Skocz do zawartości

Błąd ładowania systemu operacyjnego


Recommended Posts

Witam, mam problem z odpaleniem systemu na jednym komputerze. Mam taki jeden stary komputer, który ma ponad 10 lat, był w częściach, więc pomyślałem, że go złożę i uruchomię. Brakowało w nim tylko dysku, więc kupiłem go i na początek zamontowałem w innym kompie, żeby go sformatować i zainstalowałem w nim ten system (Windows XP SP3) bez żadnego problemu. Później przełożyłem go do tego starego kompa i nie działa. Podczas włączenia komputera wyskakuje napis "Błąd ładowania systemu operacyjnego...". Próbowałem przeinstalować system już na tym starym kompie, ale nie mogę, bo wyskakuje ten sam błąd podczas bootowania windowsa z płyty.

 

Czytałem w internecie na ten temat coś i ludzie piszą, żeby zmienić w biosie z AHCI na IDE, ale w biosie nic takiego nie znalazłem, ani nic podobnego. Może się to jakoś inaczej nazywa, albo coś...

 

Podejrzewam też inne opcje, np.: zły system plików NTFS, może powinien być FAT dla takiego starego kompa?, zgodność systemu 32bit i 64bit, może mam 64bit i przez to?

 

Nie znam nazwy płyty głównej tego kompa, bo nie ma nigdzie napisane, sprawdzałem wszędzie. Mogę podać tylko takie ogólne rzeczy:

Procesor jakiś 1-rdzeniowy 1,60 GHz

RAM 2x128 MB

Grafika Radeon 64 MB

 

Proszę o pomoc, bo zależy mi na uruchomieniu tego komputera, znaczy dysku na tym kompie.

Link to post
Share on other sites

"zmienić w biosie z AHCI na IDE, ale w biosie nic takiego nie znalazłem, ani nic podobnego. Może się to jakoś inaczej nazywa, albo coś..." - może jednak obejrzyj dokładnie płytę i podaj jak się nazywa. W biosie nie ma nazwy producenta ?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Nie, no taki numer żeby zainstalować system na jednej konfiguracji, przełożyć dysk do innej konfiguracji i oczekiwać poprawnego działania systemu to Ci nie przejdzie. Tak z ciekawości, podaj dokładnie jaki dysk kupiłeś do tych starych klamotów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...