Skocz do zawartości

Komunikat: Klient nie ma wymaganych uprawnień, Windows 10


Recommended Posts

Problem polega na braku możliwości uruchomienia większości plików wykonywalnych. Innymi słowy, chcę uruchomić program, ale po kliknięciu pojawia się następujący komunikat: "Klient nie ma wymaganych uprawnień" ("A required privilege is not held by the client").

 

Podejrzewam, że jest to następstwem używania Spyhuntera, a właściwie tego, co się stało przy jego deinstalacji. Otóż Spyhunter przy deinstalacji dokonał "immunizacji" setek plików, co w efekcie nie pozwala na ich uruchomienie. 

 

Prawdopodobnie chodzi o tą funkcję:

 

https://www.enigmasoftware.com/support/use-spyhunter-system-file-protection/

 

Jeżeli nie chcecie odpalać tego linku, mogę wkleić jego zawartość.

 

Próbowałem tego:

 

https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_files/error-0x80070522-build-10074-a-required-privilege/516f87a8-80a6-4acb-a278-8866b2080460

 

...i tego:

 

https://appuals.com/a-required-privilege-is-not-held-by-the-client-0x80070522/

 

Problem, wbrew temu co sugeruje administracja, opisałem tym razem skrótowo. Na dwóch innych, dużych i znanych forach komputerowych napisałem epistoły i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Teraz ograniczyłem się do podstaw.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem potrzeba do tego Media Creation Tool, albo Refresh Windows Tool, ale nie mogę ich uruchomić.

 

Poza tym, po umieszczeniu pendrive'a i uruchomieniu Recovery (get started > keep my files), pojawia się komunikat "could not find recovery enviroment".

 

 

Edytowane przez Lemur80
Link to post
Share on other sites

Przywracanie systemu to odrębna funkcja i to nie to samo co przywracanie do stanu początkowego Windows 10. Jeśli udało Ci się dostać do trybu w którym możesz przywrócić poprzednią wersję Windows to opcja przywracania systemu jest dostępna w Narzędziach. Jeśli przed instalacją SpyHuntera był stworzony punkt przywracania to uda Ci się przywrócić stabilność Windows. Gdyby system nie chciał przywrócić ustawień z punktu trzeba wyłączyć Windows Defender i spróbować jeszcze raz przywracania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przywracanie systemu to odrębna funkcja i to nie to samo co przywracanie do stanu początkowego Windows 10. Jeśli udało Ci się dostać do trybu w którym możesz przywrócić poprzednią wersję Windows to opcja przywracania systemu jest dostępna w Narzędziach. Jeśli przed instalacją SpyHuntera był stworzony punkt przywracania to uda Ci się przywrócić stabilność Windows. Gdyby system nie chciał przywrócić ustawień z punktu trzeba wyłączyć Windows Defender i spróbować jeszcze raz przywracania. 

 

Tak, masz oczywiście całkowitą rację. Niestety, nie udało się, opiszę co zrobiłem i jaki był tego efekt:

 

1. Uruchomiłem  Settings > Recovery > Go back to the previous version of Windows 10. Użyłem przywracania systemu do punktu kontrolnego, najpierw do 21/05, potem bodajże do 27/05. Za każdym razem po 20 minutowym czasie oczekiwania finalizacji procesu, pojawiał się komunikat informujący mnie, że proces się nie powiódł i powodem tego stanu rzeczy jest, albo może być Windows Defender/Firewall. Teraz pojawia się komunikat w stylu "sorry, we can't go back":->.

 

2. Na szczęscie na pendrive'ie miałem bootowalnego Windowsa. Uruchomiłem go, do wyboru było parę opcji, czyli przywracanie systemu, reset Windowsa, nowa instalacja, command prompt, etc.

 

3. Spróbowałem wszystkich opcji, ale najpierw odinstalowałem wszystkie antywirusy i wyłączyłem Windows Defendera. W przypadku przywracania systemu udało się uruchomić Windowsa z punktem z dnia 27/05. Tyle, że znów pojawił się komunikat o niepowodzeniu i powodzie tego stanu rzeczy leżącym w Windows Defenderze, albo włączonym antywirusie:-<

 

3. Nie mając specjalnie wyjścia odpaliłem resetowanie/instalację Windowsa bez usuwania plików prywatnych. Pojawił się komunikat w skrócie informujący, że "nie można wykonać polecania, ponieważ można to zrobić jedynie z pozycji systemu, klikając na plik wykonywalny". Jest to setup.exe, który odpowiada za uruchomienia funcji "odświeżenia" Windowsa. Problem w tym, że nie mogę go uruchomić, bo pojawia się komunikat... z postu pierwszego:-))

 

Kwadratura koła...

Edytowane przez Lemur80
Link to post
Share on other sites

Zainstaluj w systemie program Winaero Tweaker w belkę Search programu wpisz Def i poszukaj opcji Disable Windows Defender. Po aktywacji tej funkcji pojawi się opcja Reboot i  uruchom pc ponownie by zmiana się zapisała w rejestrze. Później spróbuje jeszcze raz uruchomić przywracanie systemu o którym wspomniałem. 

 

Program.

https://winaero.com/download.php?view.1796=

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że długo nie odpisywałem. Umieściłem opis problemu na wielu forach, odpisał ktoś na Bleeping Computer. Jeszcze raz sprawdza logi z FRST i na razie nie chcę wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Jeżeli tamte próby zawiodą, to rzecz jasna spróbuję patentu z Winaero. Na razie dziękuję Ci za pomoc, odezwę się jeżeli problem nie zostanie usunięty, lub kiedy się go pozbędę.

 

EDIT:

 

Problem udało się rozwiązać:

 

https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/678680/error-a-required-privilege-is-not-held-by-the-client-spyhunter-effect/?p=4508934

 

Dziękuję Ci za pomoc, gepardmak.

Edytowane przez Lemur80
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...