Skocz do zawartości

Mało FPS GTX 1050 ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wojciechu15,

Recommended Posts

Witam, posiadam kartę graficzną GTX 1050 ti Palit Dual, od początku jak ją mam mam problem z fps w grach np w cs go mam na najniższych 50-70 fps, Ets 2 na wysokich 60 ze spadkami i tak w każdej grze tych fps jest za mało, oglądałem testy wydajności tej karty i tamte wyniki są o wiele większe niż moje. Nie wiem również dlaczego karta w grach jest wykorzystywana w max 50%.

 

Spec. Komp.

i5 6400

GTX 1050 ti

8gb ram

 

Gram na rozdzielczości 1600x900 bo taki mam monitor

Link to post
Share on other sites

głupia rada ale na wszelki wypadek lmao.. sprawdzałeś sterowniki ? spróbuj zainstalować o wersje starsze jeśli masz najnowsze. sprawdź czy masz dirma

mam już tą karte dwa miesiące i z trzy wersje sterowników miałem i zawsze to samo więc to raczej nie wina sterowników, mam directx 12

Edytowane przez krychaneq
Link to post
Share on other sites

mam już tą karte dwa miesiące i z trzy wersje sterowników miałem i zawsze to samo więc to raczej nie wina sterowników, mam directx 12

hm rozumiem. a może masz jakąś płytę główną wątpliwej jakości. albo może grzebałeś w biosie i coś niechcący zmieniłeś w ustawieniach zasilania

Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam kartę graficzną GTX 1050 ti Palit Dual, od początku jak ją mam mam problem z fps w grach np w cs go mam na najniższych 50-70 fps, Ets 2 na wysokich 60 ze spadkami i tak w każdej grze tych fps jest za mało, oglądałem testy wydajności tej karty i tamte wyniki są o wiele większe niż moje. Nie wiem również dlaczego karta w grach jest wykorzystywana w max 50%.

 

Spec. Komp.

i5 6400

GTX 1050 ti

8gb ram

 

Gram na rozdzielczości 1600x900 bo taki mam monitor

 

jestem prawie pewien że gra odpala się na integrze z CPU - ustaw tak żeby wszystkie gry odpalały się na karcie nvidii i problem powinien zniknąć (musisz to zrobić w panelu sterowania nvidia - niestety nie powiem ci jak to zrobić bo siedzę na karcie AMD)

Link to post
Share on other sites

jestem prawie pewien że gra odpala się na integrze z CPU - ustaw tak żeby wszystkie gry odpalały się na karcie nvidii i problem powinien zniknąć (musisz to zrobić w panelu sterowania nvidia - niestety nie powiem ci jak to zrobić bo siedzę na karcie AMD)

W panelu sterowania nvidia mam ustawione żeby wszystkie gry odpalały się przez gtx 1050 ti

Link to post
Share on other sites
jestem prawie pewien że gra odpala się na integrze z CPU - ustaw tak żeby wszystkie gry odpalały się na karcie nvidii i problem powinien zniknąć (musisz to zrobić w panelu sterowania nvidia - niestety nie powiem ci jak to zrobić bo siedzę na karcie AMD)

Coooo ??? To jest nie możliwe skoro uruchamia komputer na GTX ie. Sprawdz antywirusem czy nie zarzyna ci jakieś gów...o karty bo ja tak miałem. Obciążenie karty graficznej dobiegało do 100% przez jakiś virusek co kopał nie dla mnie kasę. A ja nie mogłem normalnie pograć w grę.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites
Coooo ??? To jest nie możliwe skoro uruchamia komputer na GTX ie. Sprawdz antywirusem czy nie zarzyna ci jakieś gów...o karty bo ja tak miałem. Obciążenie karty graficznej dobiegało do 100% przez jakiś virusek co kopał nie dla mnie kasę. A ja nie mogłem normalnie pograć w grę.
Problem w tym że podczas grania wykorzystanie karty to max 50%Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ktoś jakiś inny pomysł? :(

Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam kartę graficzną GTX 1050 ti Palit Dual, od początku jak ją mam mam problem z fps w grach np w cs go mam na najniższych 50-70 fps, Ets 2 na wysokich 60 ze spadkami i tak w każdej grze tych fps jest za mało, oglądałem testy wydajności tej karty i tamte wyniki są o wiele większe niż moje. Nie wiem również dlaczego karta w grach jest wykorzystywana w max 50%.

