Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Freezy komputera podczas oglądania YT/Twitch

Freezy YT Twitch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 VEGAreed

VEGAreed
  • Amator

• 55 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 14:36

Te freezy wyglądają tak jakby karta/procesor nie radziły sobie z dekodowaniem wideo, ale jak wspomniałeś.. Dzieje się to randomowo. Ciężko stwierdzić.

P.S.

Na jakich rozdzielczościach masz oba monitory?

Użytkownik VEGAreed edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 14:37

• 1

CPU: Intel Core i5-2500K 3.3Ghz @4.5Ghz + SPC Fera 3 HE1224 + Sigma PRO 120mm | MOBO: Asus P8Z68-V | RAM: Kingston DDR3 1666Mhz 3x4GB | GPU: MSI RX 470 GamingX 4GB | SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB + Plextor M5S 128GB | HDD: WD Blue 7200RPM 1TB + Toshiba P300 7200RPM 64MB 1TB | PSU: Corsair TX650 | CASE: SPC Pilum 400 Pure Black |

Monitor: MSI Optix MAG241C | Klawiatura: Roccat Ryos MK [MX Black] | Myszka: Roccat Kone EMP | Podkładka: A4Tech X7 Gaming

#22 melon210

melon210
  • Bywalec

• 108 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 13:25

wylacz akceleracje sprzetowa w przegladarce

• 1

#23 ViruS001

ViruS001
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:21

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jesteście super! 8-) 8-)

W końcu (chyba) rozwiązałem problem - bo od piątku w nocy do dziś zero freezów; ani na Twitch, ani na YT.

Totalnie absurdalna rzecz (według mnie); dokładnie nie wiem co pomogło bo zrobiłem kilka rzeczy i problem ustał.

Przeczytałem jakiś dziwny post na reddicie i w sumie mówię zastosuję się zobaczymy co się podzieje + posty użytkowania "gepardmak" dały mi do myślenia :]

Oto one (chronologicznie):

1. Odinstalowałem sterowniki od karty sieciowej po WIFI oraz tej drugiej;
  2. Rozebrałem kompa i wyjąłem kartę sieciową, która miała służyć do podłączenia sieci poprzez kabel;
  3. Kartę sieciową WIFI przepiąłem pod gniazdo PCIe 3.0 x16 (pod ostatnie trzecie gniazdo). Oczywiście z PCIe 2.0 x1;
  4. Wyjąłem RAM'y i pozamieniałem miejscami;
  5. BIOSie uruchomiłem X.M.P.;
  6. Ręcznie zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej WIFI.

Wszystkie te zabiegi wykonałem "razem". Więc nie wiem, która rzecz powodowała freezy.

W każdym razie działa :)

Użytkownik ViruS001 edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 21:23

• 0

#24 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3691 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 16:01

Jak mówi przysłowie "Nie ważne jak ale ważne, że się działa." Istnieje taka możliwość, że usterek było więcej niż jedna, wspólnie się nałożyły i powodowały większy problem. Wyłączenie X.M.P. samo w sobie może nie powodowało frezzów ale wpływ na działanie Twojego sprzętu na pewno miało. Po włączeniu tej funkcji ram działa z właściwą częstotliwością i opóźnieniami a to podstawa sprawnego komputera. Podejrzewałem u Ciebie kartę sieciową i jej sterowniki bo mnie karta sieciowa co prawda w Windows 10 też sporo krwi napsuła i ogarnięcie tematu chwilę zajęło. W Twoim przypadku mogło być podobnie. Zamiana banków pamięci raczej nie miała wpływu na działanie komputera ale sprawdź jeszcze programem CPU-Z czy masz aktywny Dual Channel. Zmiana portu karty sieciowej mogła rozwiązać problem. Zdarza się, że urządzania dzielą nieprawidłowo te same przerwania z innym podzespołami zamontowanymi na płycie głównej co powoduje problemy z ich działaniem i tak to się objawiało na Twoim sprzęcie. Na odległość bardzo trudno jest diagnozować usterki sprzętowe, raz się trafi a 10 razy nie, taki urok forum. Pozdrawiam i życzę przyjemnego korzystania z pc. 

Użytkownik gepardmak edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 16:01

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Freezy, YT, Twitch

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych