Skocz do zawartości

Przesyłka płatna z góry allegro jak to działa ?


Recommended Posts

Chcę kupić tacie prezent na urodziny kłopot/ są dwa dana rzecz na allegro jest tylko w formie Przesyłka płatna z góry w dodatku forma dostawy to Allegro Paczkomaty InPost .

 

I tu mam pytania:

1.jak działa Przesyłka płatna z góry jak to działa/może ktoś mi wytłumaczyć szczegółowo bo zawsze kupywałem w formie zapłaty za pobraniem

 

 

Link to post
Share on other sites
Musisz najpierw zapłacić (przelew),potem sprzedawca wysyła. Radzę tego nie robić. Dałem się już w życiu dwa razy tak naciąć ,a dochodzenie potem trwa i trwa...Wolę kupić drożej w pewnym miejscu...

 

Nie ma też co siać niepotrzebnie paniki - trzeba na spokojnie sprawdzić kto sprzedaje (firma czy osoba prywatna), ile ma sprzedanych przedmiotów, jakie ma opinie (szczególnie sprawdzamy opinie negatywne ale też rozsądnie) i mając już te dane, dokładamy do kompletu kwotę danego przedmiotu i ważymy ewentualne ryzyko zakupu z portalu, który, jak przyjdzie co do czego, to i tak ma Cię głęboko w "poważaniu" i zaleca spowiedź na komisariacie ;).

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

@up - Moje doświadczenie ,nauczyło mnie nie kupować tam,gdzie nie ma płatności przy odbiorze. Nie interesuje mnie dlaczego ,tylko jak nie ma to nie kupuję. Nie jest tak,że płacę przy odbiorze,tylko to sprawdzam na stronie i telefonicznie. 

Link to post
Share on other sites

Prawie zawsze kupuję poprzez paczkomat, jak dla mnie najwygodniejsza forma przesyłki, jak coś sprzedawałem przez allegro to też poprzez paczkomat i zawsze za pobraniem. Nigdy nie zdażyło  się żeby były jakieś problemy ani przy wysyłaniu ani przy odbiorze. Zapytaj sprzedającego czy może wysłać do paczkomatu za pobraniem , wtedy możesz zapłacić kartą przy odbiorze przesyłki, reszta to kwestia uczciwości sprzedającego.

Link to post
Share on other sites

Ryzyko zawsze jest. Biorąc za pobraniem też placisz za paczkę nie wiedząc co jest w środku (chyba tylko poczta udostępnia sprawdzenie zawartości przed zaplatą). Tak czy inaczej ryzyko można minimalizować. Kupując przez internet od niepewnych sprzedających możesz być pewny że prędzej czy później zostaniesz oszukany, niezależnie od formy płatności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...