Skocz do zawartości

Zasilacz do zestawu z r9 290 po OC


Recommended Posts

Witajcie, 

 stoję przed wyborem nowego zasilacz( stary Thermaltake SE530 ) po 5 latach spalił się. 

Zestaw to :
R9 290 po OC ( z tego co pamiętam HW monitor pokazywał zużycie prądu na poziomie 260 wat)

I5 3570k po OC do 4.2 - 4.4 GHZ 
DDR 3 w dualu 2400 OC 
1 x ssd 1 x hdd.
3-4 wentyle w obudowie. 

Budżet to max 250 - 300 zł, bez możliwości dołożenia do Seasonic :) 

Przeglądałem fora i wytypowane zostały:

Mocniejsza wersja tego co miałem więc - Thermaltake SE 630. ( nie miałem problemów z 530 więc może warto zakupić ten sam, tylko mocniejszy ? ) 

SilentumPC Vero m2 600 oraz SilentumPC Supremo 550 - ten drugi ma certyfikat GOLD, aktualnie kosztuje 250 zł i w testach, które przeglądałem / oglądałem oba zasilacze wypadały dobrze. 

 

No i standard z polecanych za 300 zł więc CM G550M oraz XFX TS 550W  tutaj nie zdecydowałem który, nie chce głośniejszego od obecnego SE 530.

2 ostatnie typy są jakby oczywiste, jednak zastanawiam się nad tym czy rzeczywiście warto do nich dokładać? 

Czy nie wystarczy kupić Thermaltake 630 bądź SPC Vero / Supremo i cieszyć się działającym komputerem?
 

 

Link to post
Share on other sites

Trudno :)
Wracając do tematu, jeśli chodzi o dołożenie to jedynie do 300 zl. To budżet jaki wyznaczyłem.
Jedyny warunek to taki czy warto dokładać.

SPC supremo można kupić za 250 zł. Mocowo ogarnie, posiada konwerter dc dc, certyfikat GOLD podobno jest cichy . Ktoś mial go w rękach ? Testach ?

Jeśli TT 530 jest w polecanych, zatem 630 też można polecić ?

Edytowane przez Rocane
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...