Skocz do zawartości

Ramy dla zestawu z Ryzen 7 2700x


Recommended Posts

Witam, składam PC do Grafiki 3d ( 3ds max, corona, v-ray) 

 

Wybrałem takie oto pamięci RAM które powinny być zgodne z płytą główną aczkolwiek są dość drogie. 

 

Czy znajdę coś tańszego 2x 16GB i w miarę szybkiego tzn nie wiem ile dokładnie potrzeba mi Mhz i opóźnienia CL żeby móc komfortowo pracować w aplikacjach i przy renderze.

 
 
1. Procesor AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX 
 
2. Płyta główna ASRock X370 Taichi + aktualizacja Biosu
 
3. Pamięć ram :
Pamięć DDR4 G.Skill Trident Z 32GB (2x16GB) 3200MHz DDR4 PC4-25600 CL14 1,35V

Symbol: F4-3200C14D-32GTZ

 
4. Zasilacz :  Seasonic FOCUS Plus Gold 750 (SSR-750FX)
 
5. dysk hdd : TOSHIBA P300 3TB 3,5 HDWD130UZSVA SATA
 
6. dysk ssd : PLEXTOR SSD 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG w/H.S.
 
7. chłodzenie : SCYTHE MUGEN 5 REV.B SCMG-5100

 

 
 8. obudowa :  Fractal Design Define R6 czarny
Edytowane przez AuriiPsr
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Posiadam w tej chwili dosyć leciwy sprzęt i7 920, który kupowałem w 2010r. Postanowiłem już coś zmienić i mam zamiar iść w AMD. Oto co sobie złożyłem: Proc: AMD Ryzen 7 2700X Went: pozostanę na razie na dołączonym do procesora Płyta: Gigabyte GA-X470-AORUS GAMING 7 WIFI Pamięci: G.SKILL 16GB 3200MHz Flare X Black Ryzen CL14 (2x8GB) Zasilacz: be quiet! 650W Straight Power 11 Obudowa: Fractal Design Define R5 Black Pearl USB 3.0 Grafika: ze starego komputera MSI GTX 1070 Gaming X Dyski: ze starego komputera Samsung SSD 840 EVO 250GB (za jakis czas jakiś może nvme samsuga 1TB), 2x WD Black WD1003FZEX 1TB 3.5", napęd optyczny HL-DT-ST DVD-RAM GH22LS30 Cena tego wszystkiego w X-Kom 4278 pln (bez części ze starego komputera). Co sądzicie na temat tego zestawu ??

Link to post
Share on other sites

Z okazji wczorajszej premiery procesorów AMD Ryzen 7 2700X oraz Ryzen 5 2600X G.SKILL zapowiedział nowe moduły RAM DDR4, które przygotowane zostały z myślą o płytach głównych wyposażonych w chipset AMD X470. Mowa o dwóch seriach w postaci kolorowych Trident Z RGB oraz militarnych Sniper X, które zaoferują pojemności od 16 do 32 GB. Sprzedawane będą w trzech różnych zestawach: 2 x 8 GB, 4 x 8 GB oraz 2 x 16 GB. Tutuapp 9apps Aptoide

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Przesiadłem się z legendarnego i5 2500k bo potrzebowałem wsparcia w streamingu. Procek na prawdę daje rade. Całkowicie zniknął problem ze streamowanym obrazem podczas dynamicznych akcji, gdzie pojawiały się po prostu dziwne piksele/artefakty, które nie były poprawnie kodowane. Obraz przy 60 klatkach jest po prostu igła w każdej sytuacji. No i co najważniejsze. Renderowanie animacji w After Effect to teraz bajka. 8 rdzeniów robi swoje :) i gwarantuje, że proc może robić wiele rzeczy naraz.

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Przesiadłem się z legendarnego i5 2500k bo potrzebowałem wsparcia w streamingu. Procek na prawdę daje rade. Całkowicie zniknął problem ze streamowanym obrazem podczas dynamicznych akcji, gdzie pojawiały się po prostu dziwne piksele/artefakty, które nie były poprawnie kodowane. Obraz przy 60 klatkach jest po prostu igła w każdej sytuacji. No i co najważniejsze. Renderowanie animacji w After Effect to teraz bajka. 8 rdzeniów robi swoje :) i gwarantuje, że proc może robić wiele rzeczy naraz.

 

Please help me solve the issue?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...