Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym zapytać o wasze zdanie na temat sklejonego na morelach przeze mnie komputera. Chodzi mi głównie o to czy wszystko się ze sobą zgadza (np. procesor z płytą główną albo czy karta graficzna wejdzie w obudowę) oraz ewentualne propozycje czegoś wymienienia. Jeśli chodzi o SSD to wiem że szybsze i lepsze jest M.2 ale mi nie chce coś załapać jak chce je właśnie dodać do zestawu i po prostu nie akceptuje się :/ . Co do ceny to ta granica została już przekroczona bo zestaw wynosi prawie 6900 zł więc uznajmy że tym maximum jest 7000. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i opinię a tu jest mój zestaw :

Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC 8GB
Płyta główna ASRock Z370 PRO4
Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)
Obudowa Thermaltake Supressor F31 Tempered Glass Edition (CA-1E3-00M1WN-03)
Dysk SSD Samsung 860 EVO 250GB SATA3 (MZ-76E250B/EU)
Dysk Toshiba P300 (HDWD120UZSVA)
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM
Napęd LG BH16NS55
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

P.S. Aha i jeszcze takie pytanie ; nie trzeba dokupywać karty sieciowej bo jest już włożona zintegrowana w płytę główną, nie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko ok. Ale ten dysk SSD czemu sata gdy na płycie masz dużo szybsze złącze M.2 zgodne z najnowszymi dyskami ? Karta sieciowa jest na płycie głównej. Nie musisz kupować. I dlaczego procesor i7-8700 a nie model z odblokowanym mnożnikiem. Płyta Asrock ma świetną sekcje zasilania aż prosi się, żeby zrobić OC. Dwa małe hamulce Twojego zestawu procesor i dysk.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dysk nieoplacalny - 30zł taniej masz iridiuma pro od goodrama na kosaciach mlc z dobrym kontrolerem marvela i 5 letnia gwarancja.

 

Ceny z esc.pl

 

Procesor:    Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/    1279 zł
Chłodzenie:    SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2            149 zł
Płyta główna:    AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/        449 zł
Pamięć RAM:    G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5    799 zł
Dysk SSD:    GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 MLC        299 zł
Dysk HDD:    Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm    169 zł
Karta graf:    Palit GeForce GTX1080 Game Rock 8GB DDR5 256bit (1784/10000)    2599 zł
Zasilacz:    Seasonic FOCUS Plus 550W Gold            369 zł
Obudowa:    Fractal Design Meshify C (Black, Glass)        359 zł
System:        Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB    459 zł

Razem : 6930

 

6 rdzeniowa i7 coffelake na płycie Z370 z 16GB w dualu 3200 cl 16 od gskilla, ssd jak w opisie wyżej, hdd - toshiba p300 1tb,zasilacz z certyfikatem gold plus, w pełni modularny z trybem polpasywnym i 10letnia gwarancja, karta graficzna gamerock 1080 od palita z cichym ukladem chłodzenia, obudowa meshify z oknem ze szkła hartowanego, piwnica na zasilacz i bardzo dobrym ofiltrowaniem.

System w wersji home.

Co do obudowy możesz wybrać swoja bo są w podobnej cenie aczkolwiek ja nie jestem fanem obudów od thermaltake w budżecie do 1000zł.

Można tutaj jeszcze zejść z ceny o około 100 złotych biorąc tańsza płytę pod Z370 + ramy od adaty/goodrama.


 

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

@gepardmak pisałem przy ssd coś morele mi nie akceptują dysków z M.2 a co do procka to ja nie zamierzam  podkręcać więc się nie opłaca za bardzo. @Tirell wymieniłem ten ssd na tego goodrama. Nad 1080 się zastanowię a co do ram-u to zostanę przy crosair-u

Link to post
Share on other sites

Kolega Tirell proponuje Ci tańsze i szybsze ramy. Ja lepszy dysk i cpu. No nic na siłę ale skoro pytasz. To piszemy. Czy morele jest jedynym sklepem w sieci, że musisz u nich kupować?   

 

W xkom montując Twój zestaw w obudowa Fractal a nie Thermaltake(nie posiadają) i SSD Samsung 970 Evo, pamięci Gskill, Windows 10 Home Box. Całość zestawu zamknęła się w kwocie 6989 zł. Lepszy dysk, szybsze pamięci.   

 

Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB 489,00 zł
LG BH16NS55 SATA czarny OEM 279,00 zł
Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe 448,00 zł
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 145,00 zł
Fractal Design Meshify C 349,00 zł
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM 165,00 zł
Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX 379,00 zł
Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 2 238,00 zł
G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) 769,00 zł
Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX 1 289,00 zł
ASRock Z370 Pro4 439,00 zł

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe 448,00 zł

Realnie szybszy Plextor M8PeG 256GB na MLC w tej samej cenie.

 

Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 2 238,00 zł [/quoteż

Drogo, od 2300zł zaczynają się 1080. Jeśli komuś zależy na kulturze pracy kosztem wydajności w tej cenie są bdb modele 1070TI.

 

 

LG BH16NS55 SATA czarny OEM 279,00 zł
Fractal Design Meshify C 349,00 zł

Jak go chcesz tam zamontować skoro brak w Meshify zatoki 5,25"?

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolega Tirell proponuje Ci tańsze i szybsze ramy. Ja lepszy dysk i cpu

 

Gdzie ten lepszy CPU u Ciebie ? Dysk i tak kiepski, dodatkowo słabsza GPU w postaci GTX 1070 w chorej cenie. No i ten napęd. Nie wiem co ma tutaj wnieść Twoja propozycja

Link to post
Share on other sites

@Kajtek. Nie mędrkuj nie podałeś własnej specyfikacji a to znaczy, że twoje słowa są tak samo puste jak ty. Moja propozycja to tylko przykładowy zestaw z cenami do porównania. Bo morele ma jakiś problem z konfiguracją zestawu z SSD na M.2. Autor może sobie kupić co chce i gdzie chce. Nawet każdą część w innym sklepie jego sprawa. Niektórzy tak robią a później marudzą na forum, że sklep reklamacji nie chce uznać, że naprawa długo trawa, wymienią cześć ale za dopłatą, przesyłki w te i z powrotem, itp. przypadki. Twoja kasa Twoja decyzja. Mowa o CPU była w pierwszym wpisie, który zrobiłem ale, że nie będzie OC i temat 8700K odpuściłem na rzecz innych podzespołów(SSD i ram). xkom nie ma obudowy Thermaltake co wyjaśniłem do zestawu włożyłem obudowę w zbliżonej cenie. Nie zmuszam nikogo do zakup Fractala. Grafika owszem możesz kupić GTX1080 ale cena zestawu wtedy przekroczy 7000 zł. Chyba, że zestaw poskładasz w jakimś egzotycznym sklepie i będziesz czekał na zamówienie "Bóg wie ile" albo kupisz tańszy słabszy dysk(co zresztą proponujesz) albo zmienisz specyfikacje dobierając zupełnie inne podzespoły. Można przecież złożyć wszystko w tańszej obudowie i będzie na GTX 1080. Zasilacz wstawić mniej markowy też da radę, tańszy ram i będzie na CPU z K na końcu. Wszystko można, górna granica to cena podana przez autora i jemu ten zestaw ma się podobać a nie Tobie kajtek czy mnie. Patrząc na suche parametry, to jakoś nie widzę, żeby ten Plextor był szybszy od Evo. Test też tego nie potwierdzają. To, że Plex jest na MLC to jedyna zaleta tego dysku. Dyskusja czy nowe TLC 3D czy MLC trwa. Zanim padnie taki nowy dysk na TLC, prędzej go wymienisz na większy. Pierwsze EVo działają po kilka lat w zestawach, które złożyłem i nikt się nie skarżył.  

Link to post
Share on other sites

Chyba Cię lekko poniosło z tym elaboratem. 

 

 

 

własnej specyfikacji a to znaczy, że twoje słowa są tak samo puste jak ty.

 

Moje słowa bynajmniej nie wprowadzają w błąd.  

 

 

 

Mowa o CPU była w pierwszym wpisie, który zrobiłem ale, że nie będzie OC i temat 8700K odpuściłem na rzecz innych podzespołów

 

 

Kolega Tirell proponuje Ci tańsze i szybsze ramy. Ja lepszy dysk i cpu.

 

Kolega Tirell zaproponował ten sam CPU i7 8700 nonK w swojej propozycji

 

 

 

Nie zmuszam nikogo do zakup Fractala

 

Nie zmuszasz ale dodajesz do niego napęd pod zatokę 5.25 za jedyne 279 zł, której Meshify C nie posiada. Co autor ma zrobić z tym napędem co ?

 

 

 

albo kupisz tańszy słabszy dysk(co zresztą proponujesz)

 

Wskaż mi post w którym proponuję ten słabszy dysk.  Jeżeli tego nie zrobisz, to nie zabieraj w ogóle głosu.

 

 

 

Patrząc na suche parametry, to jakoś nie widzę, żeby ten Plextor był szybszy od Evo. Test też tego nie potwierdzają. To, że Plex jest na MLC to jedyna zaleta tego dysku. Dyskusja czy nowe TLC 3D czy MLC trwa. Zanim padnie taki nowy dysk na TLC, prędzej go wymienisz na większy. Pierwsze EVo działają po kilka lat w zestawach, które złożyłem i nikt się nie skarżył.  

 

 Nikt tutaj nie będzie przytaczał argumentów odnoszących się do żywotności. Skończy się bufor SLC i zapis leci łeb na szyję. Przy tak małej pojemności nastąpi to dość szybko.  Dyskusja TLC 3D vs MLC rozpoczęła się i skończyła tego samego dnia. 

Link to post
Share on other sites

Przez to, że morele coś tam coś tam, to nie masz zamiaru kupić czegoś lepszego ?

 

 

 

Kolega Tirell proponuje Ci tańsze i szybsze ramy. Ja lepszy dysk i cpu. No nic na siłę ale skoro pytasz. To piszemy. Czy morele jest jedynym sklepem w sieci, że musisz u nich kupować?

 

Oczywiście, że nie muszę kupować na morelach no i chciałbym kupić ten lepszy dysk no ale to Panowie proszę, podajcie jakieś inne strony na których mogę wybrać sobie części i potem żeby od razu mi to do kupy złożyli.

 

 

Zaproponowałem Ci ramy tańsze i szybsze a ty bierzesz lpxy z którymi wiecznie są problemy.

Ale to na szczęście nie moje $$ :)

No nie przesadzaj z tymi lpx-ami . Gdyby były takie złe to by nikt ich nie kupował i nie oceniał na  5/5 gwiazdek czy tam 4,5.

Aha i jeszcze co myślicie o tym ramie ----> GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 2 x 8 GB ? Jest o 100zł tańszy od mojego lpx ale nie wiem czy lepszy. A narazie co do dysku ssd to mam Dysk SSD GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3. Co do obudowy to myślę że moja jest całkiem OK. I MA WEJŚCIE 5'25 A NIE JAK MESHIFY C jak zresztą słusznie zauważyli @3ndurek i @kajtek.

Link to post
Share on other sites

Ja od miesiąca również kompletowałem sprzęt i muszę z przykrością stwierdzić, że nie ma jednego najlepszego i najtańszego sklepu.

Ja sobie założyłem 4 koszyki z tymi samymi częściami w:

x-kom.pl

morele.net

proline.pl

esc.pl

W każdym z nich zawsze było coś tańsze coś droższe. Trzeba obserwować.

Ja tego problemu nie mam, poskładam sobie sam. Jak bardzo zależy Ci na kupnie wszystkie w jednym miejscu, to sprawdzaj promocje jakie w danej chwili są w sklepie.

 

Co do Pamięci RAM. To ta płyta obsługuje 3200MHz również, a różnicy w cenie nie ma żadnej.

Pytanie z jakiego sklepu będziesz kupować ?

Ten ram proponuje z x-kom 200MHz więcej w tej samej cenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Aha i jeszcze co myślicie o tym ramie ----> GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 2 x 8 GB ? Jest o 100zł tańszy od mojego lpx ale nie wiem czy lepszy

 

Będą tak samo dobre jak LPX. Z tymi LPX są problemy z ustawieniem profili.Oczywiście idzie to obejść ręcznie ale coś jest na rzeczy, Gdzieś coś czytałem, że nowe kości problemu już nie mają ale to gdzieś mi się tylko na oczy rzuciło. 

 

 

 

A narazie co do dysku ssd to mam Dysk SSD GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3.
 

 

PX-256M8PEG

 

 

 

Co do obudowy to myślę że moja jest całkiem OK. I MA WEJŚCIE 5'25 A NIE JAK MESHIFY C jak zresztą słusznie zauważyli @3ndurek i @kajtek.

 

Tak trochę bez szału. Pełne okno a brak piwnicy i wszystkie zatoki na wierzchu. Jak dla mnie, bez szału pod tym względem.Tak w ogóle to napęd blu-ray potrzebny ?

Link to post
Share on other sites

@flipklip Ok dzięki poskładam sobie na tych różnych stronach i zobaczę jak wyjdzie.

 

@kajtek. To tego rama sobie wymieniłem na tego goodrama tylko czy wziąć wersje 3000 czy 3200mhz? Czy jest jakaś znaczna różnica między nimi? Bo na morelach nie wiem jak w innych sklepach to cena różni się o ok. 80 zł

 

 

 

Tak trochę bez szału. Pełne okno a brak piwnicy i wszystkie zatoki na wierzchu. Jak dla mnie, bez szału pod tym względem.Tak w ogóle to napęd blu-ray potrzebny ?

