Skocz do zawartości

Karta graficzna ktora umozliwia podlaczenie 9 monitorow


Recommended Posts

Witam 

poszukuje mozliwie taniej opcji podlaczenia 9 monitorow jednoczensnie do jednego komputera.

 

zamierzam uzyc do tego celu 9 monitorow jednego producenta , najlepiej uzywanych .

 

poki co nie kupuje monitorow gdyz chce znalezc odpowiednia karte graficzna . 

Prosilbym o podpowiedz . Rozwiazania typu : Matrox C900 sa dla mnie zbyt drogie . 

Zastanawiam sie czy istnieje tansza mozliwosc . 

 

Milo by bylo gdybscie Panstwo byli wstanie pomoc. 

 

Pozdrawiam serdecznie 

malyboa 

Link to post
Share on other sites

Kupno kilku kart chyba nie zadziała. Monitory i tak podłączysz tylko do pierwszej.

 

iGPU + GPU działa. Jak podłączysz dwie dedykowane karty nawet bez mostka sli to system przecież wciąż je widzi jako dwie różne karty i może je używać (przecież niektórzy nawet tak robili, aby mieć osobne gpu pod PhysX), więc czemu podłączenie monitora miało by nie działać? Ale zaznaczę, że nie robiłem nigdy czegoś takiego, więc to moje domysły. W każdym bądź byłoby to razie znacznie tańsze rozwiązanie niż te drogie (specjalne) karty gpu.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Tutaj w gre wchodzi chyba tylko jakieś rozwiązanie z nvidia quadro podejrzewam i to nie jedna + nvidia sync ( http://www.nvidia.com/object/quadro-sync.html ). Co do normalnych grafik nie jestem pewien czy uzyskasz obraz z obu kart i chyba raczej nie musza być w sli wtedy, to juz troche grubszy temat, podejrzewam że warto zasiegnac troche porad od speców IT. Albo pomyśl nad zejściem do 6 monitorów bo to osiągniesz na pojedyńczej karcie bez problemu.

Edytowane przez ther376
Link to post
Share on other sites

@up

Fajnie, że ktoś coś robił, tylko pytanie: dlaczego tak dawno temu? Przecież zapotrzebowanie na łączenie wielu monitorów powinno wzrastać, a nie:

"oferujemy archiwalne rozwiązania sprzed czterech lat".

 

 

podejrzewam że warto zasiegnac troche porad od speców IT

 

A gdzie masz tych speców? Przekwalifikowali się na budowlankę?

Link to post
Share on other sites

Up, widocznie nikt kto potrzebuje wielu monitorów się nie cacka tylko składa zamówienie. Taka karta pod usb kosztuje 30 40 zł, nie wiem co to jest warte, ale można kupić kilka szt i jak nie zda egzaminu to oddać. Nawet ze sprzedającym ustalic warunki zakupu.

Link to post
Share on other sites

Gdyby na wszystkich monitorach miał być wyświetlany niezależny obraz to nie było by w ogóle tematu, bo byle spliter by temat załatwił - tutaj chodzi nie tylko o to by było dość wyjść, ale aby do tego sterownik ogarnął wyświetlanie jednego obrazu na telebimie złożonym z 9 monitorów. O ile dobrze zrozumiałem zamysł autora.

Wspomniany matrox ma rozwiązanie dedykowane, amd za czasów serii 5XXX wypuściło chyb jakąś kartę z 10(?) wyjściami - ale pewnie będzie nie do dostania.Tutaj masz stronę na której ktoś specjalizuje się w setupach pod wiele monitorów, jest dużo akcesoriów - może coś trafisz przystępniejszego cenowo - http://www.multi-monitors.com/SUPER_PC_Multi_Monitor_Adapters_USB_VGA_Matrox_Head2Go_s/22.htm

 

BTW Autorze jaką przekątną chcesz uzyskać? Dlaczego akurat 9 monitorów? I dlaczego monitory, a nie np jasny projektor o dużym kącie rzutowania? (daje dużą przekątną z małej odległości).  Myślałeś może by zamiast 9 monitorów zapolować na jeden duży TV? Zawsze można zamiast kupować 9 monitorów wykorzystać 4 TV o przekątnej 40". Kupić takie można niewiele drożej niż monitory, a rozmiar telebimu będzie taki sam jak z 9 monitorów 23" - pozbędziesz się przy tym problemu z ilością wyświetlaczy, bo 4 podłączysz bez problemu pod zwykłego PC.

