Skocz do zawartości

Problem z wyłączającym się komputerem


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem jak w temacie, może opiszę go po kolei.

Około miesiąca temu coś zaczęło się dziać z moim kompem, może napiszę konfigurację z przed miesiąca:

Windows XP HE

MSI K9N Ultra-2F, AM2, S940, nForce 570, 8CH HD Audio

Athlon 64 X2 4200+

GeForce 8600 GT GALAXY 512 MB DDR3

4 GB RAM 800 MHz DDR2 KingStone

400W MODECOM FEEL III

Podczas grania w nowe gry komputer się wyłączał tak jakby ktoś wyjął kabel zasilający. Dałem go do serwisu no i wymienili mi wiatraczek bo był spalony na obudowie i odkurzyli. Dalej nic. Ciągle się wyłączał podczas gry (Crysis Warhead, Kung Fu Panda, Spore Orygins i inne nowe gry). Pomyślałem że może grafika, wysłałem do serwisu i zamówiłem nową i wymieniłem zasilacz, oto nowa konfiguracja kompa:

Windows XP HE

MSI K9N Ultra-2F, AM2, S940, nForce 570, 8CH HD Audio

Athlon 64 X2 4200+

GeForce 9600 GT GALAXY 512 MB DDR3

4 GB RAM 800 MHz DDR2 KingStone

500W MODECOM FEEL II

Pomogło :/ Ładnie pięknie gry chodzą aż do dzisiaj. Gram w CoD World At War, przeszedłem połowę gry wszystko ładnie chodziło i nagle komp stanął tzn wyłączył się. Ręce mi opadły. Ale gram także w Fallout3 i Brothers in Arm Hells Highway i na tych grach nic mi się nie dziej. Tylko na CoD WaW. Zdjąłem boki obudowy zapodałem nowego CoD-a i ku mojemu zdziwieniu gram dalej. Na razie pograłem kilka minut bo nie miałem więcej czasu ale komp się nie wyłączył w tym pechowym miejscu.

Proszę o pomoc, co może być nie tak?

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Poważnie zaintersował mnie twój wybór Zasilaczy FELL, nie mają one dobrej opinii,pozycz od kogos inny zasilacz,sprawdz jak zachowuje sie komputer.Wyłączanie sie komputera, to temat na bardzooo długą debatę,jednakże proponuje zacząć własnie od zasilacza

 

pozdrawiam

Daniel W.

Link to post
Share on other sites

Winą za to może być też obudowa komputera (ze względu na umiejscowienie wlotów powietrza, a także ilość kart i kabli wewnątrz), gdyż nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co może powodować przegrzanie się komputera. Jak mówiłeś otwarcie boków komputera nie powodowało wyłączenia komputera.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...