Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Tani AP na piętro do 100 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Freso

Freso
  • Maniak

• 2085 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 16:02

Witajcie. Konfiguracja sieci w domu wygląda tak, że na parterze stoi Huawei B525s. Odbiera on sygnał (T-mobile LTE) i rozsyła go dalej na dwa sposoby: 1) Wifi - wiadomo 2) Ethernet - jeden kabel Ethernet do innego budynku, tam mam jakiegoś TP-Linka w trybie AP i drugi kabel Ethernet na piętro domu. I na piętrze jest właśnie problem. Mam tu WR743ND, którego nie potrafię zmusić do pracy jako AP (ma odbierać Internet po LAN i rozsyłać po WiFi, czyli taki trochę repeater chyba) Wpinam w port LAN kabel Ethernet, resetuję WR743ND do fabrycznych i Internet działa. Zmieniam nazwę sieci na identyczną jaką ma router na parterze, wraz z hasłem - nadal działa. Z czasem jednak przestaje, zapewne z uwagi na konflikt IP, o którym informuje mnie Windows. Zmieniam - i przestaje działać. Może uszkodzony (nie zdziwiłbym się - pół roku temu wywaliłem uszkodzonego TP-Linka W8970, a na dniach na gwarancję leci któryś z nowych Archerów do ADSL, modelu nie pamiętam), może nie umiem ustawić, nie wiem. Potrzebuje czegoś, co sprawdzi się w zadaniu o którym pisze wyżej. Do 100-150 zlotych. Co mogę w tym budżecie kupić? Repeater który odbiera sygnał WiFi i dalej rozsyła po WiFi odpada - sygnał z routera na parterze sięga maksymalnie na klatkę schodową, na której nie mam gniazdka.
  • 0

#2 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3279 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 19:30

Na pewno zadbaj aby 743ND miał unikatowy adres IP w sieci lokalnej. Serwer DHCP wyłączasz na nim.
  • 0
PC i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | MSI GTX780 | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6826 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 13 czerwiec 2018 - 08:05

Jest opis przyklejony w dziale jak użyć routera jako ap.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych