Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Czytałem podpięty temat i zdecydowałem się nad GoodRam IRDM PRO. Mam do wydania jakieś 300-400 zł. Czy w tym przedziale to najlepszy wybór ? Kwestia tego czy ten dysk będzie pasował do Lenovo Y580 ? Mam podpięty HDD na interfejs SATA II. Myślałem, też o tym żeby wyciągnąć napęd dvd i właśnie w to miejsce włożyć SSD jeśli jest taka możliwość. Jakie jest według Was najlepsze rozwiązanie ? Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Co wy piszecie ?

 

Pomiędzy generacjami SATA (tym bardziej II vs III) nie odczujesz różnicy w normalnym użytkowaniu. Jedynie transfery sekwencyjne będą lekko ucięte. Liczy się czas dostępu do pliku, operacje na małych próbkach czyli responsywność systemu i programów, a przede wszystkim żywotność. SSD kupuje się na lata, jak laptop pójdzie do piachu SSD przeżyje jeszcze kilka takich laptopów. 

 

@Geoxide GoodRam IRDM PRO to dobry SSD możesz śmiało go brać, cena/jakość nie znajdziesz nic lepszego.

 

Sata II vs sata III

 

2222.png

3333.png
a_HR0c_Dov_L21l_ZGlh_Lm_Jlc3_Rv_Zm1p_Y3_

Edytowane przez smoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie chcę wyjść tutaj na panikarza, ale... posiadam Lenovo Y580 i też wszyscy radzili mi jakiś czas temu kupić GOODRAM Iridium Pro. Okazało się jednak, że nie jest kompatybilny z moim laptopem. Nie mogli mi pomóc zarówno producenci dysku jak i laptopa.

 

Zakupiony przedmiot możesz oczywiście oddać, więc jeśli chcesz, to zaryzykuj jego zakup- uczulam Cię tylko na to, że jeśli coś nie wyjdzie podczas instalacji, to nie będzie to Twoja wina :P

Link to post
Share on other sites

była sytuacja, że jedna partia goodram Iridium pro pierwszej generacji z pierwszym biosem SAFM01.7, nie była wykrywana przez mobilne chipsety w ogóle, później zmienili bios na SAFM22.3 i wtedy całe piekło się rozpędzało, przez freezy i znikanie (choć też były to kompletnie losowe, najwięcej przypadków pod win 10 i nowymi chipsetami serii 100 i wyższych, ale w starym też było i w starszych windowsach), coś jak problemy cruciala z Opal 2.0, też zupełnie losowe. W obu przypadkach były to bardzo mały odsetek SSD. 
Obecnie w drugiej generacji o nazwie IRDM pro, nie słyszałem o problemach jeszcze, a sprzedaje się tego masa... 

Link to post
Share on other sites

W takim razie mógłbym prosić Cię przy okazji o link do najlepszego, Twoim zdaniem, dysku SSD, który powinien być kompatybilny z Lenovo Y580? Konkretna pozycja, abym wiedział, co kupować :3

 

EDIT:
Masz na myśli ten konkretny produkt? Poleciłbyś go do Lenovo Y580 najbardziej, jeżeli budżet wynosi 350zł?
https://www.x-kom.pl/p/415086-dysk-ssd-goodram-240gb-25-ssd-mlc-irdm-pro-gen2.html

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

ile GB?
jaka cena?
wydajność, MLC ? 
SATA ? 
Jak podobnie do autora, to goodram irdm pro 240GB (IRP-SSDPR-S25B-240), za 289zł chodzi w sferisie (295 w x-kom i 299 w morele), nie słyszałem żeby były z nimi problemy jeszcze, a mają inny firmware SAFM02.3. 

Z ciekawszych jest jeszcze BX300 240GB, był za 249zł, ale wyprzedany niestety. 

Link to post
Share on other sites

ile GB?

jaka cena?

wydajność, MLC ? 

SATA ? 

Jak podobnie do autora, to goodram irdm pro 240GB (IRP-SSDPR-S25B-240), za 289zł chodzi w sferisie (295 w x-kom i 299 w morele), nie słyszałem żeby były z nimi problemy jeszcze, a mają inny firmware SAFM02.3. 

 

Z ciekawszych jest jeszcze BX300 240GB, był za 249zł, ale wyprzedany niestety. 

Zaproponowany przez Ciebie IRDM Pro mi odpowiada. Co natomiast myślisz o komentarzach poprzednich, z których wynika, że Goodram IRDM Pro to strata kasy w Lenovo Y580, bo jest tam SATA II? Ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Link to post
Share on other sites

Sata II będzie go ograniczać głównie sekwencyjnie, lecz nie odczujesz tego, bo najważniejsze w ssd to czas dostępu i małe próbki, dla codziennej pracy. Zresztą ssd przeżyje tego lapka. + każdy dzisiejszy ssd będzie ograniczony przez sata II, którego bys nie kupił, ale nie będzie to odczuwalne w codziennymi użytku.

Smoke już to powiedział zresztą

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Czytałem podpięty temat i zdecydowałem się nad GoodRam IRDM PRO. Mam do wydania jakieś 300-400 zł. Czy w tym przedziale to najlepszy wybór ? Kwestia tego czy ten dysk będzie pasował do Lenovo Y580 ? Mam podpięty HDD na interfejs SATA II. Myślałem, też o tym żeby wyciągnąć napęd dvd i właśnie w to miejsce włożyć SSD jeśli jest taka możliwość. Jakie jest według Was najlepsze rozwiązanie ? Pozdrawiam serdecznie.

 

Grubo się mylisz ten laptop ma tylko i wyłącznie SATA III (6Gbps). Co najwyżej pracuje w trybie SATA II, bo pewnie tylko taki ten dysk co tam masz obsługuje.

Specyfikacja chipsetu: https://ark.intel.com/pl/products/64345/Mobile-Intel-HM76-Express-Chipset

Widzieliście kiedyś Ivy Bridge z SATA II? Bo ja nie. Sprawdźcie cokolwiek zanim zaczniecie pisać.

 

Witam.

Nie chcę wyjść tutaj na panikarza, ale... posiadam Lenovo Y580 i też wszyscy radzili mi jakiś czas temu kupić GOODRAM Iridium Pro. Okazało się jednak, że nie jest kompatybilny z moim laptopem. Nie mogli mi pomóc zarówno producenci dysku jak i laptopa.

 

Zakupiony przedmiot możesz oczywiście oddać, więc jeśli chcesz, to zaryzykuj jego zakup- uczulam Cię tylko na to, że jeśli coś nie wyjdzie podczas instalacji, to nie będzie to Twoja wina :P

 

 Mam tego laptopa z Iridium Pro i działa w zupełności normalnie. Chcesz to ci pokażę.

Ten laptop miał problem, ale z dyskami od Cruciala.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

HM76 , ma możliwość wyprowadzenia 6 x SATA w tym 2 x SATA III 

Tam jest chyba SATA III w zatoce 2.5" i SATA II do napędu... 

 

 

Dysk, który pokazałeś na zrzucie jest na SATA II, więc nie pokaże inaczej :)

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Grubo się mylisz ten laptop ma tylko i wyłącznie SATA III (6Gbps). Co najwyżej pracuje w trybie SATA II, bo pewnie tylko taki ten dysk co tam masz obsługuje.

Specyfikacja chipsetu: https://ark.intel.com/pl/products/64345/Mobile-Intel-HM76-Express-Chipset

Widzieliście kiedyś Ivy Bridge z SATA II? Bo ja nie. Sprawdźcie cokolwiek zanim zaczniecie pisać.

 

 

 Mam tego laptopa z Iridium Pro i działa w zupełności normalnie. Chcesz to ci pokażę.

Ten laptop miał problem, ale z dyskami od Cruciala.

A jak Ci się chce, i rzeczywiście masz Lenovo Y580 z GOODRAM Iridium Pro pierwszej generacji to z chęcią zobaczę jak działa, ponieważ w moim wypadku niemożliwym było nawet uruchomienie systemu.

Aby uniknąć sytuacji, że dysk był wadliwy, wymieniałem go dwukrotnie (z dnia na dzień, ponieważ na co czekać, skoro nie działa) i rezultat był tylko taki, że później był tylko wstyd oddając w sklepie trzecią sztukę, bo jednak dziwnie to wygląda :3 Aby nie wyszło, że nie potrafię zamontować dysku dodam, że zaraz potem wziąłem MX200 i tamten działał bez problemu :/

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak Ci się chce, i rzeczywiście masz Lenovo Y580 z GOODRAM Iridium Pro pierwszej generacji to z chęcią zobaczę jak działa, ponieważ w moim wypadku niemożliwym było nawet uruchomienie systemu.
mówiłem że to było jedna partia, jeśli sklep miał na stanie, to pewnie były z tej samej partii... 
Trzeba było do goodrama wysłać... 
Sam mam MSI CX61 0ND-210XPL na Intel HM76 i Goodram Iridium pro 240GB pierwszej generacji SAFM01.7 i nie miałem problemów... 

 

 

Dysk, który pokazałeś na zrzucie jest na SATA II, więc nie pokaże inaczej
prawda, ale tam jest te SATA II, z tego co na forach wyczytałem... 
Link to post
Share on other sites

A jak Ci się chce, i rzeczywiście masz Lenovo Y580 z GOODRAM Iridium Pro pierwszej generacji to z chęcią zobaczę jak działa, ponieważ w moim wypadku niemożliwym było nawet uruchomienie systemu

Drugiej generacji, ale bebechy te same.

G7pwvrI.jpg

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Drugiej generacji, ale bebechy te same.

G7pwvrI.jpg

Wybacz, ale jak drugiej generacji to raczej niczego nie "udowodnisz".

Tak, jak wspomniałem, chodzi mi o konkretny model laptopa (Lenovo Y580 "mojego roku") i konkretny dysk SSD ((SSDPRIRIDPRO240). Tak, jak wspomniałem, ani Lenovo and GOODRAM nie mogli mi pomóc, ale nie zarzucali, że to jakaś anomalia.

Ale spokojnie, nie jestem tutaj aby komukolwiek cokolwiek udowadniać ;) Cieszę się, Geoxide dokonał satysfakcjonującego go (miejmy nadzieję) zakupu :)

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale jak drugiej generacji to raczej niczego nie "udowodnisz".

Tak, jak wspomniałem, chodzi mi o konkretny model laptopa (Lenovo Y580 "mojego roku") i konkretny dysk SSD ((SSDPRIRIDPRO240).

Ciężko udowodnić komuś kto się kompletnie nie zna. Ten SSD ma w środku ten sam kontroler i pamięci co jego pierwsza wersja. Laptop jest z końca 2012 roku. Felerna partia się zdarza.

 

Więc nie strasz człowieka, bo dobrze wybrał.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Druga generacja przyszła do mego kupla to opakowanie było z pierwszej :P to to samo jaka fama w necie poszła na ten dysk i dlatego tak powtarzają p.s znowu w fajniej cenie jest GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) za 269 zł w promocji po użyciu kodu komponenty https://inspiracje.x-kom.pl/tydzien-komponentow

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...