Skocz do zawartości

Recommended Posts

W biurze mam swój główny komputer oraz 2 laptopy pracowników. Mam utworzoną sieć i pracownicy mają dostęp do dysku Kliencie na których plikach tam pracujemy. Dzisiaj rano siadł mi zasilacz w komputerze i pracownicy nie mogli nic zrobić do puki nie uruchomiłem komputera. W jaki sposób mam ten problem rozwiązać kupić serwer NAS i na jego dysku trzymać pliki ??  W biurze mamy internet mobilny jak wpłynie to na pracę z serwerem ?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem bylaby praca w chmurze, gdzie dostep do plikow masz w kazdym miejscu, a nie generuje dodatkowych kosztow za prad czy tez napraw w razie awarii jak w Twoim przypadku.

 

NAS to tez dobre rozwiazanie, ale dziala praktycznie na tej samej zasadzie co Twoj PC.

Link to post
Share on other sites

Do udostępnienia dysku dobry i szybki NAS wystarczy i zawsze tam jakiś backup można zrzuć, albo jakąś wirtualkę stworzyć. 

Czy ten komputer robi coś poza udostępnieniem dysku. 

 

Przy pracy po sieci potrzebujesz szybkiej i stabilnej sieci LAN. Więc wyjście na świat teoretycznie nie ma znaczenia. Jak rozwiązana jest lokalna? Na modemie mobilnym?

 

Chmura nie jest zła, ale to zależy czy chcemy aby dane firmy były w miejscu, w którym nie mamy nad nimi kontroli.

Edytowane przez aplewka
Link to post
Share on other sites

 

 

Przy pracy po sieci potrzebujesz szybkiej i stabilnej sieci LAN

A po sieci lokalnej 100MB, to już nie da rady pracować? Musi być 1GB do udostępniania np. niewielkich tabelek w excelu? Poza tym jak stworzyć niestabilną sieć LAN? Jakieś konkretne instrukcje?

 

Przesadzacie z tymi niesamowitymi prędkościami do udostępniania plików. Zaraz odezwą się głosy, że tylko łącze światłowodowe, o przepustowości 600MB się nadaje. A tu w danym zakładzie plikami word'a się wymieniają.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...