Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Chciałbym lekko "ulepszyć" swój komputer. Problem jest taki ,że nie wiem od czego powinienem zacząć.

Stąd moja prośba o jakieś sugestie z waszej strony.

 

Aktualny sprzęt:

 

Procesor:             Intel Core I3-4130 CPU @ 3.40Ghz

Karta Graficzna:  MSI R9 270 Gaming OC

Ram:                   8GB (Kingston 4GB 1600MHz DDr3)

Płyta główna:      ASRock Z87 EXTREME4

Zasilacz:             650W

Monitor:              LG FLATRON IPS234V-PN

 

W tym momencie dysponuje kwotą około 1000 zł , nie planuje zmienić wszystkiego w tej chwili, co jakiś czas kolejną część. Komputer głownie służy do gier, różnych od tych mniej wymagających do tych bardziej. np League of Legends , CS GO , GTA 5 , Wiedźmin 3 itd... 

Edytowane przez Inf3rn0
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym lekko "ulepszyć" swój komputer
 

Ulepszyć do czego? Do gier, do pisania w wordzie, do innych programów???

Napisz jaki masz zasilacz, jaki monitor, w co grasz itp. Napisałeś bardzo ogólnie. Napisz ile masz kasy??

 

Ogólnie to zmień cpu na i7, grafikę na gtx 1070/1080, dokup ssd i ram - dlatego im więcej i dokładniej nam opiszesz co masz i czego oczekujesz tym sensowniej Ci pomożemy.

Link to post
Share on other sites

Taką samą płytę mam i pozwala ona na O.C. procesorów  Haswell i Devil's Canyon ( te drugi jest obsługiwany po wgraniu nowszego BIOS) z literami K, ja miałem  i5 4670K po sprzedaży procesora ulepszenie do procesora i7 4770K kosztowało mnie niecałe 300zł (tj 800zł).

Co prawda gram na 2560x14440 ( wyższa rozdzielczość odciąża procesor), świetnie sprawdza się z kartą Vega 64 ( odpowiednik GTX 1080).

Dziś w/w model  i 7 kosztuje nieco ponad 700 zł za używany model, ponad to pozwala on gdy jest odpowiednie chłodzenie i zasilacz podkręcić.

Obecne ceny  kart graficznych nie zachwycają, w porównaniu do tego co było jeszcze na poczatku 2018 r, więc proponowałbym najpierw kupić procesor a za resztę wydajniejsze chłodzenie które za jakiś czas równiez schłodzi procesor na nowszej platformie.

Inna opcja to zakup i7 4790K (Devil's Cayon) za ~1000zł za używany procesor, ma lepsze możliwości O.C. ja akurat trafiłem na dobrą sztukę 4770 K która nie marudzi po O.C. z moim szybkim 1200 MHz DDR 3 RAM.

Na koniec ponawiam zapytanie o model zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Czyli będzie O.K. , po zakupie i 7 z K ( 4770/4790) oraz lepszego chłodzenia bez obaw można pakować się nawet w GTX 1080, bo gdyby w grach okazało że brakuje mocy dla procesora ( obciążenie w 100% podczas grania ) można podgonić procesor na 4,4-4,5 GHz ( większość sztuk jest wstanie na tyle się wykręcić aby było dobre chłodzenie).

Z chłodzeń pod O.C. proponuję Be Quiet! Pure Rock, lub SilentiumPC Grandis 2 XE1436.

Ale trzeba mieć obudowę mieszcząca chłodzenia wieżowe do 160 mm.

Link to post
Share on other sites

Płyta obsługuje tylko w/w odblokowane procesory( umożliwiające z odpowiednim chłodzeniem O.C.) i7 4770 K, oraz po wgraniu nowszej wersji BIOS i7 4790 K.

Ale jak pisałem procesory mimo swych lat dają nadal radę zwłaszcza po przejściu w 1440 p.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...