Skocz do zawartości

Czy warto teraz sprzedać gtx 1060 6gb?


Recommended Posts

Witam,
kupiłem ostatnio używkę gtx 1060 Palit SJS 6gb za 1260zł z 3 letnia gwarancja.

 

Miał to być upgrade po gtx 960 4gb któremu kończy się gwarancja, ale czuję że pośpieszyłem się z tą decyzją i obawiam się, że karta straci dużo na wartości w momencie nieodległej premiery nowych gtx-ów 11xx.

Stąd moje pytanie czy warto sprzedać ją teraz i siedzieć dalej na 960? Czy też sprzedać obie karty i kupić jakaś używkę do np 900-950zł?
 

 

Link to post
Share on other sites

W Sierpniu premiera nowych mid-endów. Sprzedaj obie póki możesz i siedź przez ten czas na iGPU jak masz :D

 

Za 1700 pln dostaniesz prawdopodobnie dobrego gtx 1160 o podobnej wydajności do gtx 1070.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pozwól mi wyciągnąć moją kryształową kulę, która przepowiada przyszłość.

Wg. niej wynika, że powinieneś szukać jakiegoś jasnowidza/xmena/człowieka z mocą pozwalającą na przewidywanie przyszłości ;)

 

Trochę nie widzę sensu kupować nowej karty co generację, ale to to tylko moje zdanie.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Mam  iGPU HD530 z  i7-6700k. Za ile sugerujecie wystawić  te 1060 i 960?

 

Nie chce kupować karty co generacje, miałem swoja 960 na "przeczekanie", a że gwarancja 3letnia się kończy za parę miesięcy to chce ja opchnąć póki jeszcze jest, a premiera nowej rodziny kart się wyjątkowo przedłużała.

Dlatego tez impulsywnie kupiłem tą 1060 :< ale jak wyjdzie nowa generacja to będzie wysyp używek, szczególnie po koparkowych  i ceny pójdą  w dół.

 

Przez to wewnętrzna cebula się budzi i ostrzega że mogę stracić parę stówek :<

Edytowane przez picolo
Link to post
Share on other sites

960tkę jak ma jeszcze kilka m-cy gw spokojnie możesz za 600 wystawić, to karta o wydajności gtx1050ti, a te nowe chodzą ponad 700 zł, i to najuboższe modele

co do 1060tki, to jw kolega napisał, wystaw za 1150, jak nie będzie chętnego (w co wątpię) to zejdziesz do 1100-1120, dasz wysyłkę gratis i pójdzie jak świeże bułeczki 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, na razie tą 960tke będę sprzedawać, a tego Palita za 1150zł szkoda mi za tyle wystawiać, bo wszystko praktycznie jak nowe.

 

Nie zdążyłem się nawet dobrze SJS nacieszyć, w porównaniu do 960 to kosmos, także myślę że pogram sobie trochę w rożne gierki i będę wystawiać w najbliższym czasie.

Edytowane przez picolo
Link to post
Share on other sites

Kosmos... 1060 6GB ma wydajność 980. Ty masz gtx 960 w wersji 4GB. Jaka jest różnica w Full HD między 960 4GB a 980? 30%? 40% max? W nowszych tytułach może jeszcze kilka dodatkowych %.

 

W3, 1080p, high:

960 4GB - 45 FPS śr.

1060 6GB - 65 FPS śr.

 

44% tj kosmos? A W3 to bardzo dobry tytuł do porównania (swoją drogą też ładnie pokazuje jak karty graficzne się "ciekawie" starzeją, czyli totalne przetasowania w testach "na premierę", po roku, po dwóch 980 vs 390, 1060 vs rx 480, 1060 9Gbps vs rx 580, 1070 vs Vega 56)

Link to post
Share on other sites

Wiadomo to nie jest 1080ti, a kosmos w takim sensie że dla mnie czuć różnice między 30/40fps a 50/60fps. Ba nawet wydajność w niektórych grach większa o 60-80%. W takim f4,gta5,bf4 czuć przyrost mocy ;)

Przetasowania owszem są na korzyść AMD, tylko o ile się nie mylę to chodzi o DX12. Co mnie akurat teraz za bardzo nie interesuje bo siedzę na starszym Windowsie.

Link to post
Share on other sites

Zobacz wyniki tylko w samym W3 (DX11) xD Premierowo gtx 970 miażdżył 390, obecnie radek o kilka klatek do przodu. 1060 odstawiał 480 o 20-25%%, na premierę Polaris Refresh 580 remisował by obecnie odstawić Pascala. V56 wygrywał z 1070 już na premierę - i to wszystko w grze DX11 wydanej we ścisłej współpracy z zielonymi...

 

Edit: literówka (1070)

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

@up na czym opierasz swoją wypowiedź o wyższości rx'ów?

 

 

 

Oglądam na youtub'ie i widzę przetasowania tak jak to miało miejsce do tej pory... Jedynie w wolfenstein'ie rx pokazuje zdecydowaną przewagę a cała reszta to misz masz... 

Link to post
Share on other sites

Nie piszę o wyższości tylko o ciekawej anomalii, a zdanie opieram na osobistych doświadczeniach (miałem rx 480, 580, gtx 1060, 1070, obecnie V56 + rozegrane ponad 500h a W3) oraz na lekturze testów największych portali w kraju.

 

Przy DX11 większość gier wyszła jednak przy współpracy / wykorzystaniu bibliotek od NV więc nie dziwota, że GFy wygrywają.

 

Inną ciekawostką dla przeciwwagi jest Doom, który pokazuje ile Pascal tracił zanim zieloni napisali mu prawdziwe sterowniki pod dx12.

 

Co do tematu: nadal jestem zdania, że na przednówku premiery gtx 11xx szkoda kisić się na 1060, bo karta rączej na pewno za 3-4 miesiące straci na wartości.

Link to post
Share on other sites

@Up, ten Australijczyk ma całkiem fajny kanał, bo jest mało "bajery" a sporo treści. Dosyć dobrze zredagowanej i czytelnie przedstawionej treści.

 

Jest jeszcze jeden aspekt kart od AMD: dosyć mało tracą na wartości (nawet nie uwzględniając krypto-szałów)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...