Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od niedawna mam dylemat, gdyż internet lte działa u mnie lepiej niż kablowy, a do tego jest tańszy, więc postanowiłem rozdzielić internet lte na cały dom. I tutaj powstają schodki, gdyż obecny router d-link dwr921 dla jednego komputera sprawia się dobrze, lecz gdy podłączę więcej użytkowników (pc/telewizor itp.) to występują znaczące spadki uniemożliwiające części użytkowników działanie (szczególnie w grach, wysoki ping itp.).

W obecnym routerze, nie mam możliwości podania reguł lub innego sposobu na ustawienia priorytetów przepływu sieci, więc postanowiłem kupić inny lub dodatkowy router. I tutaj mam dylemat, gdyż chciałbym mieć możliwość ustawienia zasad itp, aby przepływ w sieci był możliwy dla kilku użytkowników. I pytanie do Was:

 

Jaki polecacie router, czy to z funkcją modemu lte albo bez do właściwego spersonalizowania reguł w sieci np. do jednoczesnego grania i oglądania bez problemów z ping-iem?

 

Fundusz max: 600zł - chociaż im mniej tym lepiej :-)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ten D-link jest kiepściutki sprzętowo więc nic dziwnego że masz problemy, jedynie N-lite 150mbit. Poszukaj sobie używki B525 to jest bardzo popularny modem LTE ludzie bardzo często biorą internet z nim i go od razu sprzedają.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, lecz jednak istotne jest dla mnie qos, abym jednak mógł właściwie ustawić priorytety i wartości minimum i maksimum. W takim razie, jeśli nikt nie kojarzy takiego routera z opcją modemu lte w tej cenie, to co z zwykłymi routerami (bez takiego modemu lte). Ktoś może coś polecić godnego uwagi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...