Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jak to jest z tym i5-6600K da się go podkręcić? widziałem że ludzie robili oc do 4.5ghz a jako że mam monstrualne chłodzenie które się marnuje i wszystko jakoś średnio chodzi to myślałem o OC z tego co się dowiedziałem to nie da się na zwykłej płycie

 

Link to post
Share on other sites

A jaka masz płyte?

 

Procesory z k da się podkręcić lecz nie na każdej płycie jest taka opcja.

Potrzebujesz płyty Z170/Z27

mam H110M-S2-CF  

a jest podkręcając ram przyspieszę jakoś ten komputer? bo jak na i5-6600K działa trochę powoli a przy bardzo wymagających procesach nawet nie wykorzystuje pełnej mocy (jakies75 jak nie mniej) lagi na pulpicie są a procesor sobie nic z tego nie robi :<

Link to post
Share on other sites

na tej płycie nic nie podkręcisz ten procek spokojnie 4.4 - 4.5 robi. Ale po co kupować procek z k i wsadzać, do płyty  która nie daje możliwości podkręcania to ja nie wiem. Ramu też nie podbijesz bo nie ma na czym (płyta). Lagi to nie masz od procka czy ramu, ale raczej od dysku - talerzowiec? Masz tam ssd czy nie?   

Link to post
Share on other sites

na tej płycie nic nie podkręcisz ten procek spokojnie 4.4 - 4.5 robi. Ale po co kupować procek z k i wsadzać, do płyty  która nie daje możliwości podkręcania to ja nie wiem. Ramu też nie podbijesz bo nie ma na czym (płyta). Lagi to nie masz od procka czy ramu, ale raczej od dysku - talerzowiec? Masz tam ssd czy nie?   

zwykły talerzowiec, a płyte kupiłem gównianą bo nagle musiałem uciąć budżet który był na pc. tak samo nie kupiłem grafiki jeszcze

Link to post
Share on other sites

Najlepiej dokupić ssd i postawić na nim system. Lagi powinny zniknąć. 

W przypadku dalszego dyskomfortu

Możesz spróbować też sprzedać i5 6600k i kupić i7 6700, 8 wątków robi świetną robotę serio.

Ale jak ty nawet grafiki nie masz to nie wiem do czego ten komp Ci służy ? filmiki na youtubie oglądasz ? 

W każdym razie zacznij od zmiany HDD na SSD 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej dokupić ssd i postawić na nim system. Lagi powinny zniknąć. 

W przypadku dalszego dyskomfortu

Możesz spróbować też sprzedać i5 6600k i kupić i7 6700, 8 wątków robi świetną robotę serio.

Ale jak ty nawet grafiki nie masz to nie wiem do czego ten komp Ci służy ? filmiki na youtubie oglądasz ? 

W każdym razie zacznij od zmiany HDD na SSD 

komp mi służy do grania w starsze gry, crysis 3 na niskich jest grywalny,bf3/bf4 z csgo nie ma problemu ponad 120fps

nie wiem czy ma sens sprzedawać procesor i kupywać mocniejszy, mam w planach kupić kartę graficzną pokroju gtx 960

na sdd nie mam kasy, ledwo dozbieram do grafiki która jest podstawą dla mnie.

 

więc wymień płytę główną na chipset Z albo zostań przy H110, sprzedaj procesor oraz duże chłodzenie i kup model bez K z fabrycznym chłodzeniem

albo w jedną stronę albo w drugą, bo obecny zestaw jest bez sensu

wiem że jest bez sensu. zastanawiałem się nad sprzedażą ale na dzień dzisiejszy było by to dla mnie mało opłacalne. płytę główną będę najprędzej wymieniał bo żadna większa karta graficzna się do obecnej nie zmiesci, chłodzenie jest bardzo bardzo duże, nie ja wybierałem, kiedyś sie na tym tak nie znałem i dałem sobie wcisnąć takie w sklepie stacjonarnym komputronik  :mlotek:

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna nie zmieści się do płyty głównej ? XD co ty jarasz, też chcę :P:D

Kupuj grafikę i stawiaj system na ssd. Wtedy będzie ok.

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna nie zmieści się do płyty głównej ? XD co ty jarasz, też chcę :P:D

Kupuj grafikę i stawiaj system na ssd. Wtedy będzie ok.

hahah miałem na myśli że nie zmieści się razem z chłodzeniem które jest tak wielkie i wydajne że po odłączeniu wentylatora sam radiator trzymal cpu średnio na 40 stopniach przy grze XD prawie zasłabnia on wejscie na karte

Link to post
Share on other sites

Kozacki temat. Co jeden post dowiadujemy się o kolejnym komponencie jako masz w PC. cs:go to Ci na g4560 te 120 klatek uciagnie a nawet stałe 150 w porywach do 250. Dodatkowo wiemy że masz wielkie i wydajne chłodzenie, ale jakie? Nie wiem jak zabierałes się do składania kompa, ale dobrze będzie wypisać co tam masz, a my możemy pomóc Ci i doradzić co najlepiej jest z tym zrobić.

Edytowane przez Ravvv1306
Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo wiemy że masz wielkie i wydajne chłodzenie, ale jakie?

No jak to nie wiesz ? Wielkie i wydajne aż karta graficzna się nie mieści. 

 

A dokładniej mówiąc to: 

 

miałem na myśli że nie zmieści

A za chwilę : 

 

prawie zasłania on wejscie na karte

 

Tak więc karta się nie zmieści bo slot jest PRAWIE zasłonięty... :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

Link to post
Share on other sites

Ja widzę że ten slot to jednak wolny, karta przecież nie odstaje do góry tylko do dołu. No ale jak chłodzenie procesora ma praktycznie leżeć na karcie to trochę lipa. Rysunek kozacki :D 

Link to post
Share on other sites

Jakiś administrator może to zamknąć?

Beka beką, ale uderza to w poziom tematów poruszanych na forum.

Bądźmy poważni, zgłaszam temat.

 

@Edit, jest jeszcze dział Off Topic - odpowiednie miejsce dla tego tematu.

 

Lukgru powyżej pisał, że 120gb dysk ssd jest najlepszym wyjściem. Nie, nieopłacalnym. Lepiej dołożyć do 240 gb wersji

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

stalker44 podaj dokładnie jakie masz komponenty. Rysunek kozacki, ale uwierz ze są tu ludzie którzy mając informacje o bebechach kompa będą w stanie doradzić Ci w każdym aspekcie. Najważniejsze wiedzieć z czym się ma do czynienia.

Sprawdź fakturę i przepisz co kupiłeś, ściągnij jakiś program który zidentyfikuje części twoje komputera... daj osobom które chcą Ci pomóc jakieś konkretne informacje (Rysunek kozak :D).

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...