Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mało FPS GTX 1050 ti

Najlepsza odpowiedź wojciechu15, 14 czerwiec 2018 - 09:19

Tak, to jest przyczyną. Procesor się gotuje i zbija prz z to taktowanie, wydajność drastycznie spada i tym samym FPS, a karta w tym czasie leży odłogiem. Wymiana pasty i ponowny montaż coolera. No chyba, że w ogóle tam nie zaglądałeś i to przez syf w chłodzeniu, wtedy może wystarczy wyczyścić. Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 krychaneq

krychaneq
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:32

Witam, posiadam kartę graficzną GTX 1050 ti Palit Dual, od początku jak ją mam mam problem z fps w grach np w cs go mam na najniższych 50-70 fps, Ets 2 na wysokich 60 ze spadkami i tak w każdej grze tych fps jest za mało, oglądałem testy wydajności tej karty i tamte wyniki są o wiele większe niż moje. Nie wiem również dlaczego karta w grach jest wykorzystywana w max 50%.

Spec. Komp.

i5 6400

GTX 1050 ti

8gb ram

Gram na rozdzielczości 1600x900 bo taki mam monitor

• 0

#2 stalker44

stalker44
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 15:19

głupia rada ale na wszelki wypadek lmao.. sprawdzałeś sterowniki ? spróbuj zainstalować o wersje starsze jeśli masz najnowsze. sprawdź czy masz directx itd

• 0

#3 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 15:37

głupia rada ale na wszelki wypadek lmao.. sprawdzałeś sterowniki ? spróbuj zainstalować o wersje starsze jeśli masz najnowsze. sprawdź czy masz dirma

mam już tą karte dwa miesiące i z trzy wersje sterowników miałem i zawsze to samo więc to raczej nie wina sterowników, mam directx 12

Użytkownik krychaneq edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 15:38

• 0

#4 stalker44

stalker44
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 15:54

mam już tą karte dwa miesiące i z trzy wersje sterowników miałem i zawsze to samo więc to raczej nie wina sterowników, mam directx 12

hm rozumiem. a może masz jakąś płytę główną wątpliwej jakości. albo może grzebałeś w biosie i coś niechcący zmieniłeś w ustawieniach zasilania

• 0

#5 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:20

hm rozumiem. a może masz jakąś płytę główną wątpliwej jakości. albo może grzebałeś w biosie i coś niechcący zmieniłeś w ustawieniach zasilania

Płyta MSI H110 PRO-VD więc płyta nie, w biosie nie grzebałem nic

• 0

#6 crossek

crossek
  • Gaduła

• 438 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:38

Witam, posiadam kartę graficzną GTX 1050 ti Palit Dual, od początku jak ją mam mam problem z fps w grach np w cs go mam na najniższych 50-70 fps, Ets 2 na wysokich 60 ze spadkami i tak w każdej grze tych fps jest za mało, oglądałem testy wydajności tej karty i tamte wyniki są o wiele większe niż moje. Nie wiem również dlaczego karta w grach jest wykorzystywana w max 50%.

Spec. Komp.

i5 6400

GTX 1050 ti

8gb ram

jestem prawie pewien że gra odpala się na integrze z CPU - ustaw tak żeby wszystkie gry odpalały się na karcie nvidii i problem powinien zniknąć (musisz to zrobić w panelu sterowania nvidia - niestety nie powiem ci jak to zrobić bo siedzę na karcie AMD)

• 0

i5 6500

asrock h110m-dgs

GoodRam Play DDR4 2x8 GB 2400MHz CL15

HDD WD10EZEX 1TB

PSU Chieftec IArena Series GPA-500S8

#7 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:45

jestem prawie pewien że gra odpala się na integrze z CPU - ustaw tak żeby wszystkie gry odpalały się na karcie nvidii i problem powinien zniknąć (musisz to zrobić w panelu sterowania nvidia - niestety nie powiem ci jak to zrobić bo siedzę na karcie AMD)

W panelu sterowania nvidia mam ustawione żeby wszystkie gry odpalały się przez gtx 1050 ti

• 0

#8 Vemorion

Vemorion
  • Zapaleniec

• 1048 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:51

gdzie podłączyłeś przewód sygnałowy który leci z monitora?

• 0

i7 2600K 4,9Ghz, Macho Rev. B, ASRock Fatal1ty Z77, 16GB 2133MT/s CL9 , SSD 256GB MX200, GTX1070, Corsair CX500

#9 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 17:21

gdzie podłączyłeś przewód sygnałowy który leci z monitora?

do karty graficznej, HDMI

• 0

#10 majster klepka

majster klepka
  • Bywalec

• 91 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 13 czerwiec 2018 - 17:23

Coooo ??? To jest nie możliwe skoro uruchamia komputer na GTX ie. Sprawdz antywirusem czy nie zarzyna ci jakieś gów...o karty bo ja tak miałem. Obciążenie karty graficznej dobiegało do 100% przez jakiś virusek co kopał nie dla mnie kasę. A ja nie mogłem normalnie pograć w grę.

Użytkownik majster klepka edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 17:25

• 0

#11 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 19:19

Coooo ??? To jest nie możliwe skoro uruchamia komputer na GTX ie. Sprawdz antywirusem czy nie zarzyna ci jakieś gów...o karty bo ja tak miałem. Obciążenie karty graficznej dobiegało do 100% przez jakiś virusek co kopał nie dla mnie kasę. A ja nie mogłem normalnie pograć w grę.

