Skocz do zawartości

Chłodzenie Ryzen 1600 poniżej 160mm


Recommended Posts

Prośba o propozycję chłodzenia. Ponieważ ciepło się robi i chciałbym zmienić chłodzenie z BOX na coś lepszego. Tylko przykładowo Dark Rock czy inne mają 159,4 bądź więcej wysokości. Moja obudowa Titan 550Plus niby zmieści 160 ale wolałbym jednak propozycję czegoś niższego, żeby mieć jaką taką pewność, że się zmieści. Pytanie czy wymiana na coś takiego silentiumpc-spartan-3-pro ma w ogóle sens?

 

 

 
Link to post
Share on other sites

box jest całkiem spoko tylko że są upały. Zapewne dlatego chce zmienić chłodzenie. 

 

Dokładnie tak. Niestety pokój mam pod dachem i z oknami na zachód w związku z czym w lato jest sauna.

Tzn. na razie tragedii nie ma ale temperatury w idle zaczynają balansować między 36-40. Więc zamierzałem wyczyścić i zmienić pastę i pomyślałem czy od razu nie wymienić jednak tego chłodzenia. Na początku przy win 7 trzymał nawet 30-32, przy 10 już ~34, a teraz rośnie bo już mamy po 35 stopni an dworze. Ale dz za podpowiedź jakby co będę się zastanawiał nad Fera 3 albo Fortis 3

Link to post
Share on other sites

z tych dwóch brał Fortis 3 https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

 

ponieważ ma TDP 220(zapewne dla temp. otoczenia 25*C), powyżej tej temperatury wydajność, jak każdego chłodzenia spada. Powinno być dobrze, na pewno lepiej jak boxowe.

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites
ponieważ ma TDP 220(zapewne dla temp. otoczenia 25*C), powyżej tej temperatury wydajność, jak każdego chłodzenia spada

???

 

Ja od siebie klasycznie polecę Mugena 5, bardzo dobre chłodzenie o równie dobrej jakości wykonania, która imo usprawiedliwia wyższą cenę. No i jest nieco niższe od Fortisa (154,5mm vs 158mm).

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-mugen-5-rev-b-scmg-5100-1429740/

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...