Skocz do zawartości

Warto wymienić gtx 1050 Ti na gtx 1060 3 GB?


Recommended Posts

Moją gtx 1050 Ti sprzedam za 650 zł. A najtańsze 1060 kosztują 750 Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka - wyłącz to!!!!

 

Edit:

 

III. Używanie konta

 

3.Podpis użytkownika nie powinien przekraczać 5 linijek. Moderator może usunąć zbyt długie lub utrudniające przeglądanie tematu sygnatury. Nakazuje się również wyłączenie "podpisu z tapatalk", który często jest dłuższy od samych wypowiedzi a tym samym zakłóca spójność wątku. Moderator ma prawo upomnieć użytkownika, który nie wyłączy podpisu.

 

raf.

Link to post
Share on other sites

Jaki masz model gtx 1050ti? Poza tym gtx 1060 3gb za 750zł? Chyba trochę ciężko ci będzie za tyle znaleźć, bo raczej ceny są od 850zł.

używki? nawet na allegro już po tyle chodzą, na olx jak poszuka to i taniej znajdzie

do autora, jak grasz w 1080p ( i niżej) to bierz śmiało, skok wydajnościowy 30--40%, tylko ze w nmiektóryh grach trzeba troche z teksturami i cieniami zjechać (w końcu tylko 3gb vram) ale i tak w high 1080p gry wyglądają znakomicie (lepiej niż na konsolach)

sam też planuję przeskoczyć na 1060 3gb, też myślę ze swojego 1050ti sprzedam za jakieś 620-650 zł, jeszcze prawie 2 lata gw, a to też atut

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ja swojego uzywanego Gigabyte 1060 3gb windforce kupilem niecałe 2 tygodnie temu za 760zl na allegro (gwara od listopada 2017) i skok z Gtx 960, który jest na poziomie 1050ti bardzo wyraźny. Z moim i7-8700 wszystkie gry póki co na high. Problem z kingdom come: deliverance, bo tam jak deszcz pada to 24 klatki na high. Ale ta gra ma od początku problemy z optymalizacja.

Link to post
Share on other sites

po części macie racje, ale tutaj głównie zależy jakie kto ma priorytety

dla mnie pobór mocy jest kłopotem gdy karta zjada powyżej 250 watów, natomiast w modelu 970 nie jest to problematyczne

 

oczywiście, że GTX 1060 3GB będzie osiągał trochę lepsze wyniki w grach, ale istnieją przypadki kiedy wydajność spada

nawet nie będę mówił o oklepanym przykładzie z Resident 7 bo są inne przypadki

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/medge_1920.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/hitman_1920_2.png

takich gier niestety będzie coraz więcej

 

a jeśli chodzi o wsparcie sterowników w nowych grach - przecież nie zauważono żeby Maxwelle spisywały się gorzej niż powinny, nawet po premierze Pascali

 

widocznie Maxwell/Pascal mają ze sobą więcej wspólnego pod względem budowy niż Maxwell/Kepler, bo jak pamiętamy karty Kepler zaczęły odstawać po premierze ich następcy

Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli chodzi o wsparcie sterowników w nowych grach - przecież nie zauważono żeby Maxwelle spisywały się gorzej niż powinny, nawet po premierze Pascali
 

 

Dzisiaj może nie, ale patrząc na to co się dzieje z 770 to nie masz żadnej gwarancji, że zaraz po premierze następnej generacji 970 nie zacznie magicznie wypadać coraz gorzej w nowych grach w stosunku do kart z którymi wcześniej była porównywalna.

Link to post
Share on other sites

@vemorion, zacznijmy od tego , że gtx1060 3gb nie jest do ustawień hyper czy ultra, zjeżdzasz o stopień z tekstur , cieni czy msa i już sie mieścisz w tych 3gb ramu, fajnie to pokazał jeden gosciu na YT, testował ileś tam gier (porównanie do wersji 6gb) ale w ustawieniach high, i okazało się że wersja 6gb w takich ustawieniach jest tylko kilka klatek szybsza od wykastrowanego brata ;)

Link to post
Share on other sites

Sprzedałem mojego 1050ti za 650 zł. BTW dobra cena? Na razie wstrzymam się z zakupem karty, no chyba że warto 1060 3gb. Dobrym pomysłem byłoby zaczekanie na premiere nowych kart i kupienie wtedy gtx 1070? Jego cena za używke powinna sporo spaść.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Koczak
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobrym pomysłem byłoby zaczekanie na premiere nowych kart i kupienie wtedy gtx 1070? Jego cena za używke powinna sporo spaść. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Może się okazać, że NV puści jakiegoś okrojonego 2060 w cenie poniżej 1000zł i okaże się, że tak jak było z 970 o 1060 3gb - okaże się, że używka XX70 będzie po tyle co porównywalna nowa karta. Bo przecież swojego czasu nową 1060 3g można było poniżej 900zł kupić.

Link to post
Share on other sites

w 7 grach ponad 10 kl/s róznicy na korzyść 1060tki, to już troszkę jest  ;)


no i przyszła do mnie wczoraj 1060tka 3gb od Inno3d, wersja Compact z 1 wentylem, na starcie FC Primal i 53% większa wydajność w stosunku do 1050ti, FC5 48%, Wiesiek 3 teraz na high + tekstury uber chodzi w ponad 60 kl/s

dodatkowo karta jest półpasywna, do 40st wentyl spoczywa, później łagodnie zaczyna wchodzić na obroty wraz ze wzrostem temperatury

w WoT Encore (benchmark) karta doszła do 77 st co mnie zaniepokoiło (w Wieśku i Gloria Victis też) więc zabrałem się za undervolting.

Ze standardowego napięcia 1,062v (pod obciążeniem ofkorz), po kilku godzinach (schodziłem co 0,025v i testowałem) udało mi się zejść do 0,900v i boost-a ustawić na 1900 Mhz, a wynik tej operacji? w WoT encore tempy spadły z 77 do 65 st, w Wieśku podobnie, w Gloria Victis do 64st, Watch Dogs 2 66st, w 3dmark 11 po UV temp zeszła do 60 st :D, normalnie teraz mam chłodniej niż na moim byłym 1050ti, który w upały juz do 69-70 dochodził

 

Karta jest w promocji w emag-u za 899 zł, jak ktoś byłby zainteresowany

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co do pierwszego, trochę ją słychać, ale nie jest to jakas wichura, poza tym po UV chyba tylko w Wieśku 3 dochodzi do 66 st (ustawiłem jej w tym przedziale 1500-1600 rpm)

teraz jak w nic nie gram (otwarty Chrome, Thunderbolt i GPU-Z) to mam 33 st, tyle że cały czas spada , bo z bf1 dopiero co wyszedłem

a, i zrobiłem sobie swoją krzywą obrotów, zamiast pasywa w idle dałem 25% rpm (600), nic nie słyczahć, a w te gorące dni przynajmniej coś lekko będzie na nią dmuchało

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@k0chan A jak w bf1 daje rade? Ile fpsow na low/medium? 

gram na high/ultra (ze 2 ficzery medium) w zależności od mapy ale tak od 65-do 90-100, , a i zwiększyłem FOV na 80 (standardowo jest około 65 chyba)

to na starych mapach, na nowych jest jeszcze wyższy fps

 

edit

 

fov 75, ustawienia od low do ultra 1080p, ssao, taa

 

 

na mapach z dodatków (mam 2, nie przejdą i w imię cara) fps jest jeszcze większy, są lepiej zoptymalizowane

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...