Skocz do zawartości

Warto wymienić gtx 1050 Ti na gtx 1060 3 GB?


Recommended Posts

Jak zobaczyłem tego 1060 w takiej cenie to też od razu 1050ti na OLX poszedl i wymiana na 1060 3gb :) Nawet jak wejdą nowe GPU niebawem to jestem bardzo sceptyczny co do "niższej ceny" bardziej wydajnego GPU. Poza tym zanim wejdą niższe modele to najpierw będzie 1180 i 1170, potem dopiero 1160 sie pewnie na jesieni pojawi a i tak będzie pewnie te 1500 kosztował najmarniej. Tak więc imo najwcześniejsza wymiana gpu na nowszą generację dopiero na początku przyszłego roku stanie się opłacalna.

@up

Podesłałbyś na priva krzywą swojej karty? też uv zamierzam zrobić a każde odniesienie z pewnością nieco ułatwi mi znalezienie optymalnych ustawień :)

Link to post
Share on other sites

 

 

co do pierwszego, trochę ją słychać, ale nie jest to jakas wichura, poza tym po UV chyba tylko w Wieśku 3 dochodzi do 66 st (ustawiłem jej w tym przedziale 1500-1600 rpm)

 

W wieśku masz wyższą temperaturę bo karta pewnie obciążana na 100%. Na filmiku widać, żę w BF1 przy tych ustawieniach Twój procek nie jest już w stanie jej wysterować na 100%. Przy wyższych ustawieniach graficznych przekracza dostępną pamięć?

Swoją drogą dobra sztuka Ci się trafiła, że na tak dużym UV masz dość wysokie takty.

Link to post
Share on other sites

 

 

że na tak dużym UV masz dość wysokie takty.
 

 

Prawda jest taka, że najbardziej wymagające pod względem napięć są szczytowe obciążenia i ustawienia taktów. Przy niewielkim nawet ich obniżeniu bardzo często można wiele zyskać na napięciach i temperaturach. 

 

Zobacz jak z prockami jest. Ilu takich co sobie wbiło do głowy, ze np chce mieć haswella na @4,5 trzyma go na napięciach 1.35V, a jak dobrze popytasz, to czasami okazuje się, że ta sama sztuka na 4.3 idzie przy niewiele ponad 1.2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...