 

No napęd wolałbym mieć bo zdarza się że jednak czasem używam płyt.

No to co do obudowy to jakaś wtedy propozycja? Chciałbym z oknem obudowę.

Link to post
Share on other sites

@kajtek. Czy kolega zauważył, że obudowę Fractal w Swoje specyfikacji podał wcześniej Tirell. Ja przynajmniej sprostowałem, że w sklepie xkom nie ma takiej obudowy jaką chce autor i wybrałem obudowę by tylko uzupełnić zestaw i przybliżyć ceny tego sklepu, bo są korzystniejsze niż ma morele(choć nie wszystkie). Musiałem również zmieścić wszystko w określonym budżecie a to nie było łatwe. Ale to mnie wytknięto błąd. Bo Tirell w ogóle nie wziął po uwagę napędu, dał za to inne podzespoły i może dla tego. Przeoczenie nie sądzę, najlepiej w kogoś uderzyć, byle moje było na wierzchu. Wytknięto mi zły dobór dysku, ok. Tyle, że nie znalazłem w sieci, żadnych informacji potwierdzających złe opinie, by z Evo 970 czy starszym Evo 960, było kiedykolwiek źle lub jest źle. Evo 960 jest w sprzedaży kilka lat. Nawet znalazłem benchmarkowe testy obciążenia w których to potwierdzacie, że 500GB 970 Evo jest porównywalny do Plextora M9PeY. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-ssd-970-evo-500-gb-test/strona/29631.html Są tu testy syntetyczne i rzeczywiste o których wspomniałeś kolego kajtek i na pierwszym miejscu nie ma dysków Plextora. Nie róbmy więc z ludzi wariatów dobrze. Każdy może ciągnąć w swoją stronę ale bez przesady. GTX 1080 upchniesz w zestawie do 7 tyś ale musisz iść na kompromis i z czegoś zrezygnować bo budżet tego nie wytrzyma. Dlatego propozycje dysku SSD SATA. Choć można wstawić np. dysk 120GB(na system z potrzebnym oprogramowaniem wystarczy spokojnie). SATA SDD w tym zestawie, to tak jakby do sportowego samochodu wstawić silnik od seryjnego fiata. Jeździć się da ale nie będzie to wyczynowe auto.

 

Moje propozycje.

 

GOODRAM 120GB PCIe x4 M.2 2280 HHHL IRDM Ultimate 309,00 zł
Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5X 2 489,00 zł
LG BH16NS55 SATA czarny OEM 279,00 zł
Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX 1 289,00 zł
Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB 499,00 zł
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 145,00 zł
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM 165,00 zł
Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX 379,00 zł
SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB 359,00 zł
GOODRAM 16GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 (2x8GB) 709,00 zł

ASRock Z370 Pro4 439,00 zł

 

Wartość zestawu 7061 zł.

 

Z GTX 1070 wyjdzie taniej.

 

ASUS GeForce GTX 1070 ROG Strix 8GB GDDR5 OC 2 289,00 zł
GOODRAM 120GB PCIe x4 M.2 2280 HHHL IRDM Ultimate 309,00 zł
LG BH16NS55 SATA czarny OEM 279,00 zł
Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX 1 289,00 zł
Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB 499,00 zł
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 145,00 zł
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM 165,00 zł
Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX 379,00 zł
SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB 359,00 zł
GOODRAM 16GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 (2x8GB) 709,00 zł
ASRock Z370 Pro4 439,00 zł

Wartość zestawu 6861 zł.

 

Sklep xkom dolicza bodaj 79 zł za montaż komputera bez systemu i 99 zł z systemem+ 20 zł transport. Wiele sklepów oferuje darmowy montaż ale wyższe ceny podzespołów i na jedno wychodzi. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet znalazłem benchmarkowe testy obciążenia w których to potwierdzacie, że 500GB 970 Evo jest porównywalny do Plextora M9PeY.

 

Z deszczu pod rynnę. Czy ktoś tutaj w ogóle poleca M9P ?To żeś sobie znalazł porównanie. 

 

 

 

SATA SDD w tym zestawie, to tak jakby do sportowego samochodu wstawić silnik od seryjnego fiata. Jeździć się da ale nie będzie to wyczynowe auto

 

Powiedz więc jaka będzie realna różnica pomiędzy SSD SATA a SSD M.2 NVME w zestawie do gier. O ile szybciej będzie się uruchamiać system czy też gry ?

