Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam problem i prośbę o pomoc. Posiadam NAS (Zyxel NAS326) podpięty do sieci w domu do routera TP-Link Archer. Internet jest od Netii.

 

Chciałbym mieć dostęp do NAS i jego zawartości spoza sieci w domu np w biurze czy z hotelu na Bora Bora ;) IP jest dynamiczne od Netii, ale mam też wykupiony na rok DynDNS i przydzielone za jego pomocą statyczne IP. W jaki sposób mogę "wypuścić" dysk na zewnątrz? Co powinienem zrobić i jak to skonfigurowac aby wszystko banglało?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

DynDNS nie przydziela statycznego IP. Zmienia na bieżące IP przypisane do domeny. A co do tego co trzeba zrobić to przede wszystkim wiedzieć w jakiej formie chcesz mieć ten dostęp a robota sprowadza się do przekierowania portów do danej usługi. Nie radzę wystawiać SMB do neta. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to zestawienie połączenia VPN jeśli router to umożliwia.

Link to post
Share on other sites

Można wykorzystać NAT'a, statycznego IP nie masz czyli wykorzystywałbyś po prostu nazwę DNSową. Wtedy nie interesuje Ciebie jakie masz IP. Po prostu byś zrobił przekierowanie danego portu do danego urządzenia.

TP-Link Archer teraz nie wiem który, ale jestem pewien, że umożliwia VPN. wtedy konfigurujesz sobie takie szyfrowane połączenie.

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites

Można wykorzystać NAT'a, statycznego IP nie masz czyli wykorzystywałbyś po prostu nazwę DNSową. Wtedy nie interesuje Ciebie jakie masz IP. Po prostu byś zrobił przekierowanie danego portu do danego urządzenia.

TP-Link Archer teraz nie wiem który, ale jestem pewien, że umożliwia VPN. wtedy konfigurujesz sobie takie szyfrowane połączenie.

 

Ok, ale jak mam to zrobić? :)

Link to post
Share on other sites

Alternatywnie możesz skorzystać z usługi myZyXELcloud, tworząc nazwę hosta w domenie zyxel.me i parując urządzenie. Korzystanie z DDNS nie jest konieczne. Może być tylko potrzebne przekierowanie portów - wtedy pojawi się stosowna informacja bodajże w części UPnP Setup po zalogowaniu na stronie.

Link to post
Share on other sites

Alternatywnie możesz skorzystać z usługi myZyXELcloud, tworząc nazwę hosta w domenie zyxel.me i parując urządzenie. Korzystanie z DDNS nie jest konieczne. Może być tylko potrzebne przekierowanie portów - wtedy pojawi się stosowna informacja bodajże w części UPnP Setup po zalogowaniu na stronie.

 

 

Ok, ale jak przekierować porty i które? W tych tematach jestem zielony.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję dalszej pomocy. Na moim routerze (Archer C60) Wszystko skonfigurowałem, włącznie z przekierowaniem portów i VPN. Jednakże na modemie (TC7200) od Netii nie wiele mogę zdziałać, próbuje przekierowań itd. i nic. Pomożecie? Podejrzewam, że właśnie on mi blokuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...