 

Spec. Komp.

i5 6400

GTX 1050 ti

8gb ram

 

Gram na rozdzielczości 1600x900 bo taki mam monitor

 

Witam,

 

Jeżeli nie wyciskasz pełni mocy z karty nie pozostaje nic innego, jak przeanalizowanie która część komputera powoduję wąskie gardło.

Możliwe, że procesor przełącza się w niższy stan energetyczny, co powoduję zbijanie taktowania.

Proponuję ściągnąć hwinfo64 w trybie sensors only, odpalić grę w okienku i obserwować do jakich częstotliwości dobija procesor i grafika, ewentualnie Afterburner i włączyć OSD z odczytami taktowania i użycia CPU i GPU. Instrukcja- 

 

Sprawdź ustawienia jakości obrazu w panelu sterowania Nvidii

Panel sterowania- ustawienia 3D- wyreguluj ustawienia obrazu- stosuj preferencje i przesuń suwak na jakość(może włączyło się jakieś wygładzenie krawędzi)

 

 

I ostatnia rada- może masz poprostu włączoną synchronizację pionową? 

Link to post
Share on other sites

Na V-Syncu nie miałby skoków 50-70 FPS a stałe 60 w csgo. Ja bym stawiał, że grafika jednak. Jeżeli jakieś gufffno Ci nie kopie w tle to możliwe, że karta nie wchodzi na boost i pracujesz w okolicach trybu 2D.

 

Tak jak było pisane: pobierz GPUz, uruchom w tle, pograj w kantera, wróć do GPUz, zakładka "sensors" i zobacz jakie taktowanie ma rdzeń podczas gry (ewentualnie temperatury).

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jeżeli nie wyciskasz pełni mocy z karty nie pozostaje nic innego, jak przeanalizowanie która część komputera powoduję wąskie gardło.

Możliwe, że procesor przełącza się w niższy stan energetyczny, co powoduję zbijanie taktowania.

Proponuję ściągnąć hwinfo64 w trybie sensors only, odpalić grę w okienku i obserwować do jakich częstotliwości dobija procesor i grafika, ewentualnie Afterburner i włączyć OSD z odczytami taktowania i użycia CPU i GPU. Instrukcja- 

 

Sprawdź ustawienia jakości obrazu w panelu sterowania Nvidii

Panel sterowania- ustawienia 3D- wyreguluj ustawienia obrazu- stosuj preferencje i przesuń suwak na jakość(może włączyło się jakieś wygładzenie krawędzi)

 

 

I ostatnia rada- może masz poprostu włączoną synchronizację pionową? 

 

Sprawdziłem na hwinfo i podczas gry w cs go mój procesor miał temperatury 90-100 stopni celsjusza, czy to może być wąskie gardło?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak, to jest przyczyną. Procesor się gotuje i zbija prz z to taktowanie, wydajność drastycznie spada i tym samym FPS, a karta w tym czasie leży odłogiem.

 

Wymiana pasty i ponowny montaż coolera. No chyba, że w ogóle tam nie zaglądałeś i to przez syf w chłodzeniu, wtedy może wystarczy wyczyścić.

Link to post
Share on other sites

Tak, to jest przyczyną. Procesor się gotuje i zbija prz z to taktowanie, wydajność drastycznie spada i tym samym FPS, a karta w tym czasie leży odłogiem. Wymiana pasty i ponowny montaż coolera. No chyba, że w ogóle tam nie zaglądałeś i to przez syf w chłodzeniu, wtedy może wystarczy wyczyścić.

Zaraz się do tego zabieram, jak coś dam znać, mam jeszcze pytanie czy jeżeli przez około dwa miesiące korzystam już z tego komputera procesor mógł się jakoś uszkodzić przez te temperatury?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie. W razie przegrzania zabezpieczenie powinno wyłączyć komputer.

Dzięki

Raczej nie. W razie przegrzania zabezpieczenie powinno wyłączyć komputer.
okazało się że jeden zacisk coolera jest uszkodzony przez co się nie wepnął i radiator nie stykał z procesoremWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...