 

 

 

GOODRAM 120GB PCIe x4 M.2 2280 HHHL IRDM Ultimate 309,00 zł

 

Jak dla mnie głupotą jest brać ten dysk do zestawu do gier gdzie w tej cenie masz IRDM Pro Gen2 240 GB. 

 

 

 

No napęd wolałbym mieć bo zdarza się że jednak czasem używam płyt.
 

 

Ale czy musi to być Blu-Ray ?

Link to post
Share on other sites

@kajtek. Ciągniemy, każdy w Swoją stronę. Nie dognamy się to bez sensu. Owszem w teście Evo 970 jest porównywany z nowszym Plextor M9PeY. Nie wiem jak się to ma do starszego M8PeG ale nie podejrzewam by Plextor M8PeG wygrał takie zestawienie z Samsungiem Evo 970. Nie wiem czy wygrałby nawet z Evo 960. Celowo test porównuje dwa dyski z obecnej generacji by miało to jakiś sens. W każdym bądź razie Plextor M8PeG niczym się nie wyróżnia. Cena obu dysków w sklepach zbliżona. Pojemność vs. szybkość wybór to indywidualna spawa.

 

Twój argument jakie będzie realne przyspieszenie działania gier i aplikacji postaram się obalić. Przeprowadź własne testy sam się przekonasz. Słowo realne tu nie bardzo pasuje. Bo skoro nie ma różnicy w działaniu dysków SATA i M.2 pod systemem Windows to po co w ogóle konstruować dyski M.2. Nic nie przyspieszają, są drogie a komu to potrzebne. I tu nie podzielam powszechnej opinii. Jednemu wystarczy start systemu w 30 sekund od naciśnięcia przycisku Power i uzna to za dobry wynik a innemu będzie to przeszkadzać i chciałby 10-15 sekund. Ktoś jeszcze inny powie, że 5-6 sekund to powinno być max. Wszystko to subiektywne odczucia i każdy ma inne. By wykazać różnice trzeba dokonać testu i pomiarów. Ja sobie takie testy przeprowadziłem w własnym zakresie i nimi się sugeruje. Na płycie ASUS Z170 miałem okazje porównać pracę platformy z szybkim dyskiem SSD M.2. Evo 960(250GB) i Goodram SATA Iridium pro(240GB). Ten sam Windows 10 w obu konfiguracjach. Już sam czas instalowania systemu Windows robił wrażenie na SSD M.2 był o połowę krótszy. Start Windows po włączeniu pc był zauważalnie lepszy w konfiguracji z Evo. Dysk M.2 bił na głowę SATA, przeglądarki i programy potrzebujące więcej zasobów startowały znacznie sprawniej na M.2 niż na dysku SATA. Zwykły benchmark ładował się kilka sekund krócej na Evo. Gry ładowały się szybciej w konfiguracji z Evo 960 niż z zainstalowane na Goodram(tu zaznaczę, że jeśli gra była zainstalowana na dysku magnetycznym, to czas ładowania gry był zbliżony w obu konfiguracjach albo różnica była minimalna). Praca z dużymi plikami wideo na Evo sama przyjemność. Ale to tylko moje subiektywne wrażenia, ktoś może mieć inne, jego sprawa. Uświadamianie ludzi na siłę nie leży w mojej naturze. Skoro nie ma różnic to nie ma, na( w tym miejscu idealnie pasowałoby niecenzuralne słowo określające męskie organy płciowe) drążyć temat.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

 

. Nie wiem czy wygrałby nawet z Evo 960

 

 

W każdym bądź razie Plextor M8PeG niczym się nie wyróżnia

 

Wyróżnia się kośćmi MLC i tym, że nie ma problemów z kończącym się buforem SLC. 960 leży i kwiczy w porównaniu do M8P. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wam za pomoc ale niestety max cena spadła i musiałem co nieco pozmieniać dla zainteresowanych ----> http://forum.benchmark.pl/topic/265522-czy-ten-zestaw-jest-ok/

 

Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX 1289,00 zł
 
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB GDDR5 1499,00 zł
 
Płyta główna ASRock Z370 PRO4 435,00 zł
 
Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15 354,99 zł
 
Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX) 381,00 zł
 
Obudowa Thermaltake Supressor F31 Tempered Glass Edition 358,38 zł
 
Dysk Toshiba P300 2TB 241,53 zł
 
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM 429,00 zł
 
Napęd LG BH16NS55 280,50 zł
 
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130) 149,00 zł
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...