Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, z racji ze moj p9lite zaczal mulic chce go wymienic na cos innego. Budżet do 1000zl. Telefon mi służy do messengera facebooka yanosika, jakies niewygajające gry. Zalezy mi na płynnosci, baterii i dobrym jak na te półkę cenowa aparacie. Chciałbym go kupic na jakies 2/3 lata. Po przeczytaniu forum wybralem kilka nad którymi się zastanawiam

- Huawei p10 lite

- Xiaomi Redmi Note 5

- Honor 8

- Asus ZE520Kl

Którego z nich warto wybrac czy całkiem cos innego?  

Link to post
Share on other sites

Ogólnie w xiaomi aparaty są raczej średnie. Wydajność może być minimalnie większa w Redmi Note 5. Honor 8 to już inna półka. Aparat ma sporo lepszy niż xiaomi, ale wg mnie nie opłaca się inwestować w telefon, który ma już dwa lata.

Link to post
Share on other sites

Redmi 5 to optymalny wybór: dobry ekran, akumlator 4000 mAh z szybkim ładowaniem. Aparat przyzwoitej jakości - nagrywa w 4K , chociaż pod tym względem xiaomi nie proponuje rewelacji i lepiej iść w Honora/Huaweia.
Cena Honora 8 mocno poleciała i wielu sklepach takich jak komputronik czy sferis jest już znacznie poniżej kwoty tysiąca złotych. 

Link to post
Share on other sites

Nie wahałbym się i kupił honora tylko wlasnie to ze on jest z 2016 a planuje kupic telefon na dłuzszy czas i nie wiem czy tyle czasu bedzie mial wsparcie itd. 
i druga sprawa, skoro nie ma jakis wiekszych roznic to bardziej kierowałbym sie na MI A1, w Note 5 jednak rozmiar moze przeszkadzac

Czyli teraz jest wybor miedzy honor 8 a MI A1, roznica w aparatach jest spora a w wydajnosci?

Edytowane przez kuba722
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci tylko na zdjęciach, nie na nagrywaniu to najlepszym wyborem z wymienionych smartfonów będzie Honor 8, jeżeli chciałbyś jednak czasem nagrać video w dobrej jakości to tutaj najlepszym wyborem będzie Mi A1. Stwierdzemie, że Xiaomi mają słabe aparaty to mocne spłycenie, tym bardziej, że obiektywów nie produkuje samo Xiaomi. Wszystko zależy od modelu. Jeżeli chodzi o różnice w wydajności, to w zasadzie można uznać ją za pomijalną - oba będą działać płynnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam nie używałem ale z opiń innych użytkowników wynika że tak, że mocno podciąga zdjęcia. Poza tym jest szybka i lekka wiec zawsze można spróbować jak to działa na konkretnym modelu. Co do sklepu to proline, sferis, emag - najważniejsze by produkt był objęty pełną gwarancją na terenie kraju, 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy są jakieś zaufane sklepy czy np. kupić w proline gdzie jest teraz za 799zl? I czy wgranie google camera poprawia w jakimś stopniu zdjęcia?

 

Warto, proIine to zaufany sklep dla dystrybucji Xiaomi, razem ze sferis i pcprojekt wiodą pryw w sprzeaży Xiaomi z dystrybucji europejskiej  ^^  I nie daj się przekonać na dystrybucję PL, nie warto przepłacać.

Co do apki Google Cam różnie bywa, zależy od konkretnego sprzętu, dopasowania.. Czasem jakość może być gorsza niż w defaultowej apce. Aparat w Mi A1 ogólnie jest dobry, przy dobrym oświetleniu. W cieniu gorzej, ale wciąż nie powstydziłbyś się takiej fotki wstawić np. na fb

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...