Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Szukam rady w sprawie kupna dysku- Jaki wybrać? 
1f603.png:D Czy mimo wszystko WD Passport to najlepsze co mogę wybrać i na co mnie stać w tym budżecie? Czy może jest coś lepszego?
Cechy jakie szukałbym w dysku:
- zewnętrzny
- na backup
- do ok 250 zł
- więcej niż 1 TB nie będzie mi potrzebne
- oczywiście jak najmniej awaryjny
- w miarę możliwości szybki

Link to post
Share on other sites

Generalnie wszystkie dyski jakie są dostępne na rynku można podzielić na 2 grupy.

 

Pierwsze to te w których jest zwykły dysk 2,5" i płytka z mostkiem sata-usb, w przypadku uszkodzenia tej płytki dane z dysku można odczytać.

 

Drugie to dyski ze zintegrowanym kontrolerem usb, tutaj odzyskanie danych będzie trudne. Takie rozwiązania stosuje np WD.

 

Generalnie najbardziej awaryjnym elementem jest właśnie elektronika, a ja z doświadczenia miałem już 2 przypadki że padła płytka sata-usb a mój WD działa do dzisiaj :)

 

Więc w zasadzie co wybierzesz to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

tak jak wyżej, dyski zewnętrzne są ogólnie dość awaryjne (do tego ludzie nimi ruszają podczas pracy, co nie pomaga), jak coś, możesz kupić HDD bez zintegrowanego kontrolera USB. Wtedy jak padnie kontroler USB, to taki dysk zewnętrzny można rozebrać (zewnętrzną obudowę USB 2.5" ) i podpiąć bezpośrednio pod SATA i zgrać dane.
Producenci dysków zewnętrznych którzy mają w swojej ofercie dyski z zintegrowanym kontrolerem, to WD, toshiba, seagate i kiedyś samsung, zanim sprzedał ten dział.       
 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Producenci dysków zewnętrznych którzy mają w swojej ofercie dyski z zintegrowanym kontrolerem, to WD, toshiba, seagate i kiedyś samsung, zanim sprzedał ten dział.     
  Wymieniłem ci tych którzy mają, albo wszystkie, albo niektóre modele z zintegrowanym kontrolerem. Czyli w domyśle te które omijać, jeśli chciałbyś się pozbyć jednego awaryjnego ogniwa jakim jest zintegrowany kontroler USB. 

Ostateczna decyzja oczywiście należy do ciebie, gdybyś szukał producentów co robią HDD + obudowa, to wystarczy spojrzeć na silicon power, adata, itp...  

No ale znowu sam mam WD 1TB z zintegrowanym, ale to była specyficzna wersja, po cały jest aluminiowy (spód też) i nie mam tam żadnych danych bez kopii.  
Link to post
Share on other sites

zadałem sobie pytanie: co padnie pierwsze? według poprzednich postów dyski bez zintegrowanego kontrolera USB
na takim dysku głównie bym przetrzymywał kopie nie których danych z PC, więc jest dość mała szansa że oba dyski mi naraz padną.

Miałem zamiar kupować jakiś konkretny dysk Adaty, ale dowiedziałem się że teraz tam wkładają dyski seagate więc całkowicie odpada :D 

Po za tym pomysł kupić normalnego hdd+ obudowę, jak jeszcze 3,5 cala, ugghh... i potem mam taki dysk zabrać w podróż, który by najprawdopodobniej leżał na pionowo na dłuższym boku...ehh no cóż, nie (dodatkowo szybkość podpięcia... w ogóle w przypadku podpięcia takiego dysku do laptopa- woah)

Link to post
Share on other sites

@@Sin Zu007, mówimy o 2.5" , czyli czymś takim co np adat-a sprzedaje jako dysk zewnętrzny, tylko w całości oni sprzedają. 

 

Nie wszystkie Toshiby mają zintegrowany kontroler.
  
no dlatego mówię że 

 

  Wymieniłem ci tych którzy mają, albo wszystkie, albo niektóre modele z zintegrowanym kontrolerem.

 

Producenci dysków zewnętrznych którzy mają w swojej ofercie dyski z zintegrowanym kontrolerem, to WD, toshiba, seagate i kiedyś samsung, zanim sprzedał ten dział.       
nie mówię nigdzie że toshiba ma wszystkie, tylko niektóre w domyśle, te ostatnie są na 100% z zintegrowanym, bo szukałem, wcześniejsze chyba były rozbieralne z tego co pamiętam... 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...