Link to post
Share on other sites

@up

Fajnie, że ktoś coś robił, tylko pytanie: dlaczego tak dawno temu? Przecież zapotrzebowanie na łączenie wielu monitorów powinno wzrastać, a nie:

"oferujemy archiwalne rozwiązania sprzed czterech lat".

 

 

 

A gdzie masz tych speców? Przekwalifikowali się na budowlankę?

 

No na pewno nie tutaj "romuś" ani ja ani ty na takich nie wychodzimy gdybając o wszystkim tutaj.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego akurat 9 monitorów?

Dlatego, że da się stworzyć ścianę 3x3 monitory. Autor pisał o kupnie używanych monitorów jednego rodzaju, bo ma być tanio. 9 monitorów 24", to przekątna 72".

 

Używany monitor 24", to załóżmy 300zł za sztukę, co daje 2700zł. A teraz TV 75" to... 7000zł minimum (nowy). Poza tym chyba nie sądzicie, że autor nie wie o istnieniu dużych przekątnych w telewizorach. Chce podłączyć wiele monitorów, bo taki sobie wybrał cel. Jednak nie jest to takie proste.

Link to post
Share on other sites

Witajcie . 

Macie racje . rzeczywiscie zaczelem sie ostatnio zastanawiac nad telewizorami . To tez byloby nawet ciekawe rozwiazanie. 

jednak podlaczenie nawet 4 telewizorow mysle ze byloby rowniez sporym wyzwaniem. 

 

dziekuje slicznie za wszystkie odpowiedzi ... postaram sie zaglebic w temat "na telewizory"

 

i ewentualnie o projektorze tez warto pomyslec. 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Dlatego, że da się stworzyć ścianę 3x3 monitory. Autor pisał o kupnie używanych monitorów jednego rodzaju, bo ma być tanio. 9 monitorów 24", to przekątna 72".   Używany monitor 24", to załóżmy 300zł za sztukę, co daje 2700zł.

 

 

2700 za 72" z uzywanych monitorów, za same wyświetlacze, do tego jakieś cudo (sprawdź sobie ile dedykowane rozwiązanie kosztuje) żeby obsłużyło tyle ekranów. Za te same pieniądze masz np cztery nowe telewizory 40" z dwuletnią gwarancją które dadzą większy obraz i obsłuży je każdy PC, bo cztery wyświetlacze to nie problem. Do tego jak by nie patrzeć taki telebim będzie miał mniej podziałek. 

 

Pierwszy lepszy z allegro: http://allegro.pl/smart-tv-tcl-40-fhd-2lata-gwarancji-fv23-wroclaw-i7383704324.html

 

 

Autorze - naprawdę warto przemyśleć TV - podłączenie tego to nie problem, bo o ile mi wiadomo bardzo wiele "cywilnych" GPU ogarnia 4 monitory. Nie wiem jakie ma być konkretnie zastosowanie tego wyświetlacza, ale wspomniany projektor też jest opcją pod rozwagę - bo najmniej z nim zamieszania. Jak by nie patrzeć tyle ekranów wymaga odpowiedniego stelaża i nazbiera się sporo sprzętu który swoje waży i jak by nie patrzeć każdy element może się psuć. Projektor wyciągasz z torby, podłączasz jeden kabelek, rozwijasz ewentualnie ekran i koniec rozstawiania - a na rynku jest ostatnio sporo rozwiązań, które nawet z małej odległości wyświetlą ci 100".

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...