Skocz do zawartości

HP F380 wydruk fotograficzny, problem.


Recommended Posts

Witam, mam problem z moim urządzeniem wielofunkcyjnym HP F380, mianowicie drukarka zaczęła drukować ciemnozielony kolor zamiast czarnego na wydrukach na papierze fotograficznym. Wczesniej wszystko bylo ok, skonczyl sie tusz, zakupiłem nowy i zaczęły się problemy. Z tego co udało mi sie ustalić to najprawdopodobniej drukarka nie uzywa czarnego tuszu do drukowania w wysokiej jakości dpi na papierze fotograficznym. Ale tak bylo od dawna i czarny zawsze wychodzil czarny, nawet kiedy mieszala kolorowy tusz zeby uzyskac czarna barwę. Kupiłem około 3 zamienników, za kazdym razem to samo. Specjalnie kupiłem też nową drukarkę HP ( nie pamiętam nazwy) i na oryginalnym tuszu wychodził brązowy kolor zamiast czarnego. Oddałem ją do sklepu. Pozyczylem tez od znajomego HP też w miarę nowe z oryginalnym tuszem, i znowu to samo, kolor brązowy zamiast czarnego. Juz mam dosyć, nie wiem co robic, te forum to moja ostatnia deska ratunku. Nie zależy mi na super jakości wydruku, tylko żeby czarny wychodził czarny. Jak nie na tym urządzeniu to może ktoś poradzi mi tutaj jakąś inna w miarę tanią atramentówkę. Bo nie chcę kupować kolejnego HP skoro są z nimi takie problemy.


 


po lewej stronie na zdjęciu widać wydruk z nowego atramentu a po prawej ze starego 


 


33145816_2025503074147258_39121936988420


 


Papier: foto błysk samoprzylepny A4 130g/m2


 


Wydruk zrobiony w paint'cie, ustawione na najwyższą rozdzielczość DPI + inny papier fotograficzny (testowalem juz wszystkie inne ustawienia)


 


 


z góry dziękuję za pomoc


Link to post
Share on other sites

To znaczy,na oryginalnych tuszach HP też źle drukuje ? Jeśli tak to może zadzwoń do nich,może coś poradzą...

też zle niestety, jak dzwoniłem do nich to powiedzieli mi żebym drukował na oryginalnym papierze HP, a jak zapytałem czy mają papier fotograficzny samoprzylepny w ofercie to powiedzieli że nie mają :D

Link to post
Share on other sites

To ja bym spróbował na ich papierze (najtańszym i nie samoprzylepnym),żeby zobaczyć efekt. Gdyby znów był ten problem,to kolejny telefon...Nie wiem jak ta twoja działa z zamiennikami (tzn. wiem) ale doświadczyłem tego właśnie z HP. Zamienniki rozregulowały mi drukarkę i ją wywaliłem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...