Skocz do zawartości

MSI h170a pc mate - CPU fail - Ez debug led.


Recommended Posts

Witam, w komputerze znajomego po jakimś czasie użytkowania (prawie 2 lata) wyskoczył błąd związany z procesorem, błąd pojawił się po restarcie. Płyta główna posiada Easy Debug Led, przy uruchamianiu komputera zapala się dioda odpowiedzialna za CPU fail, procesor sprawdzałem na swojej płycie głównej i jest sprawny. Płytę wysłałem na gwarancję ale wróciła z informacją że są wygięte piny od złącza CPU gdzie wszystkie piny są proste i komputer działał cały czas normalnie od samego początku, dopiero niedawno pojawił się ten problem.  Resetowałem CMOS itp, nie mam żadnego obrazu podczas startu żeby nawet wejść w bios i postawić nowy bios. 

Jak zidentyfikować problem skoro sklep twierdzi że płyta jest uszkodzona a uszkodzenia nie ma ? a przed całym zamieszaniem wszystko działało poprawnie. Winny może być zasilacz ?

Specyfikacja:

MOBO: MSI H170A PC MATE
RAM: Kingston  8GB  2133MHz CL14 HyperX Fury Black
CPU: i5 6600
GPU:  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB
PSU: Corsair VS 550W 80+ 120mm

Link to post
Share on other sites

No ale jak? Albo są piny wygięte albo nie są. To nie jest jakaś mikroskopijna ścieżka między warstwami, tylko coś co nawet gołym okiem, czy pod lupą doskonale widać. Pokazali ci gdzie niby jest to uszkodzenie?

 

Skoro twierdzisz, że piny wygięte nie są to odwołanie od decyzji reklamacyjnej i niech ci pokażą gdzie niby są wygięte. Tylko zrób zdjęcie zanim oddasz żeby się nie okazało, że oddasz dobre, a wrócą wygięte. Możesz dodać do opisu odwołania, że nie wskazano miejsca fizycznego uszkodzenia, którego zresztą twoim zdaniem nie ma, oraz, że (zgodnie z prawdą) nie ma możliwości by komputer który pracował dwa lata i w tym czasie nie był ruszany procesor nagle przestał pracować bo magicznie się piny pogięły pod zamocowanym, nieruchomym procesorem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...