Skocz do zawartości

MSI B350 - problem z płytą - za dużo urządzeń?


Recommended Posts

Witajcie,

 

miałem pochwalić kupiony sprzęt - jednak chyba zdecydowanie za wcześniej. Pojawiły się problemy ze sprzętem po około tygodniu od zakupu. Czy moglibyście rzucić okiem na mój problem - i doradzić czy mogę coś jeszcze zrobić - obecnie chcę oddać płytę (lub reklamować) - a najchętniej wziąć inny model.

 

Mój obecny sprzęt:

 

Ryzen 2600X + MSI B350 Carbon + 16 GB ram G.Skill 3200Mhz - OCZ 600W MXSP + Zotac 1050 TI + Obudowa Corsair 500R (Adata SSD 256GB + 1TB WD + DVD) + Windows 10

 

 

Sprzęt po złożeniu działał bez zarzutu - wszystko git. Mało gram ale 2h w Far Cry 5 i nic się nie działo - temperatury po 60-70c max. Bardziej używany ostatnio do lekkich prac biurowych. Nie wiem czy to istotne ale przy starcie kilka razy był blue screen (bad system config) - ale sam się restartował i system wstawał.

 

Ogólnie od wczoraj wywaliło kartę sieciową - myślałem, że kwestia sterowników - reinstalacja i wszystkie domyślne sztuczki nic nie dały (Błąd KOD 12 - za mało wolnych zasobów - jak chcesz włączyć urządzenie zwonij zasoby). 

 

Reinstalacje i restarty nic nie dały, przwracanie systemu itp też nic. Przy odłączeniu portów USB od płyty głównej (USB 3.0 front panel) - sieciówka potrafiła ruszyć na kilka minut, ale po 15min pracy się wyłączała. Ogólnie loteria.

 

Odpaliłem live Ubuntu - sieciówki nie widzi, wywała błąd (Invalid MAC address / PCIe link lost / błąd ata9). 

 

Nie wiem co robić - bios aktualny, sterowniki aktualizowane, po Ubuntu wygląda, że to nie razczej wina systemu. Za dużo urządzeń? 

 

Prosze o porady - da się coś zrobić - czy wymiana płyty? Jeśli wymiana to na co? Chyba, nie chcę już MSI (przynajmniej tego modelu) - chciałbym podłączyć 4 dysk - ale może to za wiele dla tej płyty?

 

Bios na default, chyba niczego nie pominąłem.

 

Dzięki za wsparcie, pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki, zastosowałem się i narazie działa. Oby tak dalej bo już tracę cierpliwość :)


Niestety dalej to samo. Działało dobrze do czasu restartu komputera (po zmianie też restartowałem).

 

Po restarcie sieciówka na chwilę się uruchomiła (3 minuty) po czym znowu KOD 12. To chyba nie wina systemu bo na Ubuntu też jakeś cuda.

Link to post
Share on other sites

Włącz/wyłącz pomaga z reguły, ale nie na długo, po czasie i tak znika urządzenie z listy i KOD 12.

 

Dziennik zdarzeń pokazuje tylko błąd DistributedCOM oraz ten:

 

Miniport: Intel® I211 Gigabit Network Connection, {8cda6066-10f2-4b87-baf9-700f9b84b815}, zdarzenie: Fatal error: The miniport has detected an internal error

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Ostatecznie udało się problem rozwiązać. Okazało się, że bebechy po wyjęciu z obudowy działają. Ostatecznie chyba były jakieś naprężenia (za mocno dokręcone śrubki?) czy coś - bowiem po ponownym złożeniu wszystko wróciło do normy. Od kilku dni problem nie występuje. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze też jakoś nie wierzyłem, ale na jakimś forum zagranicznym gość miał ten sam problem i dostał właśnie "tą radę" - pomyślałem, co mi szkodzi. I jednak pomogło. Zresztą jak poprawiłem to i owo i przykręcałem ponownie to nie stawiała żadnego oporu, także ten ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...