Skocz do zawartości

Drukarka laserowa kolorowa do ok. 800PLN


Recommended Posts

Dzień dobry.

Rozglądam się za drukarką laserową, kolorową do małej firmy.

Budżet do 800PLN.

Brothera odpuszczam ze względu na marną jakość druku kolorowych zdjęć.

 

Na oku mam OKI c332dnw (plus taki, że widziałem jak działa - szybka i cicha. I według mnie z całkiem dobrą jakością wydruków kolorowych - choć w necie recenzenci oceniają tę jakość jako średnią). Minus taki, że chyba nie ma do niej zamienników tonerów w rozsądnych cenach - choć przyznam, że pobieżnie szukałem.

 

I drugi kandydat to HP LaserJet Pro M254dw - jakość wydruków podobno lepsza od tej OKI, ale wolniejsza i głośniejsza. Zamienniki tonerów łatwiej dostępne niż do OKI, choć na forach wyczytałem, że HP może kaprysić przy zamiennikach i odmówić współpracy (?). Ciut droższa od OKI. No i to HP - nie mam z tą firmą dobrych doświadczeń.

 

Którą z tych dwóch brać? A może polecicie coś innego do tych 800PLN z rozsądnymi cenami tonerów? Canon? Inne?

Musi spełniać dwa warunki:

- mieć WiFi

- mieć wyświetlacz LCD.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kupując tanią kolorową drukarkę laserową musisz mieć świadomość, że producenci lubią stosować sprytny zabieg, polegający na zmuszeniu użytkownika do wymiany wszystkich tonerów w przypadku faktycznego wykorzystania tylko jednego. To strasznie podraża eksploatację, a wręcz marnotrawi pieniądze. Taką sytuację przerabiałem już w kilu modelach różnych producentów. Inną sprawą jest kapryszenie drukarek na zamienniki. Niestety to prawda. Praktycznie wszystkie tonery są chipowane i czasem producent tonerów zamontuje zły chip, ale częściej producenci drukarek na bieżąco blokują daną serię chipów za pomocą internetu, do którego podłączone są drukarki. Wystarczy, że zezwolimy na aktualizację firmware i klops... Miałem podobną sytuację w swojej atramentowej drukarce. Po podłączeniu nowej do prądu i połączeniu z siecią na ekraniku zobaczyłem informację o gotowości do aktualizacji. Oczywiście siedząc w branży na co dzień byłem czujny i poszedłem zasięgnąć informacji w internecie. Okazało się, że najnowsze oprogramowanie blokowało znaczną ilość chipów w zamiennikach... Szybko wyłączyłem sprawdzanie aktualizacji i zapobiegłem nieszczęściu. 

 

Alternatywą pozostają drukarki atramentowe. Na przykład Canony z serii Maxify, które charakteryzują się doskonałym i bardzo szybkim drukiem. A wydruki zdjęć czy grafik nierzadko wyglądają jak z lasera czy drukarni. Posiadam akurat model Maxify MB2150 i wiem co piszę.

Edytowane przez lucjanos
Link to post
Share on other sites

Dzień dobry.

Rozglądam się za drukarką laserową, kolorową do małej firmy.

Budżet do 800PLN.

Brothera odpuszczam ze względu na marną jakość druku kolorowych zdjęć.

 

Na oku mam OKI c332dnw (plus taki, że widziałem jak działa - szybka i cicha. I według mnie z całkiem dobrą jakością wydruków kolorowych - choć w necie recenzenci oceniają tę jakość jako średnią). Minus taki, że chyba nie ma do niej zamienników tonerów w rozsądnych cenach - choć przyznam, że pobieżnie szukałem.

 

I drugi kandydat to HP LaserJet Pro M254dw - jakość wydruków podobno lepsza od tej OKI, ale wolniejsza i głośniejsza. Zamienniki tonerów łatwiej dostępne niż do OKI, choć na forach wyczytałem, że HP może kaprysić przy zamiennikach i odmówić współpracy (?). Ciut droższa od OKI. No i to HP - nie mam z tą firmą dobrych doświadczeń.

 

Którą z tych dwóch brać? A może polecicie coś innego do tych 800PLN z rozsądnymi cenami tonerów? Canon? Inne?

Musi spełniać dwa warunki:

- mieć WiFi

- mieć wyświetlacz LCD.

 

Pozdrawiam.

polecam przeczytać sobie ten artukuł https://tonery-drukarki.blogspot.com/2017/11/jaka-drukarka-dla-maej-firmy.html wydaję mi isę że może być pomocny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witaj.
Musisz mieć świadomość, że drukarki laserowe nie są przeznaczone do wydruku fotografii.
Głównym parametrem jest koszt i jakość wydruku.

Zakładając stosowanie zamienników musisz mieć świadomość, że są one zazwyczaj gorszej jakości niż oryginalne tonery, co znacząco wpływa na jakość wydruków.

 

Polecam Ci spojrzeć np na model Epson L805.
https://www.centrumdruku.com.pl/lista.cd?q=l805

Co prawda przewyższa on koszty założone przez Ciebie i nie ma wyświetlacza, ale koszty eksploatacji są o "niebo" niższe.

Jeśli zależy Ci na drukarce laserowej to poniżej przesyłam Ci link do Rankingu Dynamicznego porównującego urządzenia, które powinny Cię zainteresować:
https://www.centrumdruku.com.pl/drukarki/laserowe-kolor.cd#?sort=&categoryId=53&ilosc_lista=50&start=0&cmp=42039%2C45927%2C46750&cmpc=53&ovr=on&cena=on

 

Jak można zauważyć, pomimo drugiego miejsca najtańszy w eksploatacji jest Canon:

http://i65.tinypic.com/1zf0rv4.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...