Skocz do zawartości

Modernizacja zestawu - Start od grafiki do 2500 zł.


Recommended Posts

Witam,

 

postanowiłem rozruszać mojego starego kompa, a dokładnie to chcę go powoli modernizować na dzisiejsze realia.

 

Mój stary zestaw to:

 

Intel Core i5 2500K 

- 2x GTX 560 Ti

Asus P8P67 Deluxe

DDR-3 1600 8 GB

 

Chciałem zacząć od wymienienia dwóch kart graficznych na jedną, do kwoty nieprzekraczającej 2500 zł. Komputer używam głównie do gier i sporadycznego oglądania filmów.

 

Dlatego poszukuję porady jaką kartę graficzną wybrać, na początek będzie pracować tylko w rozdzielczości Full HD z racji starego monitora. W przyszłości planuję go wymienić na coś z rozdzielczością 4k.

 

Byłbym bardziej przychylny kartą od nVidii ale jestem otwarty na propozycję i jeżeli uznacie że konkurencja ma coś lepszego do tej kwoty, to się poważnie zastanowię nad nią. 

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc i w razie dodatkowych pytań, postaram się jak najszybciej na nie odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites
W przyszłości planuję go wymienić na coś z rozdzielczością 4k.

 

 

Mam nadzieję, że z jakieś hmmm może 2-3 lata, bo nawet dzisiaj 4k to jedynie hasło marketingowe chyba, że zmniejszasz ustawienia graficzne. 

 

 

Do 2,5k tylko karty Nvdii. U radeona słabo z topowymi modelami. Do 2,5k to masz gtx 1070ti i gtx 1080.

Natomiast do FHD starcza gtx 1060, ale patrząc na sumę pieniędzy to raczej polujesz w coś mocniejszego.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Z monitorem się nie śpieszę więc nie muszę także mieć grafiki z najwyższej półki (w moim zakresie cenowym).

 

Ważne żebym mógł po wymianie reszty podzespołów, bezproblemowo uruchamiać bardziej wymagające gry, na jak najwyższych ustawieniach.  

 

Zaoszczędzoną kwotę mógłbym z miejsca przeznaczyć na inną cząstkę zestawu. 

Link to post
Share on other sites

Czekasz @Op 2 miesiące i jest nowa generacja od Nvidii. Z tymi topowymi "tylko u Nvidii" do 2500 pln to chyba śnisz na jawie, @Dreamer. Rx Vega 56, na biosie z 64, po UV i OC jest kartą o wydajności V64, czyli poziom stockowego 1080.

Jedyna przewaga 1070ti/1080 to mniejsze zużycie prądu i podobna wydajność "prosto z pedełka". No i ceny: ja za swojego referenta dałem ~1750 pln +450 pln za Morfeusza (cooler) i wentyle, podczas gdy 1080 był za 150 pln drożej najtańszy.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Z tymi topowymi "tylko u Nvidii" do 2500 pln to chyba śnisz na jawie, @Dreamer. Rx Vega 56, na biosie z 64, po UV i OC jest kartą o wydajności V64, czyli poziom stockowego 1080.

 

Sugerowałem się ceną (mogłem to zaznaczyć ;p). Vega 56 w sklepach masz powyżej 2,5k co do biosu nie wiedziałem, ale i tak za dużo jak na kartę, która w testach częściej jest bliżej do 1070 niż 1080 (nie wiem jak jest w odniesieniu do 1070ti). Niżej (cenowo i mocą) masz model 580, który raczej jest porównywana z gtx 1060 niż modelami z wyższej półki od nvdii.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Natomiast do FHD starcza gtx 1060...

Tutaj absolutnie bym się nie zgodził.Ta karta jest za słaba do FullHD.Wiem bo sam posiadam gtx 1080 i to z mocniejszym procesorem niż zakładający temat I niestety niektóre gry,oczywiście biorąc pod uwagę najwyższe ustawienia graficzne nie dają stałych 60 FPS.Takim przykładem moze być Ghost Recon Widlands.

 

Inna sprawa to to że  i5 2500K będzie za słaby do GTX 1080 (wąske gardło).Myślę że optymalną kartą do tego zestawu byłaby GTX 1070.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

 

 

Inna sprawa to to że  i5 2500K będzie za słaby do GTX 1080 (wąske gardło)

 

Z tego doskonale zdaję sobie sprawę ;) Ale tak jak pisałem wyżej, wszystko idzie do wymiany a zaczynam od grafiki. Tak więc fakt dławienia karty graficznej przez inne podzespoły mi nie przeszkadza, to będzie tylko efekt przejściowy.

 

Co do grafik to nie miałem pojęcia że w tym roku pojawić ma się nowa generacja, może rzeczywiście lepiej poczekać i zobaczyć co będzie ona oferować.

 

No i pozostając w temacie nowej generacji, jaki procesor do niej byście polecili, tak żeby móc w pełni wykorzystać potencjał karty? I5 8600k  czy lepiej zainwestować w I7 8700k?

Link to post
Share on other sites

1070 też za mocna do 2500k. Miałem 4690k z 970 czyli kartą poziomu 1060 i zdarzały się gry w których procesor się nie wyrabiał przy 60-70 FPS powodując przycięcia.

Tutaj mamy jednak inną sytuację, bo domyślnie platforma i tak do zmiany więc moim zdaniem procesorem nie ma co się sugerować tylko brać 1080.

 

Nie wiem kiedy miałaby być wymieniana reszta sprzętu, ale moim zdaniem gdyby miało to być za więcej niż kilka miesięcy, to warto by do takiej karty kupić 2600k na przeczekanie. Wymiana obecnego na i7 to koszt około 200zł, a na pewno z tak mocną kartą będzie stabilniej i pozwoli jej rozwinąć skrzydła bardziej niż i5, które mogło by się krztusić.

Link to post
Share on other sites

 

 

Takim przykładem moze być Ghost Recon Widlands.
 

Wiesz, że często w nowszych grach różnice między ultra i high nie są wielkie? Z tego co widzę na youtubie schodząc z ultra na very hight w tym Ghost Recorn zyskujesz ponad 20 fps, a różnicy jakiejś wielkiej nie ma więc operując ustawieniami można spokojnie wyciągnąć 60fps dużo nie tracąc :)

 

Zaznaczę aby nie było, że nie jestem z rasy pc master race ;p więc nie mam syndromu, że jak nie jest ultra to do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...