Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam dom 3 piętrowy i łącze światłowodowe 600 mb, lecz router który dostałem od dostawcy jest dramatycznie pod względem wi-fi. Dokupiłem repeater ( ponieważ główny znajduje się na pierwszym piętrze, a repeater na drugim). I prędkość przez repeater to 1mb.... A stojąc obok głównego to 70 mb... mówiąc krótko dramat. Dlatego szukam coś lepszego. Chciałbym by posiadał 2,4 ghz oraz 5 ghz. Nie potrzebuje żadnych bajerów typu usb itp. Z funkcji który chciałbym by miał to możliwość zalogowania się do sieci tylko po adresie mac urządzenia. Urządzenie będzie dość obciążone pod względem wi-fi ( telewizory, komórki itp).

Mam taki na oku:
https://www.ceneo.pl/47562003#tab=reviews

 

Hmm co do ceny to tak nie chciałbym przekraczać 300 zł, lecz jeżeli będzie coś powyżej a warto będzie dopłacić to jestem w stanie to przemyśleć.

 

Dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

AP to punkt dostępowy Wi-Fi. W przypadku tak szybkiego łącza to jedyne słuszne rozwiązanie. Repeater zawsze istotnie obetnie prędkość łącza. AP musiałby być połączony kablowo z głównym routerem, masz taką możliwość - położony kabel na piętro lub jest taka opcja?

Link to post
Share on other sites

AP to punkt dostępowy Wi-Fi. W przypadku tak szybkiego łącza to jedyne słuszne rozwiązanie. Repeater zawsze istotnie obetnie prędkość łącza. AP musiałby być połączony kablowo z głównym routerem, masz taką możliwość - położony kabel na piętro lub jest taka opcja?

Witam

 

Podłączenie wi-fi do routera przez kabel jest możliwe, lecz interesuje mnie by na 2 pietrze wi-fi osiągało od 40 od 100 mb nie mam potrzeby większej prędkości - lecz by te 40 było a nie jak na tą chwile 1 do 5 mb. Piętro bazowe czyli pierwsze chciałbym by bez repetera było pokryte prawie całe i by ten transfer był jak największy możliwy.

Link to post
Share on other sites

Zakupiony repeater to model dual band czy jednopasmowy?

Jeśli tylko masz możliwość postawienia access pointa i podłączyć go przewodowo z głównym routerem, to byłoby to najlepsze rozwiązanie pod względem stabilności pracy i wydajności. Access point stałby na osobnym piętrze niż aktualny router, aby zasięgiem WiFi mogły się uzupełniać, a nie dublować. Podany Asus nadaje się do tego celu, niemniej bardziej opłacalny będzie np. Archer C1200. Przy okazji ma standardowe 4 porty LAN, zamiast 2 jak we wspomnianym Asusie. Sposób konfiguracji wygląda jak w wątku przypiętym na górze działu, czyli podstawa to wyłączenie serwera DHCP na dodatkowym routerze, unikatowe adresy IP i połączenie między routerami portami LAN. Proponowany przeze mnie TP-Link pozwoli na osiągnięcie sporo więcej niż zakładane 40Mbit. Alternawtywą dla C1200 mogą być tańsze: Netis WF2780 bez USB czy Totolink A3002RU (ma port USB).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...