Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi więc pytam tutaj - czy to normalne że podczas uruchamiania komputera, zanim jeszcze pojawi się logo Asrock/POST komputer po włączeniu na moment się wyłącza (1-2 sek.) po czym ponownie się włącza i kontynuuje uruchamianie ?

 

Ewentualnie jaka funkcja za to odpowiada w UEFI żeby można było zmienić tak aby po uruchomieniu nie było tego chwilowego wyłączania - boje się o dyski talerzowe.

 

Konfig jak w stopce.

 

Wersja UEFI najnowsza 1.80.

 

 

Link to post
Share on other sites

A jaki to konkretnie model zasilacza, bo może jest bez obsługi stopni niskiego zasilania P7, a komputer jest hibernowany, a nie wyłączany?

 

To jest be quiet! seria Pure Power model BQT L7-530W 80 plus - na poprzedniej płycie głównej (asus z i5-750) takiego objawu nie miałem przy uruchamianiu a jedynie wtedy kiedy zmieniałem parametry dotyczące overclockingu. Ale standardowo po uruchomieniu komputera takiego "efektu" nie było.

Link to post
Share on other sites

Od serii procesorów Haswell na LGA 1150 ( np Core i 5 4670 K czy Core i7 4770 K jest z tej rodziny) dodano niższy stopień zasilania przez co wiele zasilaczy było wówczas "niezgodne" z wtedy najnowszą platformą.

Cytując z artykułu:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/be-quiet-zasilacze-intel-haswell-lista-kompatybilnosci.html

"Jednostki wycofane ze sprzedaży - Dark Power Pro P7, P8 i P9, Straight Power E6, E7 i E8, Pure Power L6 i L7, Efficient Power oraz System Power S6 i SYS6 – takiej zgodności nie oferują".

Więc trzeba wyłączyć stany zasilania w BIOS C6 i C7.

Lub wyłączyć hibernację, ustawiając by system się wyłączał.

Sam posiadam "niezgodny" zasilacz Be Quiet E8 CM 680W z platformą LGA 1150 i mam w BIOS wyłączone gdzie się da stan zasilania C7.

Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem w UEFI w konfiguracji CPU opcje dotyczące "C States" ale nic to nie dało. Zarówno wyłączenie kompletu łącznie z C6 i C7 jak i różne warianty wyłączenia tych stanów...

 

Wygląda na to że przy najbliższej okazji wymienię zasilacz na bardziej współczesny, bo obecny ma około 8 lat :)

Link to post
Share on other sites

Wygląda że zasilacz nie wyrabia, i kwalifikuje się do wymiany, swojego też mam kilka lat ale na wymianę poczeka do przyszłego roku bo na razie działa.

PS

Czy wymuszenie wyłączania komputera zamiast hibernacji z poziomu O.S-u. działa?

Link to post
Share on other sites

Od serii procesorów Haswell na LGA 1150 ... dodano niższy stopień zasilania przez co wiele zasilaczy było wówczas "niezgodne" z wtedy najnowszą platformą.

Nie tędy droga. Te stany określają przejście na minimalny pobór energii w trakcie pracy komputera, a tutaj problem dotyczy uruchamiania komputera.

 

Ja stawiam na profil XMP pamięci - złe dopasowanie. Wyłączyć/załączyć profil, ustawić ręcznie i po problemie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Sorki za odgrzewanie tematu ale chciałbym napisać parę słów na temat rozwiązania powyższego problemu :)

 

Otóż dorzuciłem nowy dysk SSD oraz na nim zainstalowałem nową instancje Win7 (Atak_Snajpera rulez :) ), do tego odpiąłem napęd optyczny bo brakowało mi kabla sata :) i komputer przy uruchamianiu nie wyłącza się już ani na chwilę - szczerze ? niewiem co mogło być przyczyną :)

 

Cuda Panie, cuda :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...