Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu komputera, służącego głównie do grania.

Poniżej wklejam link do zestawu który złożyłem: http://www.morele.net/inventory/info/fa55a2d2/

Chciałbym abyście go ocenili pod każdym kątem oraz może macie jakieś propozycje co zmienić na lepsze, jeśli jest coś faktycznie lepszego.

 

Aby nikt nie czepiał się co do ilości i pojemności dysków, to wyjaśniam od razu, iż po prostu lubię mieć dużo miejsca, zawsze znajdzie się coś co można wpakować na dysk, czy to gry, filmy, muzyka, czy jeszcze inne rzeczy, a miejsca potrzebnego na różne rzeczy w tym głównie na gry przybywa coraz bardziej.

 

Dysk SSD chodziło mi tutaj głównie właśnie na PCI-E nie na M.2 z racji, że często jak czytałem mają problemy temperaturowe przez mniejsze radiatory, a pojemność 1TB przy dzisiejszych grach, które zajmują po kilkadziesiąt giga to wcale nie wydaje się przesadą, a jednak gry będą instalowane na SSD.

Będę do tego robił 2 x RAID: jeden RAID 0, to będą głównie rzeczy do trzymania śmieci, instalek do gier, filmów; drugi RAID 1 gdzie będę trzymał rzeczy, których nie chcę zbyt łatwo utracić, które było by szkoda stracić, a tak kopia zapasowa będzie.

De facto 12TB pojemności wydaje się przesadą, chociaż, kupując swój pierwszy dysk 1TB myślałem, że ciężko go będzie zapełnić, a tu proszę zanim się obejrzałem to kończyło się miejsce, dlatego wolę kupić raz a dobrze, szczególnie, że potrzeba coraz więcej miejsca na wszystko i nie tylko gry, ale również filmy czy muzykę(szczególnie lepszej jakości).

 

Monitor z racji oglądania na nim filmów wybrałem z matrycą VA, zależy mi na rozdzielczości 3440x1440 i proporcjach 21:9, jednak 16:9 mnie znudziło i ciekawsze dla mnie są właśnie ultra panoramiczne monitory . Koniecznie też musi być G-sync, co jak co, lecz mimo, że trzeba sporo do niego dopłacać, to spełnia swoją rolę a, że monitora nie zmienia się zbyt często, to wolę dopłacić, niż potem żałować. Jeśli zna ktoś lepszy monitor od tego co podałem, to wrzucajcie propozycje, choć niestety nie widziałem zbyt wielu alternatyw, jednak że może o czymś nie wiem.

 

Jaką polecilibyście myszkę? Powinna dobrze leżeć w dłoni i nadawać się w sumie do wszystkiego do każdej gry, nie potrzebuję jednak tony przycisków, więc tych dodatkowych nie chciałbym zbyt wiele.

I do tego jakąś podkładkę.

 

Słuchawek nie potrzebuję, już mam jedne na oku.

 

 

Tak, że zamieniam się w słuch i czekam na wasze opinie, czy też propozycje co warto zmienić.

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za poświęcenie czasu.

Edytowane przez Ofnir
Link to post
Share on other sites

@sokar11 a co przeszkadza, że procesor jest droższy od zasilacza i obudowy, bo nie rozumiem za bardzo.

 

Zasilacz wziąłem taki, aby w przyszlości nie musieć się martwić o zapas mocy, poza tym 12 lat gwarancji spowoduje, że prędko tego zadilacza nie wymienię.

 

Obudowę chciałem wysokiej jakości, porządnej firmy, a nie podrzędnego chińczyka, a nie ukrywam, że dochodzi tutaj też kwestia designu.

 

Intela nie chce, zresztą przy tej rozdzielczości jak patrzyłem to głównie karta ma coś do powiedzenia, a różnica między procesorami będzie na tyle nie wielka, że wziąłem Ryzena.

Poza tym osobiście nie zamierzam płacić Intelowi ponieważ nie podoba mi się ich polityka ani to co wyrabiają teraz już nie mówiąc o glucie w procesorze za 1500 zł, co według mnie jest po prostu śmieszne, to tak jak by do sportowego auta nalać pierwsze lepsze paliwo.

 

Same procesory Intela okej są wydajne, lecz jak się orientowałem przy 3440x1440 różnice będą niewielkie na dobrą sprawę, przecież od tego nie jest daleko od UHD. Gdyby tutaj nagle różnice były kosmiczne, to pewnie bym przebolał Intela.

Link to post
Share on other sites

Twój wybór, twoja decyzja. Co do procesora to mimo że nie przepadam za Intelem to jest on zdecydowanie szybszy w grach a piszesz że składasz komputer  "służącego głównie do grania". Jak już chcesz iśc w AMD do ja zastanowiłbym sie nad Ryzen 7 2700.

Link to post
Share on other sites

Ryzena 2700 nie wykorzystam, bo nie potrzebuje komputera do renderu ani żadnych podobnych rzeczy, a w grach widziałem, że wcale szybszy nie jest i dopiero w zastosowaniach innych niż gry pokazuje pazur. Znaczy jest szybszy w grach chociaż czasami te różnice to znów kilka fps. Ale zobaczę, może wezmę tego 2700.

