Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się


Recommended Posts

Witam

Mam bardzo pilny problem, otóż zainstalowałem nowy system ponieważ zakupiłem niedawno dysk ssd po wejsciu na pulpit wszystko jest otóż po uruchomieniu ponownym komputer włącza się do stanu "Uruchamianie systemu Windows po czym karta graficzna zaczyna wariować (wentylator zapierdziela:D) i wyskakuje Check Video Cable". Próbowałem wszystkiego naprawy systemu, skanowanie pamięci i instalacji systemu na innym dysku HDD. Komputer zawsze się wyłącza w tym momencie Uruchamiania z okienkiem Windowsa. Prosze o pomoc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer chodzi a obrazu nie ma i wentylator karty graficznej strasznie szybko chodzi. Karta to Radeon HD 5800 series. Chodzi o to że zainstaluje sobie od nowa system i normalnie wszystko działa po uruchomieniu ponownym własnie sie tak dzieje że nagle jest brak obrazu i a komputer chodzi dalej.

procesor: Intel Xeon E5450 3.00 ghz

zasilacz: Modecom Feel 500W


Teraz komputer wcale nie chce sie wlaczyc, wyjalem karte, ram i podlaczylem ram po kolei i byl dzwiek biosu po wlozeniu karty bios nie odzywa sie i brak obrazu. Sory za bledy z tel pisze.
Plyta glowna: gigabyte ga g31m es2l
Ma ktos jakies pomysly? Edytowane przez tristanz095
Link to post
Share on other sites

HD 5800 to seria, także możesz mieć np HD 5830 , 5850 lub 5870 ale akurat w tym wypadku ma to mniejsze znaczenie

 

zasilacz, gdyby był to Feel 3 może od biedy zostać, ale jeśli jest to Feel 2 lub 1 - koniecznie do wymiany niezależnie od tego, czy jest winowajcą czy nie

 

akurat HD z serii 5800 nie są to chłodne i energooszczędne karty, po tylu latach lubią się psuć więc jeśli masz możliwość to na początek sprawdź działanie karty w innym komputerze np znajomego

Link to post
Share on other sites

Znalazłem wyłamany pin na kostce PCB spróbuje jakoś przylutować lub oddać koledze do naprawy ale nie wiem czy to bedzie to dam znać.


Witam sprawdziłem na tej samej płycie głównej nowej karte i brak pikniecia biosu. Wyciągałem bateryjke ale to nic nie pomogło? Czyli co karta graficzna uszkodzona, jeśli z karta nie ma dzwieku a bez karty jest dzwiek biosu to za przeproszeniem karta do wyjebania?

Link to post
Share on other sites

A bezpośrednio monitor pod płytę główną podlaczales? Skoro komp się nie włącza z kartą graficzną, a bez niej wstaje, to sprawdź czy w ogóle ogarnia podłączony bezpośrednio pod Mobo.

 

 

Nie do końca rozumiem ostatni post. Sprawdziłeś kartę na innej płycie glownej, tak ? Jeśli 2 płyty główne nie startują z włożoną tą kartą graficzną to z pewnością coś z nią nie tak.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...