Skocz do zawartości

Wzmacniacz + dac do basowych słuchawek z V-ką.


Recommended Posts

Dobry wieczór,

W poprzednim temacie był spam wiec jestem zmuszony zalozyc nowy by był ład i harmonia.
Poszukuję wzmacniacza do basowych słuchawek Beyerdynamic Custom Game x1. Zależy mi by lekko je wzmocnić by były jeszcze bardziej żywe, wyraziste, fajnie by było gdyby dało radę wypchnąć jakąś średnicę do góry, a np. obniżyć ewentualnie np koszem tego trochę basy bo z uwagi na ich wysoką regulację z brzmieniem koncertowym nie są one mi aż tak potrzebne (w sensie, w razie co zawsze mogę sobie je wzmocnić), stąd jeżeli to nie będzie możliwe bardzo mile widziane oprogramowanie do takiego wzmacniacza + daca regulującę średnice/góre/scene/dół itd. 
Scena też mile widziana z uwagi że są to słuchawki głownie do gier ale w muzyce równie dobrze się sprawują, nie we wszystkich kawałkach - wiadomo bo przecież nie ma idealnych słuchawek.

Z polecanych z "audiofanatyka" wybrałem te które intuicyjnie będą pasowały pod te słuchawki:


Najbardziej do gustu jednak przypadła mi następująca karta dźwiękowa (która w porównaniu do X1S chyba jest do moich słuchawek lepszym wyborem)


 
FX-Audio DAC-X7 - jest poza tym dosyć głośny, dlatego nadaje się świetnie do słuchawek o większych wymaganiach (Słuchawki wydają się ciche na mojej zintegrowanej karcie dźwiękowej ALC1220 - płyta asrock extreme.
 
AudioQuest DragonFly v1.5
Dzięki temu mamy bardzo miły dla ucha bas, zadziwiająco dobrze nasyconą średnicę i gładziutki sopran o dużej rozdzielczości. Scenicznie DragonFly gra bardziej na boki, ale zachowuje dużą poprawność głębi

 

 
Aune T1 SE (MK3)
trzecia rewizja popularnych MK2 i MK1 – lampowo-tranzystorowych integr słuchawkowych. Charakteryzuje się dużą mocą i regulowanym za pomocą przełączników stopniem wzmocnienia, ale przede wszystkim neutralno-naturalnym brzmieniem zorientowanym na gładkość basu i góry oraz miodną i bliską, nasyconą średnicę. Tego typu sygnatura sprawdza się wtedy, gdy nasze słuchawki okazują się być zbyt agresywnymi na skrajach (brzmienie typu „V”) lub po prostu suchymi i pozbawionymi życia, nie czarując nas i oferując beznamiętną techniczność oraz analityczność ponad zabawą kolorami i ubieraniem dźwięku w należyty smak, a co jednocześnie tranzystorem ciężko byłoby skorygować przy zachowaniu jeszcze jako tako rozsądnej ceny pakietu. Wymienne lampy pozwalają na łatwe dostrojenie brzmienia pod swoje wymagania.

 

 


Pytania jednak co do tej ostatniej, czy te lampy to jakoś się wyczerpują i np po miesiącu trzeba je dokupywać i wymieniać?
Czy wybierając powiedzmy tego T1 SE w wersji trzeciej musze liczyć się z dodatkowymi kosztami za osobne lampy dla moich slychawek, czy kupujac juz ten zestaw jednak mam to co juz będę potrzebował?


Ewentualne mobilne to Shanling UP na usb (też fajne opcje jak mogę ich uzywac z telefonem szczegolnie ze korzystam z aplikacji Tidal Hifi.

Znalazłem też iFi iDSD nano LE

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Budżet max 1200zl

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Po cholere zakładasz kolejny temat?

Tam był spam i nikt nie mógł nowy pomóc bo 10 stron się zrobiło. 

w tym temacie chce sie skupic na tylko nowym dacu i wzmacniaczu do custom game.

Każdy się poddal i nie chcial pomóc, dodalem komentarz i nikt nawet nie odpisal a tutaj bedzie swiezy temacik

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...