Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam problem, a mianowicie zakupiłem telewizor samsunga 40 cali 4k aby służył jako monitor do mojego komputera. Mam procesor i7 3770k Moja karta graficzna GTX 670 2GB daje rade do momentu włączenia gier. W tym momencie temperatura dochodzi do 90-99 stopni C

Wiem że problem rozwiązałaby jakaś nowa karta ale wole poczekać do sierpnia na nową generację kart

nvidii i zakupić gtxa 1160 lub 1180. Jednak do tego czasu wolałbym móc sobie w coś pograć :) Stąd moje pytanie:

Co mogę zrobić aby obniżyć temperaturę karty graficznej? Czy pasta termo przewodząca wystarczy aby obniżyć temperaturę do tych 80oC?

 

Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi. 
Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

To jeszcze sie zapytam czy mój procek i7 3770k da rade z GTX 1180?  :/

jak go dobrze podkręcisz to nie będzie źle, zależy w jakim tytule no i oczywiście jaką wydajność bedzie miała 1180tka, bo jak nie wiele więcej niż 1080 to spokojnie wystarczy

Link to post
Share on other sites

Można spokojnie założyć, że 1180 bedzie miała wydajność nie mniejszą niż 1080 ti, prawda? Można. Jak dobrze wykręcony 3770k ograniczy takiego topowego Pascala w 4K? Ja bym powiedział, że już w obecnych grach 1080 ti klęka przy takiej rozdzielczości, to co dopiero w przyszłych... A jeszcze mowa o karcie oczko lub dwa niżej (1160) :D

Link to post
Share on other sites

w wyższych rozdzielczościach to juz karta gra pierwsze skrzypce, nie procesor, poza tym wydajnościowo to karty się o wiele szybciej starzeją, zauważ, że obecnie nawet i5/i7 pierwszej generacji dają radę z nowymi kartami, a weź sobie przypomnij, jakie to karty wtedy dominowały, jak te procesory miały premierę ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Panowie, w 4k ten i7 przy każdej karcie będzie leżał odłogiem. O ograniczaniu nie ma mowy.

 

Na tę chwilę jedynie obniżenie rozdzielczości może ratować sprawę. Temperatury po wymianie pasty spadną, ale ta karta i tak nie da rady w 4k. Ona w fhd wymaga obniżenia detali dla utrzymania komfortu do średnich, a gdzie ją do 4k. Do tego na dzień dzisiejszy tylko 1080 (po obniżeniu detali) lub 1080ti.

Link to post
Share on other sites

No fakt. Wymienić box'a z CPU na lepszy cooler i zrobić OC. 100 stopni na karcie to sporo może, któryś z wentylatorów na karcie nie pracuje albo brak sterowania pracą wentylatorów. Musisz zainstalować MSI Afterburner i ustawieniach tego programu odnaleźć zakładkę Wentylator i aktywować automatyczną kontrolę obrotów wentylatorów do temperatury. Domyślna charakterystyka powinna się sprawdzić.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...