość to i 1080-ka się nada.

Link to post
Share on other sites

Hasło: "wszystko na Ultra" jest mocno przereklamowane :) W wielu przypadkach ustawienia ultra nie wnoszą nic istotnego do oprawy graficznej, za to skutecznie redukują FPSy. 1080Ti z dobrym procesorem poradzi sobie w 4K z większością gier na ustawieniach High i podobnych, a włączanie wszędzie na siłę "ultra" jest bardzo często bez sensu. Pod koniec sierpnia mają się pojawić konkretne informacje o nowej generacji kart NVidii, więc może warto poczekać i zobaczyć co to będzie, ale jedno wiemy już teraz: na pewno nie będzie taniej :)

Link to post
Share on other sites

 

 

i5 8400 + 16gb ram + 1080ti z dobrym ukladem chłodzenia

Darowałbym sobie polecanie komuś 8400 do pary z 1080TI.

 

Na upartego za 7000zł masz zestaw z 1080TI, tu przy 4K trzeba będzie ciąć na detalach w zależności od gry by miało to ręce i nogi

 

 

1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/
1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
1 x SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB (b/z)
1 x Seasonic FOCUS Plus 650W Gold
1 x Palit GeForce GTX1080Ti GameRock Premium 11GB DDR5 352bit (1670/11000)
1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Iridium X (black)
7143zł

 

 

i7 8700 z 16GB RAM 3200MHZ, buda z podświetleniem RGB, GPU z dość dobrym układem chłodzenia, SSD 240GB na MLC, PSU od Seasonica z zapasem mocy i bdb środkiem. Za jakiś czas dokładasz HDD na dane czy kolejny większy SSD.
Link to post
Share on other sites

@3ndurek

 

A to ciekawe skoro w większości nowych gier w 2k/4k 8400 chodzi na ~80% przy wykorzystaniu 1080ti na 95-100% XD

(Nie będę wklejał linków do gameplayi/testów)

 

Aczkolwiek wiadomo że w tym budżecie rozsądniej będzie pójść w 8700 jeśli bierzemy pod uwagę przyszłościowe gierki.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc. Właśnie na takie konkrety liczyłem  ;)

Wiadomo, że w miarę czasu komp będzie wymiękał i trzeba będzie schodzić z jakości, dlatego też chciałbym raz a porządnie kupić.

https://www.komputronik.pl/product/253713/acer-aspire-nitro-vn7-791g-787a-240gb-ssd.html

Takie coś 3 lata temu kupiłem i gram aktualnie w AC Origins no i ssie już mój komp  :D Gram na średnich i ledwo 20 fps wyciąga. A i tak na tamte czasy nie była to kosa. Ale wtedy nie miałem takich możliwości finansowych jak teraz.

 

Z tymi pieniędzmi to były takie plany. Jeżeli trzeba by wydać nawet i więcej to zapewne bym to zrobił, bo jak się człowiek w takie sumy bawi to kilka w stów wte czy wewte nie robi różnicy.

 

No właśnie też dlatego chciałem się dowiedzieć, czy ma sens teraz kupno kompa, czy nie lepiej poczekać na nowe karty. Z drugiej strony będą to kosmiczne ceny  :D więc sam nie byłem już pewny co zrobić. 

Tak od ponad roku rozmyślałem nad kupnem kompa, a dopiero od tego roku myślałem już na poważnie. I właściwie teraz już postanowiłem, że teraz/w najbliższym czasie chciałbym go kupić.

 

No to w takim razie chyba poczekam.
Jeszcze raz dziękuje za pro tipy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...