Problem w tym że podczas grania wykorzystanie karty to max 50%Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ktoś jakiś inny pomysł? :(

• 0

#12 stalker44

stalker44
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 19:48

moze pobrales jakis program typu "freeNOscam no virus india edition good program tool 2018" i ci kopie bitkojny  %-)

• 0

#13 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 19:53

moze pobrales jakis program typu "freeNOscam no virus india edition good program tool 2018" i ci kopie bitkojny  %-)

Nie pobierałem nic takiego

• 0

#14 Iras89

Iras89
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:51

Spec. Komp.

i5 6400

GTX 1050 ti

8gb ram

Witam,

Jeżeli nie wyciskasz pełni mocy z karty nie pozostaje nic innego, jak przeanalizowanie która część komputera powoduję wąskie gardło.

Możliwe, że procesor przełącza się w niższy stan energetyczny, co powoduję zbijanie taktowania.

Proponuję ściągnąć hwinfo64 w trybie sensors only, odpalić grę w okienku i obserwować do jakich częstotliwości dobija procesor i grafika, ewentualnie Afterburner i włączyć OSD z odczytami taktowania i użycia CPU i GPU. Instrukcja- 

Sprawdź ustawienia jakości obrazu w panelu sterowania Nvidii

Panel sterowania- ustawienia 3D- wyreguluj ustawienia obrazu- stosuj preferencje i przesuń suwak na jakość(może włączyło się jakieś wygładzenie krawędzi)

I ostatnia rada- może masz poprostu włączoną synchronizację pionową? 

• 0

#15 k0chan

k0chan
  • Maniak

• 4244 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 05:14

jw, sprawdź obciążenie procesora czy czasami na 100% cały czas nie lata, wtedy karta może się nudzić i fpsy lecą w dół

• 0

MB: Asus P8P67-M ! CPU: I7 2600 (4,0ghz non K) ! GPU: Inno3d GTX 1060 3GB Compact (uv 0,931v, boost 1920MHz) ! RAM: 8GB RAM @1866 MHz ! SSD: Goodram Iridium Pro 240 GB ! HDD: 1x 2 TB Toshiba p300; 2x 500 GB Samsung F3 ! PSU: SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ Gold

#16 Rebelmind

Rebelmind
  • Czerwonoarmista

• 1674 postów
  • Miejscowość:Geteborg

Napisano 14 czerwiec 2018 - 08:19

Na V-Syncu nie miałby skoków 50-70 FPS a stałe 60 w csgo. Ja bym stawiał, że grafika jednak. Jeżeli jakieś gufffno Ci nie kopie w tle to możliwe, że karta nie wchodzi na boost i pracujesz w okolicach trybu 2D.

Tak jak było pisane: pobierz GPUz, uruchom w tle, pograj w kantera, wróć do GPUz, zakładka "sensors" i zobacz jakie taktowanie ma rdzeń podczas gry (ewentualnie temperatury).
  • 0
Cpu: Ryzen 5 2600 | Gpu: Sapphire RX Vega 56 OC | Ram: G.Skill Flare X 3200 MHz cl14 16 GB | Ssd: Samsung 970 Evo 250 GB | Mobo: Asus ROG X470-F Strix | Psu: EVGA Supernova 750W G2 | Scr: AOC AGON 322QCX 32" 1440p 144Hz 4ms FreeSync | Os: Win 10 Pro x64 | Fon: OnePlus 3

#17 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:12

Witam,

Jeżeli nie wyciskasz pełni mocy z karty nie pozostaje nic innego, jak przeanalizowanie która część komputera powoduję wąskie gardło.

Możliwe, że procesor przełącza się w niższy stan energetyczny, co powoduję zbijanie taktowania.

Proponuję ściągnąć hwinfo64 w trybie sensors only, odpalić grę w okienku i obserwować do jakich częstotliwości dobija procesor i grafika, ewentualnie Afterburner i włączyć OSD z odczytami taktowania i użycia CPU i GPU. Instrukcja- 

Sprawdź ustawienia jakości obrazu w panelu sterowania Nvidii

Panel sterowania- ustawienia 3D- wyreguluj ustawienia obrazu- stosuj preferencje i przesuń suwak na jakość(może włączyło się jakieś wygładzenie krawędzi)

I ostatnia rada- może masz poprostu włączoną synchronizację pionową? 

Sprawdziłem na hwinfo i podczas gry w cs go mój procesor miał temperatury 90-100 stopni celsjusza, czy to może być wąskie gardło?

• 0

#18 wojciechu15

wojciechu15
  • Zapaleniec

• 1316 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:19   Najlepsza odpowiedź

Tak, to jest przyczyną. Procesor się gotuje i zbija prz z to taktowanie, wydajność drastycznie spada i tym samym FPS, a karta w tym czasie leży odłogiem. Wymiana pasty i ponowny montaż coolera. No chyba, że w ogóle tam nie zaglądałeś i to przez syf w chłodzeniu, wtedy może wystarczy wyczyścić.
  • 0

#19 krychaneq

krychaneq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:28

Tak, to jest przyczyną. Procesor się gotuje i zbija prz z to taktowanie, wydajność drastycznie spada i tym samym FPS, a karta w tym czasie leży odłogiem. Wymiana pasty i ponowny montaż coolera. No chyba, że w ogóle tam nie zaglądałeś i to przez syf w chłodzeniu, wtedy może wystarczy wyczyścić.

Zaraz się do tego zabieram, jak coś dam znać, mam jeszcze pytanie czy jeżeli przez około dwa miesiące korzystam już z tego komputera procesor mógł się jakoś uszkodzić przez te temperatury?

• 0

#20 wojciechu15

wojciechu15
  • Zapaleniec

• 1316 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:29

Raczej nie. W razie przegrzania zabezpieczenie powinno wyłączyć komputer.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych