Skocz do zawartości

Karta graficzna do 200 zł


Recommended Posts

Witam... Poszukuję jakiejś w miarę wydajnej karty do tej kwoty ponieważ mój gtx 750ti padł i nie wiem czy kupować go znowu czy może jakąś inną, karta ma służyć do gier: gta 5, heroes and generals, payday 2

 

Podzespoły

Procek i5-2400

Plyta h61m-vg3

Ram Ballistix Sport DDR3 8GB

Zasilacz OCZ CoreXStream 500W

 

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

do 200 zł

 

 

Poszukuję jakiejś w miarę wydajnej karty
  

 

Niestety te dwie frazy się nie łączą. Tak jak wcześniej koledzy poradzili. Moim zdaniem nic poniżej 660 2gb nie opłaca się kupować bo zaczynamy wchodzić wtedy w karty niewiele tańsze, a znacznie mniej wydajne. Taka 660 jeszcze na średnich daje radę, a większość kart w niższej cenie już nie koniecznie. 1gb karty to już niestety przeżytek. Oczywiście, jeżeli nie masz dużych wymagań jeżeli chodzi o samą grafikę to pograsz na niskich ustawieniach, ale dokładając tą 100 skok wydajności jest bardzo znaczący.

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj płytę, mobo oraz ram i kup R3 2200G (APU)? :D

 

EDIT: LOL, to faktycznie dałoby radę ogarnąć cenowo!

 

Sprzedajesz (wg najniższych cen na allegro):

* płyta 140 pln

* procek 130 pln

* pamięć 170 pln

 

Budżet: 450 + 200 (grafika) = 650 i kupujesz:

* płyta A320 120 pln

 

https://m.olx.pl/oferta/plyta-glowna-msi-a320m-pro-vd-am4-ryzen-CID99-IDuOpLr.html?position=6&page=1

 

* procek Ryzen 3 2200G 410 pln

 

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&g=827315&n=amd-Ryzen-3-2200G-35GHz-AM4-YD2200C5FBBOX

 

* pamięć DDR4 4GB 2133 MHz 120 pln

 

https://m.olx.pl/oferta/ram-ddr4-4gb-goodram-2133mhz-gwarancja-CID99-IDtBXdN.html?position=2&page=2

 

Koszt części: 650

 

Wiadomo - prowizja allegro przy sprzedaży, koszty wysyłki przy zakupie itp ale dałoby się pobalansowac cenami. No i nowa platforma...

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Rebel, ale to nie będzie hulać. 4gb ramu przy integrze to zdecydowanie za mało. Już teraz 4gb często nie wystarcza, do tego Integra zarezerwuje 1-2gb i zostaje tyle, że wszystko klęknie przy doczytywaniu z HDD. Pomijając wydajność tej integry przy pamięciach 2133.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Tu jest porownanie z roznymi konfiguracjami RAM 2400 MHz tego 2200G (w tym 1x4 GB):

 

 

Z tego co widze, to taki Fortnite jest blisko 60 fps 720p @low, z dropami do 40-45 fps. Jak na single channel jest chyba nie tragicznie, a dokupienie za miesiac, dwa drugiej kosci z podobnymi timingami za 120-130 pln jest chyba jak najbardziej mozliwe. Poza tym nie wierze, ze te kostki nie pojda conajmniej na 2400 MHz (OC)...

 

Moim zdaniem opcja z Apu warta rozwazenia, bo taki 2200G bedzie trzymal cene. Jak OP uzbiera sobie np na gtx 1050 / 1050 ti (ktore moim zdaniem stanieja po wakacjach jak NV pokaze nowe karty) to spokojnie wymieni tego R3 na 1300x /1500x (XFR na A320 dziala normalanie wiec jakby nie patrzec mozna obejsc temat braku OC na A320)

 

No i pod wzgledem awaryjnowsci, to nowa plyta + ram + proc chyba jest pewniejsza opcja niz kilkuletni gtx 660 - ale to moje zdanie ;)

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko ta opcja zakłada sprzedaż gratów, zamieszanie, naciąganie budżetu i dodatkowe wydatki za miesiąc, by zyskać wydajność 1030. Nie sądzisz, że lepiej po prostu kupić 1030 na gwarancji za 250 zł, albo 750ti jaka była wcześniej? 660 została wspomniana, bo oferuje już przyzwoitą wydajność i nie odbiega dużo od budżetu.

Link to post
Share on other sites

Oglądałem inny filmik, 2200G vs 660 ti OC. iVega przegrywała o kilka % z geforcem, zwykły 660 może być porównywalny.

 

GTX 1030 to tak samo rozwiązanie przejściowe co APU, ale po premierze nowej gen straci na wartości. No i 5-6 letni Kepler jednak może paść ze starości ;)

Link to post
Share on other sites

Patrząc na to ile kosztują padaki aka 730 nie sądzę by 1030 mocno staniała, szczególnie, że następcy raczej szybko nie ma co się spodziewać.

 

 

Karty z najniższego segmentu paradoksalnie dobrze trzymają wartość, bo jak ktoś nie gra, kupuje ryzena pod zastosowania wielowątkowe nie wymagające GPU i potrzebuje czegokolwiek do wyświetlenia pulpitu, to bardziej go interesuje cisza, energooszczędność i gwarancja, niż to czy na rynku jest w tej cenie jakiś 40 procent wydajniejszy dinozaur.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Tu jest porownanie z roznymi konfiguracjami RAM 2400 MHz tego 2200G (w tym 1x4 GB):

 

Z tego co widze, to taki Fortnite jest blisko 60 fps 720p @low, z dropami do 40-45 fps.

szczerze? gram już trochę czasu w Fortnite, 40-45 fps w walce w zwarciu jest nie akceptowalne, przeciwnik z dobrym sprzętem nawet nie musi mieć skilla i cie jedzie jak chce, to jest dynamiczna gra, rzekłbym bardziej dynamiczna niż np taki bf1, a nawet tutaj poniżej 60 fps już są niezłe ścinki

natomiast do kampienia z jakąś snajperką to wystarczy, ale w tej grze nigdy nie wiadomo gdzie nam los podeśle coś z optykiem ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Kurde, nie wiem skąd ludzie to wyciągają. Mnie się raz udało wyłowić awp w PUBGu i to z dropa. W Fortnicie gram zazwyczaj automatem.

 

Co zaś się tyczy ciszy - stockowy cooler na Ryśku i tak by się kręcił, bo procek, a tu Jeszce chłodzi APU.

 

Wiem, że to dosyć egzotyczne rozwiązanie, ale z paroma osobami z tego forum, które mają Raven Ridge, rozmawiałem i wszyscy mówią że jest lepiej niż się spodziewali.

Link to post
Share on other sites

Tu nawet nie chodzi o to, czy egzotyczne. Nie zrozum mnie źle, bo wcale nie twierdzę, że to złe rozwiązanie dla kogoś kto ma 700zł na platformę do grania. Po prostu mając już mobo, ramy i CPU bez sensu bawić się w sprzedawanie tego i kupno 2200g, skoro kupując samą kartę za 250zł można mieć taki sam, albo nawet lepszy efekt.

Link to post
Share on other sites

Można, pytanie na jak długo. W sumie tak gadamy o gruszkach na wierzbie, bo jestem na 99% pewien, że autor lekko rozszerzy budżet i kupi gtx 660/660 ti finałowo.

 

APU jest nadal uznawane za rozwiązanie stricte pod pracę biurową przez większość osób. Zbliża się jednak coraz bardziej do poziomu gtx 1050, a ten dla mnie jest całkowicie akceptowalny do okazyjnego grania.

Link to post
Share on other sites
Zbliża się jednak coraz bardziej do poziomu gtx 1050

 

 

Nie no, Rebel ale nie kolorujmy za bardzo. Wg testów nawet z ramem 2933 vega8 z 2200g jest słabsza niż 1030 podpięte do pentiuma. Do 1050 to jest przepaść, tj różnica ponad 100%.

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/maj/apu/wykresy/fortnite_1080p.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/maj/apu/wykresy/w3_1_1080p.png

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Wiesz, popatrz na bezwzględną różnicę między najlepszym APU obecnej generacji a tą gtx 1050 oraz poprzednim topowym APU (A10-7890k?) oraz gtx 950 - o ten skok mi chodziło. Można zaryzykować stwierdzenie, że taka Vega z 2400G na rdzeniu w technologii 7 nm może być bardzo blisko gtx 1150.

 

Racja, myślałem o Vega 10 OC gdy tamto pisałem oraz wyniku w Wolfensteinie 2 (czyli najkorzystniejszej scenerii dla tej integry)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim ostatecznie dołożę te parę złotych do gtx 660ti, widzę że tu się niezła rozmowa rozwinęła :D PS nie potrzebna mi nową platforma skoro nie gram w wymagające gry a w te gry co podałem wyżej na integrze i 4gb ram bym nie pograł w nie

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...