Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam internet w orange światłowód (do 300 Mb/s) - problem w tym że na kablu maksymalna prędkość jaką osiągam to 99 mb/s (sprawdzane na PC i laptopie),na wifi problem nie występuje (prędkość zazwyczaj ok 200-240 mb/s) specyfikacja pc poniżej:

 

http://speccy.piriform.com/results/I7WZn7aTVtK22Gcp2xfNlyt

 

speedtest na kablu:

 

http://www.speedtest.net/result/7343976982

 

 

co może być tego przyczyną ?

Link to post
Share on other sites

W takim razie odnajdź kartę sieciową w Menadżerze urządzeń-Karty sieciowe. Wybierz właściwą kartę LAN i z menu prawej mysz wybierz Właściwości- zakładka Zaawansowane. Odszukaj opcję Speed&Duplex z menu tego ustawiania wybierz właściwą prędkość lub Auto Negotiation i daj ok. Internet może się rozłączyć po tej modyfikacji ale połączenie po chwili zostanie przywrócone.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

W takim razie odnajdź kartę sieciową w Menadżerze urządzeń-Karty sieciowe. Wybierz właściwą kartę LAN i z menu prawej mysz wybierz Właściwości- zakładka Zaawansowane. Odszukaj opcję Speed&Duplex z menu tego ustawiania wybierz właściwą prędkość lub Auto Negotiation i daj ok. Internet może się rozłączyć po tej modyfikacji ale połączenie po chwili zostanie przywrócone.

już tak robiłem i nic to nie zmienia - i na pc i na laptopie,przez wifi prędkości są dużo wyższe - może być to wina zbyt starego,uszkodzonego kabla ? (mam ok 10 metrowy CAT6E ale on jest już bardzo stary)

Link to post
Share on other sites

Kabel może być nie uszkodzony ale źle zaciśnięty i nie wszystkie pary funkcjonują. W Gigabit Lan całe 8 par przewodów jest wykorzystywane. Najprościej kupić nowy przewód i podmienić. Koszy gotowego przewodu z końcówkami RJ nie powinien być duży. Jeśli masz dodatkowe oprogramowanie jakiś LAN Manager do karty sieciowej poszukaj w nim ustawień, które mogą i przydzielają priorytet np. dla gier sieciowych. Musisz to ustawienie zmienić na WWW. Wtedy prędkość sieci nie powinna być ograniczana. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Milem podobny problem i tu właśnie pomogła wymiana kabla .

 

dodam jeszcze tylko że od wczoraj (wczoraj technicy z orange wymienili mi funboxa 2 na 3) internet mi średnio co kilka godzin zwalnia na 3-5 minut (niby internet w tym czasie jest ale z każdej gry online rozłącza)

Link to post
Share on other sites

Ci technicy byli u ciebie,czy i tylko wymienili sprzęt ?

tak - mam u nich od jakiegoś miesiąca orange love (cały pakiet,telefon na abonament,Telewizja,internet)i telewizja działała poprawnie,tylko internet na kablu miał zablokowaną prędkość+kilka razy dziennie było zrywane połączenie z internetem (niezależnie czy wifi na lapku czy u mnie w pc na kablu - wszystkie urządzenia wywalało jednocześnie na jakieś 5-10 minut +- 3-4x dziennie),wymienili mi wczoraj tego funboxa 2.0 na 3.0 (po zgłoszeniu reklamacji bo w ogóle nie wiem kto wpadł na pomysł by przy światłowodzie 300 mb/s zamontować mi funboxa 2) odkąd wczoraj wymieniony został modem jeszcze tv ma ten sam problem (przerywa sygnał)

Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiaj się i dzwoń do nich dalej i zgłaszaj problem. Ja akurat mam do nich szczęście i kiedyś przy problemach z prędkością,zmierzyli u mnie na miejscu i wymienili przewód łączący słup z domem. Problem zniknął. Przewody rozprowadzające w domu,to chyba na twój koszt (wymiana),ale mogą to sprawdzić,mają do tego specjalne urządzenie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...