Skocz do zawartości

Wybór chłodzenia i obudowy przy i5 8600k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, 

zastanawiam się nad wyborem chłodzenia do procesora i5 8600k oraz nad wyborem obudowy.

Na pewno będę podkręcał ten procesor, ale nie wiem jakie chłodzenie wybrać. Myśle o grandisie 2, może nawet o jakimś budżetowym AIO, np. MasterLiquid 240. Wiele zależy też od obudowy, bo radiator czy chłodnica musi się zmieścić(cena max 300 jeśli chodzi o AIO jeśli naprawde ma to sens, a tak to to myślę o max 250 zł za powietrzne)

Co do obudowy to na początku myślałem o Gladiusie M35W, ale teraz zastanawiam się nad czymś ładniejszym i może pasującym do płyty głównej z ramem(które są czarno czerwone) jak NzxT S340 lub Phanteks Eclipse P400 (cena max 330zł).

Przy wyborze obudowy biorę pod uwagę to że mam już 2 wentylatory, więc wraz z obudową nie potrzebuje wielu.

 

Rzeczy których nie zmienię w komputerze:

GTX 970 Asus Strix 4gb

mam jeszcze dysk SSD 128 gb i 1TB HDD

A tu co na pewno kupię:

https://www.morele.net/inventory/info/09d92f31/

 

Brakuję mi chłodzenia CPU i obudowy.

 

Z góry dziękuję za pomoc  

Każda rada mile widziana  :)

Edytowane przez BaronqxDD
Link to post
Share on other sites

Polecam SilentiumPC Fortis 3, mam to chłodzenie z i5 8600k (na razie procek nie podkręcony) w obudowie silentium PC M40. Temperatura w stresie nie przekracza 60°C, przeważnie w granicach 55°C, gdzie musimy wziąć pod uwagę to,  że  teraz na zewnątrz mamy upały.

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

PSU od CX450M czy Pure Power 500

Mobo też raczej dawałbym od MSI Z370 Tomahawk. 

AiO sobie raczej daruj i dopieść zestaw. Chłodzenie SPC Fortis 3 / Grandis / Mugen 5 

S340 dość ciepła buda, zresztą podobnie jak P400 ale cena 250 zł wydaje się ok. Zerknij sobie również na jaką nowszą konstrukcję typu Meshify C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...