Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

W połowie czerwca remontuje sobie pokój i w związku z tym planuje zmianę głośników do swojego PC'ta.

Obecny zestaw: Logitech X-530 + integra
Budżet: 2000-2500zł (im mniej tym lepiej)

 

Tak więc w kwestii sprzętu muzycznego jestem laikiem. Te swoje 5.1 mam idealnie porozstawiane po pokoju, poustawiane odległości w sterowniku tak, że kiedy siedzę przy biurku i oglądam jakiś film czy gram w dobrego RPG'a, dźwięk jest bardzo dobry jak na coś co kupiłem za 2 flaszki od kumpla. :) Z muzyką czasem dobrze czasem nie, zależy w jakim formacie słucham, Np flac'i grają super ale ostatnio głośniki zaczęły charczeć na wysokich tonach.

Tak więc, sam nie wiem czego potrzebuję. Myślałem o kolejnym 5.1, Z906, plus jakaś karta za 500zł co dało by te 1500 już z przesyłkami.
Stety bądź niestety trochę pogrzebałem w starych tematach tutaj, i widzę że większość doświadczonych użytkowników przemawia za "solidnym stereo + wzmacniacz".

Generalnie głównie zależy mi na jakości muzyki, na dobry film ostatnio i tak chodzę do kin a w gry gram coraz mniej. :)
Muzyki słucham pół na pół w formacje flac i mp3 bo flac ciężko jest dostępny. Sporo się też czasami przewija Youtuba ale dążę do flac'ów i płyt.

 

Co ważne sprzęt musi być nowy.

Z góry dzięki za rady ;)
Radek

Link to post
Share on other sites

A jesteś mi w stanie zaproponować jakiś przykład konkretnych elementów juz w tej cenie? Czy dac to karta dzwiekowa? Bo skoro to przetwornik cyfrowo analogowy tp wydaje sie jakby mogl byc czescia jakiejs karty ^_^ ale pewnie sie myle.

Link to post
Share on other sites

A jak najlepiej podłączyć głośniki do PC'ta? dajmy na to że zainwestuje jeszcze w jakąś kartę dźwiękową typu Creative SB ZxR, kupię dwie kolumny np AudioPro Addon T14, one mają wyjście opytczne więc i DAC'a.

I teraz pytanie, czy jak podłącze optykiem to pominę kartę dźwiękową i jej zakup okaże się zbędny? A jeśli Analogiem to właśnie karta przejmie dowodzenie nad przetwarzaniem dźwięku i powinno być lepiej?
I jakie kable analogowe kupić?

Link to post
Share on other sites

To zależy jaki dac maja głośniki nieraz się opłaca go pominąć ale Creativ i tak du*y nie urwie. Poza tym 4.5" woofer z tego Basu nie będzie zdajesz sobie z tego sprawę? Niby podają 45hz ale jak to zejdzie realnie do 80 to będzie sukces. Już lepiej kupić eris e5 jak chcesz coś małego

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być bas to tannoye 802, jeśli priorytetem są inne pasma to erisy e8 i do tego scarlett 2i2(używki za 200-250zł, warto rozważyć ;) )/Behringer UMC22. I tylko to szeroko rozstawić i masz cudne stereo na początek.

 

Pamiętaj, że monitory grają dobrze tylko w jednym miesjcu- jeśli zależy ci na nagłośnieniu równomiernie całego pomieszczenia to tę propozycję odrzuć.

Link to post
Share on other sites

Właśnie jestem przyzwyczajony do dźwięku z każdej strony, byłem na odsłuchach różnych kolumn do 3000zł i mimo że dźwięk piękny to zawsze czegoś mi brakowało ;/ W sumie nie widziałem różnicy pomiędzy tymi Audio Pro Addonami T14 za 1600zł a Denonami Zensor 1 za właśnie 3000zł. W obu przypadkach dźwięk puszczaliśmy z kilku różnych źródeł. Jedyny plus dla Zensora to taki, że osiągał taką samą jakość przy połączeniu przez kabel i bezprzewodowo. Addony bezprzewodowo szumiały.

Potem tak z ciekawości włączyłem sobie demo na stoisku Bose w saturnie i Bose Comapnion 50 (komputerowe 2.1) mnie lekko zachwyciły.. a to przecież plastik, którego słuchałem zaraz po odsłuchu Zensor'ów 1.

 

Ale wracając do równomiernego nagłośnienia pomieszczenia. Zastanawiam się nad zostaniem przy 5.1. Mam ofertę kupna w pełni sprawnych (co pewne bo od wujka) Edifier S760D. Nowe widzę że są po 2400zł wujek chce jak to powiedział "symbolicznego tysiaka" bo będzie składał coś nowego w jakimś chorym budżecie do 10k.

 

Czytałem sporo recenzji, tematów tu na forum itp itd na temat tych Edifierów, i ogólnie wychodzi na to że jest to całkiem porządny zestaw, a już szczególnie w cenie w której je mogę mieć.
Pytanie czy do takich Edifierów warto doinwestować w dźwiękówkę? Z tematów na róznych forach wychodzi na to że tak. Co do natomiast połączenia ich z kartą, zdania są totalnie podzielone. Jedni twierdzą że najlepiej analogiem drudzy ze optykiem.. czesto powodem klotni sa jakies trzaski w tym modelu, ale wujek nie zaobserwował u siebie nic takiego.

Link to post
Share on other sites

Optykiem idzie dźwięk cyfrowy używasz wtedy daca z głośników. I hyba nie idzie pełne 5.1 w wysokiej jakości przez niego(doczytać sobie bo jakoś nie pamiętam dokładnie jak to jest) . Poza tym do słuchania muzyki tylko stereo. Odsłuch w salonie sklepie a w domu to dwie różne rzeczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...