Skocz do zawartości

Słaba wydajność w grach


Recommended Posts

Witam mam problem z wydajnością w grach, komputer posiadam już od roku może nawet trochę dłużej ale początkowo nie grałem w jakieś super wymagające tytuły ale ostatnio chciałem zagrać sobie w FC 5 czy najnowszego Assassina i ten sam problem nie moge osiągnąć stałych 60 fps nawet na najniższych ustawieniach. Ma ktoś może pomysł co może być tego przyczyną?

Podzespoły :

 

CPU: I5 6600K 4,5 GHZ

CPU: GTX 1080 Aorus 
RAM: 8GB DDR4 2400 MHZ

MOBO: MSI Z170A GAMING PRO CARBON

Link to post
Share on other sites

Asasyny słyną z skopanej optymalizacji, ale F C 5 to całkiem inna gierka.

Ostatnio w Polsce są notowane wyższe temperatury za oknem w większości kraju ( u mnie od wczoraj a zwłaszcza dziś jest chłodniej, ale już w najbliższy piątek od nowa się zacznie).

I tu moje pytanie o temperatury procesora i karty graficznej po uruchomieniu gier.

Do testowania karty graficznej polecam benchmark Heaven.

Monitorować temperatury można za pomocą programu HWiNFO.

Z porad to wgranie najnowszej wersji BIOS do płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Skoro temperatury są w normie do sprawdzenia zostaje dysk podłączenie/ przewody, status dysku można sprawdzić programem Cristal Disc Info.

PS

Jaki jest wynik karty w w/w benchmarku?

Może w opcjach zasilania ustawione jest oszczędność energii?

Link to post
Share on other sites

Skoro temperatury są w normie do sprawdzenia zostaje dysk podłączenie/ przewody, status dysku można sprawdzić programem Cristal Disc Info.

PS

Jaki jest wynik karty w w/w benchmarku?

Może w opcjach zasilania ustawione jest oszczędność energii?

Jeśli chodzi o status dysku to który mam pokazać gdyż posiadam 3 jeden SSD i 2 HDD

natomiast wynik karty to 

FPS:100.5

Score: 2531

Min FPS: 9.2

Max FPS: 204.5

Link to post
Share on other sites

Szczerze pisząc kości 1200 MHz szału nie robią ( chyba że to mają CL 10-11).

Na dziś takim minimom to moduły 1500MHz CL 15 od G-Skill.

Chipset Z 170 obsługuje  lepsze pamięci, ale że już nie co czasu minęło przed wymianą RAM przydało się wgranie nowszego BIOS-u.

 

Zysk z szybszych modułów widać od czasów LGA 1150( Haswell,Devil's Canyon) na stare DDR 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...