Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka.Mam problem.Kupuje kompa i mam stary monitor w którym jest wejście tylko vga a w karcie graficznej(gtx 1050 Ti) nie ma vga tylko hdmi, dvi i displayport .Jaką przejściówkę,kabel kupić?ja to w ogóle się na tym nie znam więc sorki :x.Jakiś link jakby ktoś mógł podać do kupna.Z góry dzięki.

Edytowane przez M3ntosek
Link to post
Share on other sites

Gdzie ja pisze o wyjściu VGA, wspomniałem o wyjściu DVI-I do którego można podłączyć przejściówkę DVI>D-SUB.

Na szybko przeszukałem i znalazłem temat na elektrodzie.pl, gdzie w/ specyfikacji karta GTX 1050 Ti ma 2 x DVI-D DL, a konkretny model ma DVI-D i również DVI-I a na pokładzie karty jest układ RAMDAC dzięki któremu przejscówka DVI>D-SUB działa.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3335730.html

Link to post
Share on other sites

Gdzie ja pisze o wyjściu VGA,

A gdzie ja piszę o VGA? Piszę o wyjściu analogowym, bo takie jest potrzebne do starego monitora. Skoro twierdzisz, że karty 10x0 posiadają wyjście analogowe w postaci DVI-I, to podaj konkretny model. Sprawdzimy w specyfikacji na stronie producenta.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie poszerz swoją wiedzę, bo są rzeczy, o których nie wiesz:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

 

DVI-I – przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej.

 

Jeszcze raz powtarzam: karty graficzne 10x0 nie posiadają DVI-I. Podałeś link, ale już wejść na stronę producenta karty się nie chciało:

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING/specifications/

 

Nie ma tam złącza DVI-I. Dla pewności wejdź jeszcze w galerię i jeśli umiesz rozpoznać złącze DVI-I, to wskaż, gdzie producent je ukrył. Poszukaj innych kart 10x0 i tam też próbuj na stronie producentów odnaleźć takie złącza w specyfikacji. Zdaj relacje co znalazłeś.

Link to post
Share on other sites

No tak DVI-I ma analogowe piny, ale niech zauważy że podłączając odpowiedni przewód do wyjścia DVI-I monitor będzie podłączony sygnałem cyfrowym, a nie analogowym, więc wyjście DVI-I nie jest w stricie typowo analogowym wyjściem, tylko staje się nim gdy podłączymy przejściówkę DVI>D-SUB.

Co do tematu z linka może być taki przypadek, lub "koleś konfabuluje" ( zamiesił zdjęcie "śledzia"), pisząc że przejściówka DVI>D-SUB po podłączeniu działa.

EDIT

Odniosłem się do w/w tematu z elektrody.pl z DVI-I na GTX 1050Ti( gdzie według strony producenta jest 2x DVI-D).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

@up, niepotrzebnie się rozwodzisz nad prostymi kwestiami:

 

DVI-I nie jest w stricie typowo analogowym wyjściem - ktoś twierdził, że tak jest? Rozszyfruj skrót DVI. Po prostu do złącza cyfrowego w ramach kompatybilności wstecznej dodane linie analogowe.

 

tylko staje się nim gdy podłączymy przejściówkę DVI>D-SUB - przejściówka w cudowny sposób nie zamienia wyjścia cyfrowego na analogowe. Przejściówka po prostu dopasowuje fizycznie różne wtyczki.

 

Skoro przekonałeś się, że karty 10x0 nie posiadają wyjść analogowych, to myślę, że już nie ma co ciągnąć tematu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...