 

Jak Intel da chociaż luta do procesorów to wtedy bez problemu kupie i przeżyje platformę na która wkłada się jedną generację procesorów. Ale na ten moment jest za dużo minusów za 1500 zł.

 

Bardziej niż o procesor to chodzi mi o całą resztę, czy nie tyle wszystko jest okej, bo wszystko jest kompatybilne, tylko czy czegoś nie da się zrobić lepiej, no i do tego jaką myszką i podkładką powinienem się zainteresować.

Link to post
Share on other sites

@login1969 a dlaczego ma nie podołać? Szczególnie w rozdziekczości 3440x1440?

 

Edit: Temat procesora zamknijmy, bo i tak mnie nie przekonacie, sporo oglądałem, czytałem i gdyby to była mowa o FHD 144 fps to przyznałbym Wam rację, że tutaj musi być I7, lecz przy tej rozdzielczości gdzie to głównie karta zaczyna dominować, zostanę z Ryzenem, wyjdzie nowy, szybszy to zmienię, Intel zacznie lutować to też z chęcią zmienię, bo sam nie mam nic do ich procesorów tylko do ich polityki i gluta, poza tym to świetne procesory.

 

Jeśli nikt już nie ma żadnych uwag ani propozycji, to prosiłbym o pomoc w wybraniu myszki i podkładki, bo o ile klawiaturę to wybrałem sam i było łatwo, o tyle w myszkach i podkładkach może być dla mnie trudniej, bo nigdy nie zagłębiałem się w temacie. Nie potrzebuje myszki do zadań specjalnych, tylko do ogólne grania w każdy rodzaj gry lecz głównie League of Legends, World of Tanks i dziesiątki gier, które muszę nadrobić.

Za dużej ilości przycisków nie chce, dodatkowe 2 czy 3 starczą i tak rzadko z nich korzystam, podświetlenie mile widziane, choć nie musi być.

 

Ewentualnie jeszcze monitor jeśli jest lepszy od tego HP OMEN konieczne na matrycy VA, G-Sync, 21:9 3440x1440, bo mogłem jakieś przeoczyć.

Edytowane przez Ofnir
Link to post
Share on other sites

MOBO droższe od procesora, jak widzisz w tym sens, gdzie tu rozsądek?

 

8700K na Z370 Extreme 4 wychodzi tyle co ten 2600X z Taichi.

 

 

2600X w zestawie pod gry za grubo ponad 13000zł nie ma prawa bytu.

 

O bezsensownym pakowaniu pieniędzy w drogie HDD i łączenie ich w RAID'y nawet nie wspomnę.

 

 

PSU 850W w tym zestawie jest zupełnie zbędne, tak samo jak dopłata ponad 200zł do wersji Platinum względem Focus Gold 650W za 400zł, który wystarczy tu z dużym zapasem mocy.

 

 

 

 

poza tym 12 lat gwarancji

 

10 lat.

 

Ale co tam, lepiej wydać głupio 18 tys. zł

Link to post
Share on other sites

Witaj 3ndurek

 

Pisałem, że Intel w grę nie wchodzi, pisałem dlaczego w poprzednich postach, lecz powtórzę dopóki Intel nie zmieni swojego nastawienia to nie zobaczy ode mnie nawet złamanego grosza, niech chociaż zacznie lutować IHS, to wtedy będę skłonny pomyśleć nad Intelem, lecz pasta w topowym procesorze na rynek konsumencki za nie małą kwotę 1500 to jest śmiech na sali, skandal.

Płyta dlaczego taka? Bo wiem, że nie ograniczę ani procesora ani ram-ów które tutaj są istotną częścią tego procesora, do tego mogę dodać ciekawy design.

2600x nie ma prawa w bytu dlaczego? Każdą grę uciągnie na takich samych ustawieniach co i7, szczególnie jeśli chodzi o rozdzielczość 3440x1440. A różnica klatek nie będzie taka jak przy FHD, tylko odpowiednio mniejsza. Szczegól ie, że wyjdzie 3 generacja procesorów, to zmienie sobie na trzecią. Przy Intelu wchodzi w grę zmiana wszystkiego.

Gdyby I7 było lutowane, to widziałbyś w moim koszyku swoją propozycje procesora i płyty. Lecz nie muszę się godzić na coś co mi nie odpowiada.

 

Drogie HDD i RAID czemu nie widzisz sensu?

Akurat bardziej mi się opłaca kupić HDD niż SSD o łącznej pojemności ponad 10 TB na magazyn danych, tu bym dopiero nie widział sensu.

To że Ty prawdopodobnie nie masz potrzeby posiadania takiej pojemności to rozumiem, lecz nie sprawia to, że to rozwiązanie musi być bez sensu. 4TB HDD to koszt około 700-750 zł, 4TB SSD to koszt ponad 3k zł. Jest spora różnica.

