Skocz do zawartości

Czy znośne budżetówki? SSD ADATA XPG SX8200 i Patriot Ignite SATA3.(załączam testy)


Recommended Posts

Pierwsze i najważniejsze pytanie jest co do SSD ADATA XPG SX8200 czy nadaje się jako budżetowa wersja, dysk pod system i gry (żadnych profesjonalnych zastosowań)?.

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx8200-480g-pcie-x4-nvme-asx8200np-480gt-c-4072883/ (koszt koło 640zł i 5 lat gwarancji) 
 

Testy którymi się sugeruje (nie wiem czy rzetelne)

https://www.vortez.net/articles_pages/xpg_sx8200_m_2_ssd_review,8.html

 

W większości zestawień wypada tak jak dużo droższe dyski, czasami nawet je przebija. Gwarancja 5 lat, cena super. Jak mam 5 lat gwarancji, super cene oraz dobrze wypada w testach to i tak unikać kości 3d tlc?(ceny mlc obecnie mnie przerażają i nie wiem co robić, dopłacać 300zł, niedługo stanieją i czekać?) :roll: 

A drugie pytanko to czy patriot ignite 480gb będzie okey dla dziewczyny do laptopa do domowych zastosowań, bo ma hdd i chce wymienić, ale 250gb uważa, że za mało i chce coś większego, ale bardzo budżetowego, a to jest najtańsze (400zł) i na userbenchmark wypada nieźle, brać ?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

czy patriot ignite 480gb będzie okey dla dziewczyny do laptopa do domowych zastosowań,
Co prawda asynchroniczna kostki ONFi microna 16nm MLC, no ale jak to do laptopa i bez jakichś specjalnych wymagań odnośnie wydajności, to nie widzę problemu. 
Z wydajniejszych konstrukcji masz BX300 480GB za 509zł, no ale jak nie potrzebujesz super wydajności, to nie widzę problemu w ignite. 

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź, czyli biorę dla dziewczyny ignite.

Znalazłem następną i też bardzo pozytywną recenzje z testami od tweaktown ADATA's SX8200

(nie wiem czemu link do recenzji którą dałem wyżej wyświetla "Forbidden" i trzeba jeszcze raz skopiować i wkleić go w przeglądarkę żeby poszło.)

 

"ADATA's SX8200 rights all the wrongs of its predecessor the SX8000. Going from worst to first isn't something you see every day."

Mnie przekonuje, ale recenzje często bywają sponsorowane, jest tu ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na temat tego dysku?

Link to post
Share on other sites

kontroler nowej generacji (choć nie najlepszy, bo to SMI 2 rdzeniówka 8 kanałówka) + dobrze zrobiony bufor pseudoSLC na kostkach 64l TLC microna. 

Jak to się sprawdzi w cięższym użyciu jako dysk systemowy to nie wiem, ale jest to konstrukcja na jednym z nowej generacji kontrolerów (ciągle brak konstrukcji z topowymi kontrolerami na rynku, mimo że znamy spec, najwydajniejszymi będą SM2262EN, Phison E12 i marvell 88SS1098), więc tu jest nawet ok jak na teraz, bo nie ma jeszcze konstrukcji, szkoda że kostki słabe. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...