Skocz do zawartości

Komputer do 5500 zł do gry w 4k


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gra w rozdzielczości 4K

  • Maksymalna kwota : 5500zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej

Których części potrzebuję : cała buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli zestaw będzie tego wymagał to tak, z oc nie będzie problemu

Rozdzielczość mojego monitora i model Monitor AOC U2879VF 3840x2160

Specjalne wymagania : dysk ssd nie musi być koniecznością

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu : nie mam totalnie pomysłu jak by mógł taki zestaw wyglądać, nie wiem czy dać mocniejszą kartę czy procesor

Inne : --

Link to post
Share on other sites

Do gry w 4k na ultra trochę za mały budżet ale na średnich/wysokich w 4k /ultra w 2k spokojnie pograsz na 60fps.

 

Ceny wg. morele - możesz poszukać w różnych sklepach to może uda się zmieścić w 5500zł

Procesor : i5 8400 749zł

Płyta : Asrock z370 Pro4 439zł

Ram : G.Skill Trident Z 16GB 2x8 3200 cl 15 - kod producenta F4-3200C15D-16GTZ  976zł

Chłodzenie : Spc Fera 3 99zł

Zasilacz : Seasonic Focus Gold 550W 374zł

Obudowa : Fractal Design Meshify C 353zł

Karta graf : Gigabyte GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 2399zł

HDD : Toshiba P300 1TB 155zł

 

Razem : 5545zł

 

6 rdzeniowa i5 na płycie Z370 z 16gb ram w dualu,chłodzenie fera 3, P300 na dane, zasilacz z 10 letnia gwarancja z trybem polpasywnym całkowicie modularny, obudowa meshify c czarna z oknem z hartowanego szkła, piwnicą na zasilacz i filtrami przeciwkurzowymi, bardzo dobrze wykonana, posiada gumowe przepusty na kable i dobra wentylacje.

Pamięci ram droższe lecz na kościach samsunga - tutaj brak możliwości oc procesora natomiast pamięci do podkręcenia na minimum 3600mhz (powinny na standardowym napięciu 1,35/1,38 wejść bez podwyższania cla - można  spokojnie kręcić wyżej na napięciu 1,4 , 1,45) oraz OC karty mile widziane. Karta ze znośna kultura pracy - w każdym razie gorąco nie będzie jak na ten budżet.

 

W rozdzielczości 2k nie będzie problemów z graniem na ultra, do 4K trzeba będzie co nieco zejść z ustawieniami grafiki.

Ta i5 nie będzie ograniczać tej karty -  1080 będzie wykorzystywana na full przy obciążeniu procesora w okolicach 70/80%.

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

Możesz jesli zadowoli Cie gra w 2k.

 

Napisales w wymaganiach ze chcesz grac w 4K wiec dobrałem ci pamieci o 200zł droższe niz te goodramy/gskille na kosciach hynixa zeby wykrecic je na 3600mhz lub wyzej.

 

Co do procków - tutaj szedlbym w zablokowana 8700.

 

Do 8600k trzeba droższa płyte + chłodzenie Macho b/ dark rock 3/4 no i szybkie ramy zeby wykorzystac to oc.

A co do lekkiego podkrecania, zeby ustawic procka na 4,5 to szkoda  kasy włożonej w zestaw do OC.

 

8700 boostuje do 4,3 na 4 rdzeniach a nawet do 4,6 na jednym + masz 12 watkow zamiast 6 co jest bardziej przyszłościowe.

Na teraz w grach duzej roznicy miedzy 8400 a 8700 nie zobaczysz jesli o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

Czyli ramy które będę mógł podkręcić na 3600 mhz będą bardziej opłacalne do 4k niż lepszy procesor? Nigdy nie interesowałem się tematyką gry w 4k i myślałem ze trzeba mieć mocną kartę i procesor a pamięć ram to sprawa drugorzędna. I czy ta i5 8400 obsłuży tak wysoko taktowany ram?

Edytowane przez karol159
Link to post
Share on other sites

Nie no zawsze procesor bedzie ważniejszy.

 

Tylko przy twoim budzecie wsadzisz max karte 1080 - przy obciazeniu karty w grach na poziomie 95-100% procesor 8400 bedzie obciążony na jakies 70-80%, co do 8700 pewnie troche mniej.

 

WIec żeby zmieścić sie w budżecie dobrałem ci droższe ramy żeby one dały kopa bo tutaj karty 1080ti już nie wsadzimy (3500zł).

 

Ale tak jak mówiłem jest możesz zejść z detali lub do rozdzielczości 2k - możesz brac 8700 + ramy 3000/3200 w cenie ~750zł. (które i tak powinny dac sie podkrećic do tych 3400) ale zeby zobaczyc znacząća różnice to trzeba pamieci na 3600mhz lub nawet wyzej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...