Skocz do zawartości

Problem z ostatnim działaniem gier :(


Recommended Posts

Hej ostatnio od około tygodnia w nowszych i bardziej wymagających tytułach mam lagi (nie chodzi o fps'y broń boże) mam na myśli Lagi typu: Przechodze po jakiejkolwiek lokacji w grze i nagle ścina na 20 sekund. Ktoś wie czym jest to spowodowane? a zużycie CPu wynosi 80%. Dodam tyle że gra w którą gram (Dead by Daylight przykładowo) nie jest aktualizowana ostatnio a bynajmniej nie są aktualicje związane z grafiką lub optymalizacją. Ktoś ma pomysł? Dołożyć Ram? Zmienić Karte graficzną?

Karta Graficzna to NVIDIA GeForce 630

Procesor to AMD Athlon II X2 260 Processor 3.20 GHz

Ram wynosi 4,00 GB

Typ systemu: 64 bitowy system operacyjny

Mam nadzieje że ktoś znajdzie jakieś wyjście bo ciężko się gra :(

Link to post
Share on other sites

umm chwila Tj.Temp wynosi 72Stopni C

CPU#0 51 min 51 max 52 jeśli chodzi o te odczyty temperatury


Pewnie pasta rybna wyschła, sprawdź temperatury w programie CoreTemp

chwila a dokładniej o co chodzi z tą pastą? Ja nie obeznany


Mam wyczyścić pc'ta z kurzu czy coś?

*NIE CZYŚCIŁEM Z 4 MIESIĄCE :D*

Jeszcze dodam że korzystałem z Antyvirusa, Ccleanera, wyłączałem niepotrzebne procesy w menadżerze zadań, czyściłem folder %temp%. A jak bym miał czyscić pc'ta to koniecznie sprężonym powietrzem czy wystarczy np pędzlem lub patyczkiem do uszu?

Bo jak pisałem powyżej 

"Nie znam się :("

Link to post
Share on other sites
  1. włącz CoreTemp
  2. włącz grę - pograj 15 minut
  3. wklej zdjęcie z CoreTemp

przykład:

ygoUSSV.png

 

pasta znajduję się na procesorze i do niej przylega chłodzenie,

potrzebna jest do przyspieszenia wymiany cieplnej procesor > chłodzenie

Link to post
Share on other sites

http://s10.ifotos.pl/img/bandicam-_qehwrqr.pngprosze cie bardzo ;/ grałem w deadbydaylight około 13 minut


hej po włączeniu komputera temperatura wynosiła 41 stopnie a po włączeniu steama i  przeglądarki 44 zaraz jeszcze sprawdze ile wynosi podczas gry

:) czyściłem pc'ta AŻ CZARNY BYŁEM JAK WŁOŻYŁEM TAM GŁOWE XDDD

Link to post
Share on other sites

to są minimalne wymagania gry Dead by Daylight

Intel Core i3-4170 3.7 GHz/AMD FX-8120 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
 

twój komputer żadnych nie spełnia, powtarzam żadnych, ani proc, ani grafika, ani ram, jak niby ma ci sie nie zacinać/freezować?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jw, przy czym ja w pierwszej kolejności zerknąłbym na zużycie RAM'u, bo po pierwszym wpisie wnioskuję, że problemów jakiś czas nie było, a nagle są. Szczególnie, że mowa o lagach przy doczytywaniu. Być może doszło w tle coś co zabiera trochę RAM'u  i brakuje pamięci przez co gra musi doczytywać z dysku, który patrząc na konfigurację podejrzewam demonem prędkości nie jest i być może to powoduje lagi.

 

Zasadniczo zainstalować afterburnera. Włączyć monitoring zużycia i temperatury procesora, gpu i Ramu. Sprawdzić co w czasie freezu nagle dobija do 100%. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...