Skocz do zawartości

Komputer sie wlacza ale nie startuje - procek


Recommended Posts

Witam, przeszukalem sporo tematow pod podobnym kontem, ale akurat takiego nikt mi nie rozwiązał. Jesli juz taki byl to prosze o odesłanie :)

Ok miesiac temu przestal startowac mi komputer... po nacisnieciu przycisku "power" dysk cyknie 3 razy, wszystko sie kreci, ale jest ciemny ekran, nic sie nie pokazuje.

Wyciągnąłem i podłączałem z powrotem dysk, grafike, pamiec itd... i nic to nie dawalo.

Jedna osoba polecila mi zeby wyciagnac i wlozyc procesor. Tak zrobilem i to zadzialalo, ale musialem tak robic co pare dni.
Tzn komputer chodzil przez dzien dwa, moze 3, i pozniej znowu nie startowal... tzn chodzil normalnie przez caly czas, na noc go wylaczalem i rano juz go nie moglem wlaczyc... wiec znowu wyciagalem procek, wkladalem z powrotem i dzialal. I tak co pare dni.... przez miesiac, i niestety juz to nie pomaga.

Znowu wlaczyl sie nie startujac, wyciagnelem i wlozylem procka, i nie startuje dalej... zrobilem to pare razy, odkrzulem wszystko, sprawdzianem styki, dalem nowa paste termiczna... ale komputer nie startuje.

Teoretycznie gdybym go nie wylaczyl to by pewnie dzialal, bo nigdy sie nie wylaczal sam.
Ale jak go zamkne na noc, a rano chce wlaczyc to nagle nie dziala, czy ktos mi moze powiedziec co  zrobic?
 

Edytowane przez Dawidek990
Link to post
Share on other sites

Właśnie to samo mi się przytrafiło :/ Nagle komp zgasł, jak próbuję odpalić słychać "cyk", raz się zakręci wentyl, blysną ledy i off. Płyta goła, tylko podłączona do zasilacza (bez ramu, GPU, dysków, nawet wentyla na Cpu zachowuje się tak samo)

 

Też jestem na 90% pewien, że to mobo. W końcu to dziadoskie MSI padło - nigdy więcej. Mega fart, że ponad rok temu jak robiłem upgrade, to płyta była jedyna nowa kupiona (towar powystawowy ale z GW).

Link to post
Share on other sites

Rebelmind

Posiadam Sony Vaio VPCF11z1E i dotknął mnie rok temu ten sam problem jaki opisujesz - po włączeniu kompa było słychać "cyk" i czarny ekran i praca wentylatora. Zawiozłem do serwisu i okazało się, że to nie procesor , ani płyta główna lecz scalak podający odpowiednie napięcie do procesora szwankował. Wymiana elementu + robota 770 zł z Vat.

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...
W dniu 22.06.2018 o 20:59, wojciechu15 napisał:

@up Rebel, gwara jeszcze jest?

Pozwól, że odpowiem Ci prawie 4 lata później (bez dwóch tygodni): tamten 5775c niestety był bez gw, 1100 pln przeminęło wtedy z wiatrem. Kilka dni później wjechał Rysiu 2600, Strix X470-F i Flare X 3200 cl14... :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...