 

PSU Platinum okej tu się zgodzę bez sensu, lecz różnice pomiędzy 650W, 750W a 850W są znikome, więc wolę wziąć 850W a w przyszłości zmieniać sobie co będę chciał, nie licząc poboru mocy.

 

Co do gwarancji, pamiętam, że SeaSonic dodawał 2 lata gwarancji, nie pamiętam jak było to dokładnie, lecz nie ma to znaczenia, 10 lat nadal jest, aż za dużo nawet.

Link to post
Share on other sites

Najpierw piszesz:

 

 

Chciałbym abyście go ocenili pod każdym kątem oraz może macie jakieś propozycje co zmienić na lepsze, jeśli jest coś faktycznie lepszego.

 

a później jak 3ndurek próbuje cię odwieść od bezsensownych zakupów i zaoszczędzić ci trochę kasy to chcesz udowodnić ze ty jednak masz rację.To o co ci w końcu chodzi?

Link to post
Share on other sites

Z racji, że mogę sobie pozwolić, chce wziąć topową płytę, a nie ze średniej półki, abym później mógł spokojnie dać trzecią generację.

Dyski są mi potrzebne tak czy siak.

Zasilacz zgodziłem się że platinium faktycznie mi nic nie da i wezmę po prostu focus gold.

650W - 400 zł

750 W - 442 zł 

850 W - 500 zł

Są to ceny z morele wersji focus gold dopłata 100 zł nie robi żadnej różnicy, ale w mocy już robi, teraz jej nie wykorzystam, to wykorzystam później.

 

Rozumiem że dla niektórych wydawanie kasy na 16 TB dysków 4x4TB i to jeszcze tych droższych WD GOLD może być bez sensu, lecz po pierwsze potrzebuje miejsca po drugie mają dłuższą gwarancje niż standardowe dyski 5 lat vs 2 lata, a jak wiadomo dyski czasami lubią się zepsuć z różnych przyczyn jeśli ktoś trafił na pechową sztukę, dlatego wolę mieć zapas 3 lat.

Poza tym spójrzmy w prawdzie oczy, większość osób budujących magazyny danych gry filmy muzyka, zdjęcia i miliony innych rzeczy kupuje HDD, SSD są lepsze, lecz nadal za drogie, aby budować z nich magazyn danych.

 

Krótko mówiąc z dysków nie zrezygnuje bo czym innym je niby zastąpię? 

Intela nie chce, zresztą to czy będę miał Intela czy AMD nie wpłynie na jakość rozgrywki, a te parę więcej fps przy rozdzielczości 3440x1440 nie zrobią mi różnicy, za to nie będę musiał skalpować procesora.

 

 

Poza tym kieruje się inną zasadą, kupowanie najlepszych części w moim przypadku nie oznacza najwydajniejszych(tutaj nawiązanie do procesora) trochę większa wydajność nie zrekompensuje mi zamkniętej platformy i pasty pod IHS.

Nie chce też na siłę oszczędzać, bo nie ma po co.

 

Od 3ndurek brakuje też wyjaśnienia dlaczego zestaw według niego jest bez sensu, chciałbym poznać opinie, bo może nie jestem czegoś świadomy w jakiejś kwestii. Więc jeśli można to bym bardzo prosił :)

 

@login1969 O co mi chodzi? Jeśli są lepsze jakościowo części niż te co wybrałem to chciałbym poznać je.

Jeśli jest lepsza płyta na przykład w kwestii sekcji zasilania czy wykonania czy czegokolwiek niż X470 Taichi to chce to wiedzieć.

Jeśli jest lepsze chłodzenie powietrzne niż Mugen to chce je poznać.

Jeśli jest lepiej wykonana obudowa, czy lepsza pod jakimś względem to chce ją poznać.

Jeśli jest lepszy jakościowo zasilacz niż SeaSonic Focus Gold to chce go poznać, tutaj jak wspomniałem różnica 100 zł między wersją 650 W a 850 W nie robi różnicy, więc wolę dopłacić 100 zł, aby potem nie wymieniać jak coś zasilacza za rok czy dwa. 3ndurek pisał, że 650 W ma zapas i to jest prawda, zgadzam się, tylko pytanie na jak długo ma zapas, biorąc pod uwagę 10 letnią gwarancję? Na dobrą sprawę wersja 550 W jest PRAWIE na styk jeśli weźmiemy 1080 Ti i procesor i będziemy kręcić. Wejdą 1180 Ti to pytanie jak wtedy będzie wyglądał pobór mocy, nie wiadomo jak będzie wyglądał pobór mocy 3 gen. Ryzenów czy dalszych. Na prawdę dopłata 100 zł nie robi różnicy a mam jeszcze większy zapas nie ważne co mi przyjdzie do głowy i jak zwiększy się pobór mocy podzespołów. Ale zgadzam się 650 W ma zapas, tutaj 3ndurek ma w pełni racje.

I tak dalej mógłbym wymieniać każdą część.

O to dokładnie mi chodzi :)

Edytowane przez Ofnir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...